Риболов във водорасли

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
ХАМАЛИН
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 12:46
Местоположение: София-Ловеч
Обратна връзка:

Риболов във водорасли

Мнение от ХАМАЛИН »

Привет на всички! Има едно тайничко гьолче, където само чакам да свърши забраната и да се пробвам. Има големи таранки и шаранчета около кило. Проблемът на язовира е, че е обрасал с водорасли и леща и често стръвта се губи в растителността, което пък води до много пропуснати хвърляния. Дълбочината му е до 1.60м. Някой знае ли хитър чалъм за преодоляване на това препятствие. Имам предвид само риболов на подвижна плувка за целене на дупките! Дънният риболов не ме касае.Мерси!
За да тръгне отново този много "болен" сайт (ако е възможно де), са необходими сериозни кадрови промени. Не е лошо да се почне от "Баткофф" и така още десетина "модератори" надолу по редичката.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от kriki »

Не ползвай подвижна плувка, а съвсем нормална статична щом е толко плитко !
С болонеза би било идеално. Ако на дъното има водорасли лови над тях, без захранка а само с подаване на бял по 3-4 червея с прашката начесто ! Пробвай на троха ;)
Fish friendly
ХАМАЛИН
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 12:46
Местоположение: София-Ловеч
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от ХАМАЛИН »

Дупките са малки и ако не е подвижна плувката няма как да се оцели с целия комплект. Ако не забие оловото пък вятърът веднага повлича течение. Белият докарва слънчака, е аз ще я търся на мамул де. Стиропор на куката над царевицата мисля да пробвам, ама не знам, мисля го.
За да тръгне отново този много "болен" сайт (ако е възможно де), са необходими сериозни кадрови промени. Не е лошо да се почне от "Баткофф" и така още десетина "модератори" надолу по редичката.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бат Стан »

Съвет - направи си едната въдица по следния начин - линия без утежнение, кръгла кора от долната част на фабричен хляб, закачена на две куки на къси поводи в края на линията. Ако е възможно, уцелваш едната от дупките и оставяш въдицата неподвижна. Кората най-много да отиде до ръба на дупката и там ще се спре във водораслите. На този тип плитки гьолчета шаранът често кълве на повърхността. Другият вариант е системата "асансьор" - слагаш в края на линията олово и целиш една от дупките. След това изправяш въдицата и я застопоряваш в почти вертикално положение. Влакното влиза под около 45-50 градуса ъгъл във водата и го изпъваш докрай. След това нанизваш на влакното един вирбел с поводче, на който е окачена кората хляб. Спускаш я по влакното като "асансьор", докато стигне до повърхността на водата и чакаш да ти клъвне.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бай Иван »

Горе -долу съм правил описания от Бат Стан монтаж с коричка хляб, но вместо плувка използвах булдо,
щото лових на дистанция от 30 метра и нямаше начин как да я видия проклетата плувка.
ХАМАЛИН
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 12:46
Местоположение: София-Ловеч
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от ХАМАЛИН »

Бат Стане направо ме разби с този асансьор, много тарикатски начин особено в жегата. Ще го пробвам! Лошото е, че там дупките са на 15на метра, ама ще импровизирам на място. Много, много благодаря!

Бай Иване чувал съм за булдото и имам някаква представа, ама каква точно линия показва твоя опит?
За да тръгне отново този много "болен" сайт (ако е възможно де), са необходими сериозни кадрови промени. Не е лошо да се почне от "Баткофф" и така още десетина "модератори" надолу по редичката.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бат Стан »

ХАМАЛИН написа:Бат Стане направо ме разби с този асансьор, много тарикатски начин особено в жегата. Ще го пробвам! Лошото е, че там дупките са на 15на метра, ама ще импровизирам на място. Много, много благодаря!

Бай Иване чувал съм за булдото и имам някаква представа, ама каква точно линия показва твоя опит?
Ако е 15 метра дистанцията, можеш направо да се измахаш с кората според мен, асансьорът е за постигане на по-голяма дистанция. Схемата е от риболовната школа на езерото в Дружба 1 за лов на много трудни шарани, непосилни дори за Алън Скоторн и други видове величия.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бай Иван »

Ако прозорците не са големи и са обградени от буйна растителност булдото го оставяш празно, повод над 40 санта,
следват две куки директно забити в залака.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бай Иван »

Гледал съм в тубата един пич, как с мухарката млати едни амури по 10кг
та и на горе, с парченце хляб оформен във формата на кубче.
Кубчето се монтираше вместо мухата, кука номер 1 или нещо от сорта.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Коце »

БайИване, ще те корегирам - млатил ги е на хлебарка! :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
ХАМАЛИН
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 12:46
Местоположение: София-Ловеч
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от ХАМАЛИН »

Леле имам и мухарка, всичко ще пробвам. Но този асансьор ми взе акъла, даже ще отида в събота на едно частно язовирче, което е точно за тая работа. Мач 450 ще даде още по голяма височина! Но, Бат Стане звънче ли се слага на пръчката, то ще излезе малко фидерска история!? Пък и трябва да гледам другите две плувки докато импровизирам с мача!
За да тръгне отново този много "болен" сайт (ако е възможно де), са необходими сериозни кадрови промени. Не е лошо да се почне от "Баткофф" и така още десетина "модератори" надолу по редичката.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бат Стан »

ХАМАЛИН написа:Леле имам и мухарка, всичко ще пробвам. Но този асансьор ми взе акъла, даже ще отида в събота на едно частно язовирче, което е точно за тая работа. Мач 450 ще даде още по голяма височина! Но, Бат Стане звънче ли се слага на пръчката, то ще излезе малко фидерска история!? Пък и трябва да гледам другите две плувки докато импровизирам с мача!
Хахаха, не знам дали се слага звънче, не съм ловил така, системата е измислена от топ-риболовците на Дружба 1. Знам, че те звънче не слагат, а упражняват визуален контрол върху кората от хляб и евентуалното кълване на шарана. Освен това трябва вероятно да се измисли и някакъв вид застопоряване на подвижния повод - примерно на първия метър над оловото, за да се получи качествена засечка. Така че от теб зависи да си измислиш линията и такъма. Поздрави и наслука, чакаме резултати и уловени шарани.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
ХАМАЛИН
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Фев 02, 2006 12:46
Местоположение: София-Ловеч
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от ХАМАЛИН »

Верно бе! Засечката! Разбира се , че трябва да се мисли за качествен "стопер" не третия метър при 450! Мерси и здраве!
За да тръгне отново този много "болен" сайт (ако е възможно де), са необходими сериозни кадрови промени. Не е лошо да се почне от "Баткофф" и така още десетина "модератори" надолу по редичката.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Бат Стан »

ХАМАЛИН написа:Верно бе! Засечката! Разбира се , че трябва да се мисли за качествен "стопер" не третия метър при 450! Мерси и здраве!
Аз бих сложил вирбел, над него силиконов стопер за амортисьор и след това мънисто.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Bayatov
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 16:57
Местоположение: Sliven
Обратна връзка:

Re: Риболов във водорасли

Мнение от Bayatov »

Сега....да се изкажа и аз,пък може би малко неподготвен.....Асансьор,или нещо подобно съм пробвал и аз,но за риболов на щука...Трябваше да ловя на голяма диснтация,но при замятане рибката естествено падаше....Направих един прост монтаж : най-долу олово , над него съчма,но на разстояние 0,5м.(горе-долу) по-малко от дълбочината на която ловях и след това по линията свободно се движи вирбел с повод и рибка.Идеята на съчмата е да няма празен ход при засичането.....Та мисля,че ще ти свърши работа,но си е чист риболов на тежко,ако искаш гледай кордата,върха,или слагай звънче....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”