Една нова тактика

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Една нова тактика

Мнение от vidinskoribarche »

Момчета, онзи ден когато бях за риба, при тръгването ми от водоема, минах покрай едно момче дето ловеше като мен с директен, само че, имаше лъщик на върха.
Когато замяташе плувката във водата, в момента на заставането и в работно положение, топеше върха на въдицата във водата и дърпаше рязко назад.
Защо ?
Все си мисля и размишлявам върху въпроса. Може ли да се ползва мач влакно при риболов с директен телескоп и да се исползва влакното по предназначение ?
И си отговарям така, да сеползва , но когато има вятър, да ползваме по тежки плувки , примерно 3 грама плувка и когато застане в работно положение да пъхнем върха под водата и да дръпнем примерно метър назад така вкарваме влакното под водата и вятъра не влияе на линията така както когато ловим с обикновенно влакно при вятър. Знаете какво се получава пазви мазви (не при щеките).
Та си мисля, лапето дали с такова влакно е ловило или просто го е правил з анещо което аз не знам пък и не го попитах , не се сетих.
Ако някой от вас знае защо с еправи това нека да обясни , дане си мисля за глупости
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: ЕДна нова тактика

Мнение от Коце »

Тва е няква щуротия! Що не го пита? За мен е малко балетна стойка да подаваш напред директен и да го теглиш назад с идеална цел!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Една нова тактика

Мнение от pescaBG »

ГЛЕДАЛ Е НЯКАКЪВ ФИЛМ ЗА ЛОВЕНЕ НА МАЧ И СЕ Е ОПИТАЛ ДА ГО ВНЕДРИ В ЛОВЕНЕТО НА ДИРИКТЕН , ДРУГО ОБЯСНЕНИЕ НЯМА
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
Javor
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 20:50
получил Браво: 1 път

Re: Една нова тактика

Мнение от Javor »

Jапонците ловят по подобен начин с директен, но и плувките са им фиксирани в една точка, като ваглер
http://tv.shimano.co.jp/movie/original/tsurikibun_92/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Една нова тактика

Мнение от maver13 »

Може и това не го правят само дръпнатите. Има ситуции при риболова на щека когато се налага използването на малки ваглерчета и потъващо влакно - много силен вятър, течение итн., а рибата иска напълно статична стръв. Тогава се прави мачов монтаж на пълно лежане с дроперите и когато и влакното се потопи под водата нещата стават чук. Съмнявам се обаче, че при твоя човек ситуацията е била същата, па и с директен :roll: :roll: :?: :?:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Една нова тактика

Мнение от grubi »

Това с малкото ваглерче съм го практикувал и с директен през далечната 2001, точно на рибарник с шарковци. Тогава нямах щека, ловях с директна седмица Silstar Edge (ех, каква пръчка беше). Ситуацията - подухва ветрец, не много силен, но плувката "пътува" заради корема на влакното. Рибите пипаха капризно и не искаха да вземат докато стръвта се тътри по дъното. Добре че имах в кутията с плувките едно непотребно до тогава ваглерче 1.5 гр. Монтаж набързо, щипнах си и една малка съчма на около 40см от върха на пръчката за да потъва влакно и стана един от най запомнящите се риболови в живота ми :D . Преди да опитам по този начин бях хванал само 2 риби, след това хванах над 20 за около 2 часа, последните 40 минути от тях се занимавах с един хубавец 6.800 ( кой да ти каже тогава да не слагаш целите 5 метра ластик в телескопа :mrgreen: )
Аватар
outsider
Мнения: 2670
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4651 пъти

Re: Една нова тактика

Мнение от outsider »

grubi написа:последните 40 минути от тях се занимавах с един хубавец 6.800 ( кой да ти каже тогава да не слагаш целите 5 метра ластик в телескопа :mrgreen: )
:lol: :lol: :lol: сега вече знаеш , как се чуства Статуята на Свободата , горката , с тая факла дето я държи ... :mrgreen:

Пичове , тактиката с директния телескоп и ваглера не е нова .(Видински , няма нужда от потъващо влакно , ваглера стига) Значи така : метода е познат във Франция и Белгия като "franglaise" , от "française" и "anglaise"- мач.Продават се даже телескопи специално за целта , с оптималната комбинация от стегнатост и тест- щото и с ваглери по 5 грама се лови , когато трябва; има си водоеми , където това е единствената печеливша тактика , и съответно , майстори на метода , които го владеят до дупка. :idea: И състезания , които само с него се печелят. :idea:
сега ще ме попитате "Ама защо????" Нямат ли мачове френските говеда? Много просто: закостенялата , абсурдна и старомодна френска Федерация забранява практически навсякъде ползването на макара в състезанията по риболов :shock: :evil: :evil: - едва в последните години има едно много скромно затопляне...За още по-интересно , щеките са ограничени до 11,5 метра в много райони на страната :evil: ....
И те така - цъфнал си ти с единайсе метра щека , рибата играе на петнайсе , а ти си хапеш лактите , и си чоплиш носа. :mrgreen: А съседа отляво седи на нос , вдаден два метра по-навътре :twisted: ...който се е състезавал , знае за кво приказвам. И те тука някъв пич вади един десетметров директен , вързва си едно ваглерче.... :twisted: 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Една нова тактика

Мнение от Коце »

outsider написа:И те тука някъв пич вади един десетметров директен , вързва си едно ваглерче.... :twisted: 8)
Пълен бруталсон! Само китайците го бият това!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
pescaBG
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 9:41
Риболов: мач ...мач и със зор щека
Местоположение: Мадрид Испания

Re: Една нова тактика

Мнение от pescaBG »

ужастно е.........
Риболова колкото е наука толкова е и късмет............понякога разбира се .
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Една нова тактика

Мнение от vidinskoribarche »

Момчета може ли някой д аобясни по подробно за този начин на риболов с бвъглер и дали всеки един въглер става. Ако може една снимка или клипче на монтаж на тоя въглер как става на директен телескоп имам предвид, че мие доста интересно и искам д апробвам така да ловя , дали ще стане нещу.
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Една нова тактика

Мнение от grubi »

Малко е копи-пейст :oops:

Изображение

Както споменах в предния си пост може да се щипне една съчма Nо 6 на 40-50 см от върха на пръчката.
Аватар
mite-80
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 21:40

Re: Една нова тактика

Мнение от mite-80 »

grubi написа:..................
Както споменах в предния си пост може да се щипне една съчма Nо 6 на 40-50 см от върха на пръчката.
За такива и подобни монтажи има специален ледкор(плетено влакно, с оловна сърцевина)- по два бр. в опаковка, дължина 45см(в ляво на снимката)- монтира се между линията и конектора. Аз го ползвам с директни 7 и 8м; не съм го виждал в бг-магазини.

Изображение

:wink:
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Една нова тактика

Мнение от майМУНЧО »

Тука виждам некакви риболовни идеи на един дрът фрол от Карлово ! :lol:

Коце написа:Тва е няква щуротия! Що не го пита? За мен е малко балетна стойка да подаваш напред директен и да го теглиш назад с идеална цел!
Дамбовец ма мноо си прав , честно !
I'm a player , where is the big boss ?!?
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Една нова тактика

Мнение от plwned »

mite-80 написа:
grubi написа:..................
Както споменах в предния си пост може да се щипне една съчма Nо 6 на 40-50 см от върха на пръчката.
За такива и подобни монтажи има специален ледкор(плетено влакно, с оловна сърцевина)- по два бр. в опаковка, дължина 45см(в ляво на снимката)- монтира се между линията и конектора. Аз го ползвам с директни 7 и 8м; не съм го виждал в бг-магазини.

Изображение

:wink:

И тоя "lead core" спомага за по-бързото пропадане на влакното към водата и не става "тумбак" и съответно плувката стои неподвижно така ли :?:
Говорещия с рибите !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”