Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
rodan074
Търговец
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 13:56
Местоположение: ruse
получил Браво: 1 път

Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от rodan074 »

УВАЖАЕМИ РИБОЛОВЦИ, КОЛЕГИ,

Община Иваново, КСР Мачтиим, Клуб 516, Русе и Ви канят на първото по рода си състезание по риболов на кльонк по река Дунав, в зоната на селищно образувание Стълпище, общ. Иваново , Русенска област – р.Дунав км-506 до км 526
Телефони за контакти :
– Спортно състезателна дейност: 0898657426 – Родан Цанев
– Битови и настаняване :0888343418 – Владимир Кючуков

ПРОГРАМА НА СЪСТЕЗАНИЕТО

1. Петък 27. юли 2012г. в 8,30 часа сбор на поляната пред Клуб 516-Стълпище
2. От 8,30 ч. до 9,30 ч. записване и оформяне на декларации , инструктаж на участниците.
3. От 9,30 ч. до 16,30 ч. тренировка в участъка на провеждане на състезанието. ( Тренировката трябва да се проведе без стръв).
4. Събота 28 юли 2012г. в 7,30 ч. ще се изтегли жребият за участниците. Участъка ще се раздели на две зони. Лодките, които в първия ден са в зона едно, на следващия ден се състезават в зона две и обратно.
5. В 8,30 ч. влизане в река Дунав и старт на състезанието.
6. В 13.00 ч. край на първия ден от състезанието. В 13,30 ч. теглене на уловената риба и съобщаване на временно класиране на участниците.
7. Неделя 29. юли 2012г. в 7,30 ч. Начало на втори състезателен ден.
8. В 13.00 ч. край на втория ден от състезанието. В 13,30 ч. теглене на уловената риба.
9. 14,45 ч. награждаване и край на състезанието.

В СЪСТЕЗАНИЕТО МОГАТ ДА УЧАСТВАТ МАКСИМАЛЕН БРОЙ УЧАСТНИЦИ – 36 ЛОДКИ С ПО ЕДИН ИЛИ ДВАМА РИБОЛОВЦИ
(допуска се леко надвишаване на участниците в състезанието)

РЕЗЕРВНА ДАТА ПРИ ЛОШИ – НЕПОДХОДЯЩИ МЕТЕОРОЛОГИЧНИ ПРОГНОЗИ – СЛЕДВАЩИТЕ ПЕТЪК-СЪБОТА И НЕДЕЛЯ – 3,4,5 АВГУСТ 2012Г.


УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ:
1. Платена такса на лодка – 140,00 лв.
2. Спасителни жилетки за всички риболовци;
3. Попълнена декларация;
4. Валиден риболовен билет
5. Мах. брой въдици – 2 броя на лодка с мах. по 2 куки;
Забележка: Зачита се само мерна риба ( над 65 см.) от вида сом.

НАГРАДЕН ФОНД
1. ПЪРВО МЯСТО - КУПА И МЕДАЛ И ПРЕДМЕТНА НАГРАДА НА СТОЙНОСТ 2500,00 ЛВ.
2. ВТОРО МЯСТО – КУПА И МЕДАЛ И ПРЕДМЕТНА НАГРАДА НА СТОЙНОСТ 1500,00 ЛВ.
3. ТРЕТО МЯСТО – КУПА И МЕДАЛ И ПРЕДМЕТНА НАГРАДА НА СТОЙНОСТ ОТ 1000,00 ЛВ.
За всички участници медали.


Декларация за участие в състезанието: подписва се декларация за добро здравословно състояние и собствен риск и отговорност при риболова в р.Дунав
Битови условия

Мястото за провеждане на състезанието – района на СО Стълпище – Клуб 516 има идеални условия за къмпингуване, каравани, кемпери,леки коли с колесари за лодки,нощувка в луксозни бунгала,храна и напитки,вода,тоалет и пр. Дунавския бряг е много удобен за спускане на вода и изваждане на всякакви размери лодки.


Телефони за контакти :
– Спортно състезателна дейност: 0898657426 – Родан Цанев
– Битови и настаняване :0888343418 – Владимир Кючуков
информация за района на провеждане: http://www.club516bg.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Темата е в 7 дневен срок за обсъждане - приемаме всякакви кондструктивни предложения.
Окончателните условия за провеждане на състезанието се определят от организаторите .
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от Tomahawk »

Подкрепям идеята за такова състезание , предполагам че на много хора ще им допадне такова мероприятие. Аз лично бих се записал веднага но вече имам резервация за почивка , която съвпада с датата на състезанието :cry: . Евентуално мога да се надявам времето да е лошо и да се включа на резервната дата :mrgreen: .
Поздрави и успех на всички участници и организатори.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от shkarcheto »

Отсега да информирам мераклиите , че района е доста беден на сом, така че успехи......аз от години не посещавам тези места. Иначе идеята е супер добра.
Поздрави
Аватар
rodan074
Търговец
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 13:56
Местоположение: ruse
получил Браво: 1 път

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от rodan074 »

Ако някои ми каже че на остров Батин на стълбище и отров Люляк няма сом ще му отговоря че неразбира нищо от риболова на кльонк.Сомо вчера на стълбище са извадени над 6 риби от които някои са над 6 кги то за 2часа риболов.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от max »

Какво става с разпореждане 68А?
Основното по него е че не регистрирана лодка не може да плава в или да пресича фарватера на р. Дунав. 99% от колегите тук не са регистрирали лодките си.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от shkarcheto »

АЗ доколкото схванах имаха предвид регистрирана за участие лодка.....а що се касае за разпоредбата, мисля че за едно състезание може да има и изключения. Обаче рибите са каишки по 2 кила и много рядко по някое по-едро. Като цяло слаб и тегав ама много тегав риболов.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от max »

Е да де...аз имах в предвид че за да пресечеш, плаваш по или ловиш риба във фарватера на река Дунав трябва лодката ти да е регистрирана в ИАМА. Тоест трябва на нея (лодката) да има две букви и четири цифри както и да имаш паспорт и талон за преглед (валиден).
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от shkarcheto »

Да за лодки над 15 фута и двигател над 20 конски сили, граничните държат най-вече на документи за собственост на лодката, а рибата се лови повече в нашата част, с изключение в долната част след Петров камък, където нашия бряг изплетнява и фарватера отива в Ръмънско, има места и места......Ако искаш мога д ти посоча всички точки в Гугъл, където можеш да очакваш кълване........
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от max »

Иво, по цитираното от мен разпореждане във фарватера могат да навлизат само лодки с регистрация без значение каква дължина или двигател имат.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от shkarcheto »

Аз го знам много добре разпореждането, сега режима с Ръмъния не е толкова тегав и рибарите проблеми нямат, но ако искаш всичко да ти е тип топ, да трябва регистрация. От там нататък знаеш......Много бързо се пребрахте от Кърджали. Искрено се надявам да стане хубаво състезание, все пак ще е края на юли и рибата се предполага ще се е пребрала в дълбокото, когато водата падне, но с тези валежи в западна Европа....????? Жегата ще е убийствена, няма нищо общо с язовирите. А базата на Стълпище е много удобна за пускане на лодки, палатки и прочие, има басейн и ще е голям купон, много се чудя дали да не се запиша, но съм се отказал да ходя на риба на тази мъртва река....поне засега. Спирам да спамя в темата на колегата, но въпросът ти е уместен за хората от вътрешността без регистрация......но добавям , че за лодки до 15 фута проблем няма, за тях регистрация не се изисква, а затова че двигателя е по-мощен е и не е проблем.
kyuchi
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 16:41
Риболов: големи риби

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от kyuchi »

Относно регистрацията на лодки по-малки от 15 фута(4.57м) - -не е задължителна за спортен риболов, какъвто ние практикуваме и какъвто е риболова на кльонк.
При проверка от граничните се изисква: лична карта, риболовен билет, капитанско право (желателно за р.Дунав), проверяват за маломерни риби и контрабандни стоки (цигари и нафта).
Фарватера е доста относително понятие и досега не съм чул (а аз съм от Стълпище) някой да е имал проблем - стига да не се завира в румънския бряг. Български и румънски граничари редовно
патрулират заедно и нямаме никакви проблеми.
Състезанието е под егидата на кмета на общ. Иваново :D :D :D .........................................
А сомове тази година има - от откриването на сезона досега екземплярите са прилични - до 12кг.
и мисля, че ще се получи хубаво състезание. Пък и обстановката го предполага : http://www.club516bg.com" onclick="window.open(this.href);return false; Отделно от това има и басейн с ресторант. Идеални условия за къмпинг и приятен отдих и риболов.
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от milen »

kyuchi написа:При проверка от граничните се изисква: лична карта, риболовен билет, капитанско право (желателно за р.Дунав),.
Ох тия гранични , сигурно вече 8 години се разправям с тях , понеже не знаят законите .
Няма ДУНАВСКО" капитанско право".
Капитанското право е кораб до 20 БТР , а за да съм още по точен , вече промениха закона и е до 40 БТР.
Който иска може да си го смени безплатно от 20 на 40 БТР срещу молба и медицинско .

За състезанието -чудесна идея :) за сега не мога да кажа дали ще участвам
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от shkarcheto »

Милене понеже си от Варна и знам за какво капитанско право имаш водач на плавателен кораб до 20(40)БТ на море, то не важи за Дунав, за там има друго такова, локални разпоредби, директора на ИАМА Варна преди време лично пред мен прави проверка и това което съм написал е факт. Друг е въпроса , че с нашите морските засега не сме имали проблеми по Дунав.
Поздрави

П.С. Владо е направил хубаво клуба....не го бях виждал откакто беше в строеж. Ако не беше р.Дунав толкова обедняла на риба, това е перфектното място за почивка и риболов.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от max »

За последен път пиша по тази тема че и аз оцапах.

Капитанско право по българското законодателство е задължително за всички лодки с двигател.
Капитанското за Дунав няма нищо общо с това за морето.
Регистрацията е задължителна за всички лодки над 4.57м. (15 фута) или за тези с двигател над 20 конски сили независимо от размера.
По разпореждане 68А (касаещо корабоплаването по река Дунав) е забранено лодка без регистрация да навлиза или пресича фарватера на реката.

Изображение

Фарватера е ясно означен но и се мени постоянно, за зла участ това е и най удачното място за риболов на кльонк по това време на годината.

Недейте да неглижирате нещата, "до сега съм нямал проблем" не означава че 36 лодки няма да имат проблем. Има закони и всички трябва да се съобразяваме с тях за да не се превърне една хубава идея в проблем за много хора.

Иначе идеята е прекрасна. Според мен трябва само да изчистите нещата документално.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Състезание по улов на сом на КЛЬОНК- р. Дунав

Мнение от Иво Ломски »

shkarcheto написа:Отсега да информирам мераклиите , че района е доста беден на сом, така че успехи......аз от години не посещавам тези места. Иначе идеята е супер добра.
Поздрави
Много точно казано! Т.н. профита съсипаха реката. То не бяха мрежи, бомби, ток, а сега пък и това - http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4903991" onclick="window.open(this.href);return false; ... Промишления риболов трябва да бъде забранен за следващите 100 години. Продажбата на дунавска риба трябва да бъде категорично забранена. Контролните звена следва да бъдат подсилени за да си вършат работата. Сериозни глоби и санкции за любителите бракониери, които прибират безогледно!!!

Колега, съжелявам че ти спамя в темата, но въпросът е много болезнен за мен. Това ако не бяха германците, австрийците да зарибяват и пазят отдавна щяхме да сме забравили как изглеждат някои риби... Пълно е със сган и у българско и у румънско!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”