Монтаж

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Монтаж

Мнение от Daro »

Колеги извинявам се предварително.Въпросът ми сигурно е много глупав :oops: Досега не сам ползвал вирбели с карабинки.Моля ви да ми обясните на карабинката основното влакно ли се закачва или повода?Благодаря предварително и НАСЛУКА!
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Мнение от Daro »

Колега а ако прикачвам такъм за дъно към основното влакно такъма ли се закачва на карабинката?
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Много е по лесно да ти се обясни когато виждаш за какво става въпрос но ще се опитам да ти обясна :
При ловене на дъно на основното влакно имаме олово примерно IN LINE след кое врзваме вирбела. На другия край на вирбела врзваме повод и на края на повода нормално куката.
Е сега аз когато съм ходил на състезания повода не съм го врзвал а съм го прикачвал на карабинка.
Защо?
От проста причина щото съм имал приготвено няколко повода на който съм сложил стръв: царевица, протеиново топче.
Докато въдиците са ми били захвърлени в водата останалите поводи със намонтирана стръв са в бурканчета със ДИП-ове за дополнително ароматизиране.
След секое вадене на било коя от въдиците свалам повода от карабинката, зимам друг вече предварително приготвен и дипован , прикачвам на карабинката и заметам.
Надявам се че ме разбра.
Това е мой личен стил на ловене не искам да го препоръчвам или настоявам така да ловиш но ако ти харесва опитай.
Поздрав
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Мнение от Daro »

Колеги благодаря на всички за информацията.НАСЛУКА.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”