Пролетна забрана 2012-та

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от VARHARA »

Коси не се заяждам.Лодки ще има и ще се контролира до колкото на всички нас ни стигат силите плюс ИАРА. Ами като до сега не се е работило против бракониерите как ще стане изведнъж. Аз вярвам на новия изпълнителен директор д-р Драгомир Господинов. Нещата ще се оправят но не става с вълшебна пръчица в тази корумпирана държава. Рака се лекува с много терапия но..................иска и време.
п.п Незаслужено ме поздравяват за забраната колеги. Зандера който дори не познавам свърши може би цялата работа -не знам. Аз съм водил 2-3 разговора само.
marliacha
Мнения: 433
Регистриран на: Сря Дек 22, 2010 14:47

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от marliacha »

Сашко, може и да има нещо верно дето хортуваш,може и да нема.Вий си се познавате.Обач, тва ли ви е най силния период за бяла по язовирите,говорим специално за тролинг.Теб не те знам обач що народ лови рибки и папа всичко безотказно,кат си помисля,тва са тонове :shock: На Ардата се нагледах на простотия,замрежи ми се погледа .............от мъка и безсилие :cry: Тва ми се види в правилна посока.
MULTIVERSE or MULTI VERSE

риболовен клуб „НЕ Госпожо ! „ или „ Н Е Г „
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от LVitchev »

Не правилна,това е посоката.На които не му харесва,да отива в чужбина да лови.Ще се съобразяваме с наредбата а Троли да си гледа ракията и да я намали малко :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от lubo9 »

Левака написа:Аз пък си мисля че бялата риба трябва да е забранена за улов от декември до април.
Кво ще кажеш Върхи а?
И аз съм за.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
joro_2011
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 21:57
Риболов: spining,trouling,rechen ribolov

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от joro_2011 »

Левака написа:Аз пък си мисля че бялата риба трябва да е забранена за улов от декември до април.
Кво ще кажеш Върхи а?
И аз сам за забраната да е от декември до април.Щтом Вархи е един от инициаторите за заштита на бялата риба зашто януари и февруари ги вади на джиг с извадени мехури.Дали щте оцелеят пуснатите риби??????????????????????????????
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Бат Стан »

VARHARA написа: Преди години винаги забраната на бяла и щука е влизала по рано от забраната на мирните риби както при пъстървите.
Върхар, тъй като ловиш риба по-малко от 15 години, със сигурност си изпаднал в дълбока заблуда с горното. Никога от 1975 г. насам не е имало отделна забрана за бяла и щука. Колкото до сегашното предложение - за бялата е много уместно, тъй като сам си видял какво се случва на Жребеца. Аз съм вършил още по-големи безобразия навремето, когато бялата излизаше от Жребеца направо в Тунджа през 1998 и 1999 г. и силиконите бяха куча марка, а не като сега. Но според мен колегите основателно се опасяват, че тази забрана най-много да разчисти място за мрежарите. Направи сметка колко са инспекторите от ИАРА на територията на Сливен и Ст. Загора, колко места имат да охраняват и дали са в състояние да висят денонощно на язовира. Да не се окаже, че вместо да изпишат вежди, са извадили око? Да не стане така, че като няма никой на Ямурджата, и мрежите ще си седят цял месец там? Да не се окаже, че Копринка е готов за мрежосване при липсата на кръстосващите лодки, които ако не друго, поне мое да закачат някоя мрежа? Ей такива неща. На мен все ми е тая, тъй като по това време не ходя за бяла риба.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от LVitchev »

joro_2011 написа: И аз сам за забраната да е от декември до април.Щтом Вархи е един от инициаторите за заштита на бялата риба зашто януари и февруари ги вади на джиг с извадени мехури.Дали щте оцелеят пуснатите риби??????????????????????????????

Важното е да има забрани !!!

П.П И още ви се чудя на акълите,какво пак го нарочихте Върхара бе,той няма нищо общо със забраната,нито е инициирал нещо,нито е направил нещо,Зандера си свърши работата момчето и то както трябва.Представям си,ако знаехте че ще има забрани,щяхте ли да подпишете петицията :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Май не :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Бат Стан »

joro_2011 написа:.Щтом Вархи е един от инициаторите за заштита на бялата риба зашто януари и февруари ги вади на джиг с извадени мехури.Дали щте оцелеят пуснатите риби??????????????????????????????
Ами ела да те видим теб как ще ги извадиш от 20 метра без изваден мехур и изскочили зъркели. Ела и ни отвори как става тоя номер, че нещо не е ясно.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от LVitchev »

Седя,чета и се смея,какви парадокси може да види човек в милата ни родина :mrgreen: Всичко живо подскача,забрани,да се вземат мерки за да може бялата риба да се избие и т.н и т.н.Подписване на петицията,ентусиазъм и т.н, и на края,Българщината взе превез :idea: Не че не съм го знаел,ама все не ми се искаше да повярвам че хората са толкова лицемерни.Така че,Бат Стан,остави ги да бръщолевят,то така или иначе оправия за сега няма,па дано да има много,много актове тази пролет.Дано се спре със спекулациите,че вече ми писна.Така или иначе,забраната е за определени видове риби,сом може да се лови на тролинг и няма забрана за него,така ще наглеждаме бойщата и ще викаме ИАРА да вземе мерки ако има нарушения.Който му се троли,да гони сом и това е а белите ако хване такива,незабавно да ги пуска обратно :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Tomahawk »

Пълен цирк , ще последва от такава забрана , ще има постоянно лодки във водата и април и май ...Единия път уж за сом после уж за бяла . А контрол така няма да има ! Никой неможе да провери 50 лодки кой какво лови , дали от забранения вид или от разрешения. Влиза лови каквото има , ако е от забранения вид прихожда и разтоварва в колата или на бивака и продължава за разрешената риба .. това как се опазва ? никак. Никой няма да пуска риба която е уж забранена!
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от mitioto »

чшшш, какво става тука бе?! Не можах и да ви изчета, даже...

Боабаба, Троли ли и аз не знам вече... Кофти ти е 75 дена забрана, а? А 120 дена за пъстървата как ти се виждат?

Когато не сме хора, да спазим дори и тая заповед, която се предлага за пръв път в БГ от 40 години, това й заслужаваме! Не 75 дена, а 175 требе да е! Нашето племе нема оправия... Хората се трепат да постигнат нещо добро, ново и положително за рибната популация, а тука самите ние скачаме като ощипани моми. Не. Не 175 дена. Тука требе 5 години водоемите с автомати да се пазят, за да има ефект.

Върхар, ти много хубави думи казваш. Така е. Еба й се мамата на белата риба и на хайвера. А ти тогава ходеше ли над гнездата, кажи? Не ме разбирай погрешно, обаче. Не се заяждам... Просто питам. Ако не си ходил, се извинявам за въпроса.

Всеки си гледа неговия кеф и дали ще лови, а не мисли, че това дето става е за добро.

Ние си заслужаваме дереджето на което сме. Това знам аз...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от axel »

Истината за мене е една,типично "Андрешковска " ,безсмислена забрана,те такива ми ти работи Върхар........ако трябва наистина да се направи принципна,запазваща популацията на рибата забрана,то забраната трябва да е за РИБОЛОВ от ЛОДКА през месеците януари-май/юни,така и на ИАРА ще им е по-лесно:види ли се лодка във водата значи са бракониери,щото мрежите с плуване не се пускат........или както" мъдро" споделяш преди риболова от лодка беше забранен,ха сега да видим дали ще си за............или в най-лошия случай разделяне на водоемите на сектори до края на забраната,а така написана заповедта няма да донесе никаква полза.Да не говорим,че дори и само бръмченето на 100 мотора над главите на рибите,когато се размножават е достатъчно вредно,дори и без да се лови.В доста държави дисциплината тролинг е забранена във вътрешните водоеми........,както и е забранено използването на свръхмощни мотори за лодки,та ако си честен трябва да застанеш зад всички тези изисквания,иначе,боабаба е принципно прав :idea:
риболовът е само хоби!
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от taner »

На Boba не му се сърдете, той може само пролетта да ги лови, после една фотосесия в банята и ни захранва със снимки на бели цяла година :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Сега сериозно, съвземете се малко, няма да свърши света като не хванете няколко риби напролет, но за сметка на това ще ловите цяло лято, есен и зима и то предоволно!
Искате промени, искате нещата да се подобрят и да има риби, които да ловим, а скачате, когато ви спрат пролетните бели в името на нашето собствено добро?!?!

Да, вярно е, аз самият нямах нищо против да ги ловя пролетта, дори съм бил против всякакви забрани, но човек рано или късно стига до истината.

Тук се коментира основно жребеца, я си представете колко е ниско нивото сега, какво удоволствие ще ви достави да ловите рибите под лодката, на 50 см дълбочина и само да клатите нагоре надолу, малко или много си отива към месарене работата...

Хайде поздрави на всички и погледнете към други риби за малко :)
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от ARK »

Тук май никой неможе да разбере, че не е проблем да не се ходи за няколко миризливи риби. Нито ходя да ловя на джиг, нито им влача по гнездата през забраната. Аз си имам някакви виждания за риболова. Проблема е тоталните и безмислени забрани които с наша помощ се въвеждат. Щото някой неможе да пази и въвежда поголовни недомислени забрани.Тая година първо некакви квичаха от стените на язовирите,че било забранено да се лови на лед. И то плиткоумни пазачи и полицаи облечени с ватенка и шуба за 10 лева да ми обясняват колко било опасно, като през живота не се е качвал на лед и го гледат като икона. Сега щото имало месари и ловяли бели риби......айде поголовна забрана за всичко и всеки. Така нещата само се влошават! Нито контрола ще е контрол, нито ще е ясно кой за какво бил отишъл да лови. Само в момента се сещам поне няколко начина да си ловиш риба и да заобикалиш поредната недомислена забрана без да могат да ти напишат и един акт. От всичко това ще следват само негативи! Незнам кой кво е говорил на ИАРа, дали на четири очи, дали на раздумка по телефона, но е много далеч от правилното решение.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от naso »

ARK написа:... но е много далеч от правилното решение.
Извинявай колега, но би ли казал кое е правилното решение според теб
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”