Съвети за риболов около Созопол

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
skaliente
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 8:52
Риболов: Те първа започвам

Съвети за риболов около Созопол

Мнение от skaliente »

Здравейте колеги,скоро ми предстои почивка в Созопол.Ако може да ми дадете някакви съвети за място,начини,захранки и стръв на риба в региона и каква дебелина корда и кои размери куки са най-подходящи.Четох в няколко теми за риболов с ваглер и бомдарда,но ако можете да ми кажете нещо по-специфично като монтажи,понеже наистина си нямам идея от морски риболов.Благодаря предварително
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Съвети за риболов около Созопол

Мнение от Borkata »

Аз съм малко предубеден,защото това са ми любимите начини на риболов но все пак бих те насочил към бомбардата и чепарето макар,че по това време със второто е малко под въпрос добрата слука,защото грацата се дръпна.Не ми се обяснява за риболова с бомбарда,защото вероятно ще стана досаден.Във форума е писано за нея и за това как се използва.Можеш да поразровиш и бързо ще се светнеш.С нея можеш да пробваш за платерини а покрай тях нищо чудно да ти се закачи и някое зарганче, на мен ми се случи онзи ден :D Платерините можеш да ги търсиш също и на дъно(добро място е т.нар. Шофьорски плаж до Дюни,който и да питаш ще те упъти) със съответните такъми които се продават готови по магазините.Казваш да ти дадат едно платеринско такъмче и хората си знаят работата :D Та за бомбардата..аз лично използвам от 18 до 25 гр. макс,бидема ми е флуорокарбон на Seaguar 0.148мм а куките са Гамакацу 1050 но всичко е въпрос на вкус.Основното влакно е някъде около 0.18 като това е ако си с монофил.Ако ползваш плетено там ще е по-тънка работата.Местата които лично аз най-често посещавам в този район са скалата наречена Германката(намира се в местността Буджака.Това е един баир който се пада от далечната страна на Созопол откъм гробищата.Там на място трябва да разпиташ как да стигнеш,защото ако аз ти обясня нищо няма да разбереш :D ),местността Агалина(голямата) тя е малко по-далеч около 6 км след Созопол в посока Приморско по стария път на един от завоите.Оглеждай се в ляво за отбивка и спрели в нея коли.Спирай там и ти и тръгвай навътре в буша :D Другото място идеално за бомбарда е точно преди споменатата Агалина на около 1 км назад.Викат му Веселие.Пак е малка отбивка и трябва да се оглеждаш внимателно.Уцелиш ли мястото пътят се вижда и лесно те извежда до скалите долу.Пред тях има мидарници и по тях ще се ориентираш,че си на правилното място :D Това е което се сещам сега на прима виста.Има и още места но тези са най-известните и търси тях.В самият Созопол в стария град където спират РК-тата също има рибари които ловят илария и попчета.Така!Като прочетох какво съм написал ако аз съм на твое място нищо няма да разбера ама се надявам ти да си по-оправен от мен :lol: Приятна почивка и дано се сдобиеш с правилните такъми и намериш гореописаните места :oops:
п.п. Според мен захранка няма да ти трябва а стръвта е основно блатен червей,който се продава в магазините на цена от около 2.50лв "дозата".
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
skaliente
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 8:52
Риболов: Те първа започвам

Re: Съвети за риболов около Созопол

Мнение от skaliente »

Borkata написа:Аз съм малко предубеден,защото това са ми любимите начини на риболов но все пак бих те насочил към бомбардата и чепарето макар,че по това време със второто е малко под въпрос добрата слука,защото грацата се дръпна.Не ми се обяснява за риболова с бомбарда,защото вероятно ще стана досаден.Във форума е писано за нея и за това как се използва.Можеш да поразровиш и бързо ще се светнеш.С нея можеш да пробваш за платерини а покрай тях нищо чудно да ти се закачи и някое зарганче, на мен ми се случи онзи ден :D Платерините можеш да ги търсиш също и на дъно(добро място е т.нар. Шофьорски плаж до Дюни,който и да питаш ще те упъти) със съответните такъми които се продават готови по магазините.Казваш да ти дадат едно платеринско такъмче и хората си знаят работата :D Та за бомбардата..аз лично използвам от 18 до 25 гр. макс,бидема ми е флуорокарбон на Seaguar 0.148мм а куките са Гамакацу 1050 но всичко е въпрос на вкус.Основното влакно е някъде около 0.18 като това е ако си с монофил.Ако ползваш плетено там ще е по-тънка работата.Местата които лично аз най-често посещавам в този район са скалата наречена Германката(намира се в местността Буджака.Това е един баир който се пада от далечната страна на Созопол откъм гробищата.Там на място трябва да разпиташ как да стигнеш,защото ако аз ти обясня нищо няма да разбереш :D ),местността Агалина(голямата) тя е малко по-далеч около 6 км след Созопол в посока Приморско по стария път на един от завоите.Оглеждай се в ляво за отбивка и спрели в нея коли.Спирай там и ти и тръгвай навътре в буша :D Другото място идеално за бомбарда е точно преди споменатата Агалина на около 1 км назад.Викат му Веселие.Пак е малка отбивка и трябва да се оглеждаш внимателно.Уцелиш ли мястото пътят се вижда и лесно те извежда до скалите долу.Пред тях има мидарници и по тях ще се ориентираш,че си на правилното място :D Това е което се сещам сега на прима виста.Има и още места но тези са най-известните и търси тях.В самият Созопол в стария град където спират РК-тата също има рибари които ловят илария и попчета.Така!Като прочетох какво съм написал ако аз съм на твое място нищо няма да разбера ама се надявам ти да си по-оправен от мен :lol: Приятна почивка и дано се сдобиеш с правилните такъми и намериш гореописаните места :oops:
п.п. Според мен захранка няма да ти трябва а стръвта е основно блатен червей,който се продава в магазините на цена от около 2.50лв "дозата".
Колега благодаря ти безкрайно за изчерпателният отговор. Сега, ако някой може да ми каже и за такива места около Приморско, понеже се оказа, че половината от почивката ще е там ;)
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Съвети за риболов около Созопол

Мнение от Borkata »

Е там вече работата е по-сериозна :D Трябва ти по-високо проходима кола и спокойно можеш да пробваш на Маслен нос,Корекя или пък буната на резиденцията Перла.Нека местните хора те упътят,защото като изключим буната,за другите места пътя минава няколко километра през гората а аз тук най-много да те объркам.
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”