Elastigate

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
berk
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:34
Местоположение: varna

Elastigate

Мнение от berk »

Колеги какво ще кажете за този монтаж на ластик http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=1872" onclick="window.open(this.href);return false; ,http://www.matchfishing.ru/forum/attach ... 1302286154 :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

Ще кажем, че един колега си разпроби въдицата и остана със смесени чувства, клонящи към негативни, ако изключим единствения позитив, криещ се в възможността за натягане на ластика, но за тази работа хората са измислили и системата "пул бънг". Освен това, ако ти се въртят някакви идеи, имай предвид, че трябва да разполагаш с въдица от серията "Бистмастър", или достатъчно колена. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
berk
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:34
Местоположение: varna

Re: Elastigate

Мнение от berk »

Мда мисля да си взема Бистмастър /пълен коплект с удължител къпинг и доп. топ 2/ но топсета е направен с Elastigate дали ще е проблем ако му сложа пул бънг тези дупки дали ще пречат :roll:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

За да ползваш системата пълноценно, трябва да я сложиш на по-долните колена( с повече ластик съответно и за наистина едри риби), където има и зони на усилване. Не случайно тази въдица се продава с проходни тапи за ластика чак до шест метра. Не знам доколко класическия топ-сет ще покаже някакво драстично чудо в поведението си - все пак е дълъг едва 2.80 м., ако мислиш да я ползваш така. Аз лично си ловя със стандартен монтаж на тази дължина, с плътен ластик 1.4 мм "Мавър Конг" или кух 2.3 на "Колмик". Не, че много налитам на подобен риболов, но си е кеф от време-на време.

п.с. Нали знаеш, че за този модел не се предлага специализиран къпинг и ще трябва да ползваш от други модели на "Шимано"?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Elastigate

Мнение от Popeye »

Мунч тоя бийстмастер/в унгарския сайт/ си е щека баш 13м и си има всичко за него . :wink:
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

Абсолютно. Видях, но от написаното от колегата остава с вечатление, че ще си купува маргина. Сега какво ще си купи реално е отделен въпрос, защото Беркчо си има своите трески за дялане, но все пак да сме му полезни в някаква степен...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Elastigate

Мнение от Popeye »

berk написа:Мда мисля да си взема Бистмастър /пълен коплект с удължител къпинг и доп. топ 2/ но топсета е направен с Elastigate дали ще е проблем ако му сложа пул бънг тези дупки дали ще пречат :roll:
elastigate e система на шимано за щеките в по високия клас и няма нужда да и слагаш пула бънг просто ще сложиш нещо , което вече го имаш
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

Аз не бих си дупчил стените и да лепя мотовилки, при положение, че мога да си сложа пул-бънг. Ясно е, че идеята е да се измисли нещо авангардно и "Шимано" да защитят името си на новатори, но мерси.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Elastigate

Мнение от hypperion »

Относно еластигейта:
- негативи: ластика от втулката до мотовилката е извън топсета и прогаря много по бързо, което налага смяната му; в отвора на топсета се слага една втулка, която стърчи доста от вътрешната страна и използването на пул бънг налага демонтажа и, понеже ще пречи на работата на ластика; ако се използва кух ластик и еластигейт - издърпването на ластика е адски тегаво.
- позитиви - еластигейта се ползва за плътни ластици с по малък диаметър като натягането на ластика става адски бързо, не се използва бънг и съответно топсета е по-лек; около отвора има safety zone, т.е. тази зона е допълнително бандажирана и отвора в никакъв случай не отслабва строя на топ сета.
Като съвет: ако нямаш сложен еластигейт - ползвай си бънг 8)
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Elastigate

Мнение от Popeye »

Мунчо написа:Аз не бих си дупчил стените и да лепя мотовилки, при положение, че мога да си сложа пул-бънг. Ясно е, че идеята е да се измисли нещо авангардно и "Шимано" да защитят името си на новатори, но мерси.
Сега що не внимаваш еластигейта не си го слагаш ,слага некоя японка у завода ...а ако ти искаш да го сложиш на японката е отделен въпрос :D кви дупки кви мотовилки
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

Попе, ако не се лъжа, в завода просто усилват секциите с бандажиране, а на теб ти дават един кит в карбонови мотовилки, втулки(за да не се протрива ластика, въпреки, че се протрива) и конец. Останалото, включая разпробиването, си го правиш ти, ако смяташ да ползваш системата в тази конфигурация. Има дори брошурка с описание към въдицата. Иначе просто си монтираш тапите с проходните отвори, които аз ползвам като клининг тапи, и толкова.


п.с. Май и "Броунинг" предлагат подобни уйовини...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Elastigate

Мнение от hypperion »

Относно щеките на Шимано доколкото аз знам единствено Speed Master са с фабричен еластигейт. Всички други са като е описал Мунчо, дори и моя BX, въпреки че не е висок клас е с такъв комплект
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Elastigate

Мнение от Popeye »

hypperion написа:Относно щеките на Шимано доколкото аз знам единствено Speed Master са с фабричен еластигейт. Всички други са като е описал Мунчо, дори и моя BX, въпреки че не е висок клас е с такъв комплект
и Антарес
VIP sux !!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Elastigate

Мнение от Мунчо »

Така де, сега остава Беркчо да се пребори за уипа и да го подпука с дрелката. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Elastigate

Мнение от Popeye »

Дрелка в никакъв случай!!!
VIP sux !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”