FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Съб Юли 26, 2014 2:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2012 13:31 
Аватар

Статус: Offline
Риболов: Мухарски
Здравейте колеги ,
Поразрових се из нета , но не открих нищо съществено свързано с въпроса ми . Та , може ли някой да ми обясни малко повече за риболова с плувка в морето .
Благодаря предварително и наслука .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2012 16:03 
Аватар

А какво искаш да ловиш на плувка?
От брега ли, от лодка ли?
Тези маловажни подробности си ги спестил... :lol:

Сега сериозно! ;)
Риболовът на плувка в морето, който аз практикувам е на илария и платерина. Пробвал съм и кая да ловя. Хващат се и лапини и барбуни, както и гюмюш.
Избираш си място на някоя буна и си ти. Може да използваш гаца пълна с хляб и някой друг камък, която да седи на дъното за захранка. Ще събере кефаловите, ако наблизо има такива. В общи линии и такъмите и техниките са като язовирните, само рибите не са толкова претенциозни към такъма. Напрактика ако ловиш платерини и илария можеш да си ползваш и язовирските такъми за таранка. Само плувката може да е около 2-3 грама, заради вълните. Дори и на мач може да пробраш. Рибата се държи в различни слоеве на водата, затова трябва да я търсиш на каква дълбочина е.
А... сложи кука с дълго стъбло. Стръв - морски/ блатен червей, белена скарида, понякога и на хляб налита. Вземи си кеп. Гледай да не лежи стръвта на самото дъно, защото няма да се отървеш от дребни каички.

Наслука!

ПП
Има техники и монтажи за чернокоп и сафрид, но аз не съм запознат с тях :oops: , нека други по-опитни се включат. ;)

ПП2
Ако използваш газа, вържи я с въженце, за да можеш да си я изтеглиш после и да не я закачат останалите колеги и да си оставят такъмите по нея. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2012 16:31 

За сафрид и чренокоп е общо взето същото но по често се използва подвижна плувка със светеща антена , защото се лови нощем и стръв парченце пресен сафрид.Ако си от Варна едно добро мястото за риболов на плувка с директен телескоп е на канала под бившата Тихина .

Поздрав

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2012 17:15 
Аватар

Риболов: Мухарски
Благодаря за полезното инфо Златев . Ще ловя предимно от брега , по-точно на едно пристанище . Ако може нещо повече за плувката , дали може да се използва обикновена или се използват от тези големите , дето стоят само за украса и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2012 21:38 
Аватар

Надявам се, че не отговарям късно. До сега нямах достъп до интернет.
Плувката - най-нормално плувка 2-3-4 грама. При по-силен вятър може и 5, но вече си е доста. Правилата за типа на плувката и грамажът й са същите, които важат за сладководния риболов. Функциите й са си същите, не е само за декорация.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]