ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
altavoto_me4e
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 21:08

ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от altavoto_me4e »

Здравейте Колеги!

Знам че ИАРА доста се стегнаха но след днес съм безкрайно обиден и отвратен от тях.
Историята е следната, сутринта рано рано застъпваме на Искъра от към филмовата къща точно след устието, ловим си ние 3-ма човека с по 1 директен + едно приятелче , което незнае какво е плувка! И така малко след обяда се поява бяла Лада Нива с някакви господа, които се мислят за богове и идват ние сме от ИАРА вие тука какво правите.Държа да подчертая трима ловим и тримата с билети а четвъртия нито лови нито има въдица но точно в момента в който идват тези от ИАРА момчето е до въдицата.Пак подчертавам не връзва , слага стръв , лови или вади риба!
И от там се почва ти тука що си без билет аз ги гледам учудено а те продължават! Сега ще ви пишем актове и ще ви вземем въдиците??!? при което избеснях! От къде на къде ще ми пишат акт на мене дето съм си с билет и ще ми взимат въдицата а още по малко на приятеля ми дето не е направил нищо! 1 час разправия и след като си ги заплаших директно, че ще звънна в полицията се укротиха за въдиците но написаха акт на момчето защото аз няма как да докажа че той не е ловял - то по тая логика и те не могат да докажат че е ловял но майната му - да си купят свещи с тези пари. Някой от ИАРА ако чете тука да види кой кога и къде проверява и да накажат тези смешници и да ги стегнат защото не далеч от нас имаше хора които бяха по 1-2-ма а въдиците има бяха около 10?!? Защо с тях не се заяждат и точно тях да глобяват а се занимават с хора които от години си вадим билети и сме стриктни във всяко едно отношение-от купуване на голям живарник за да пазя рибата жива и пускането и обратно във водоема след свършване на риболова!
Безкрайно съм разочарован от тези действия на тази институция.Или да има контрол за всички или да си хода на платено и да не се занимавам с глупости, защото тези "смешници" ни развалиха и подготовката и отделеното време и хубавия риболов! Разбирам да нямахме билети или момчето да ловеше без билет ама ние да сме с три въдици трима човека и четвъртия да си пие бира при нас и да го глобяват че е без билет това е СМЕШНО!!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от babydoctor »

Не се ядосвай - и сред тях има тъпанари, както и сред ченгета, доктори и т.н. Преди години на Вуков мост един иараджия придружен от горски искаше да ми състави акт, че ловя на гола кука. Ловях с дванайска на тесто - естествено, че вадех гола кука всеки път. А кутийката с тестото ми висеше отпред на колана. Абе, откарахме половин час разправии, като по едно време горският се хвана за пищова, а аз за ножа.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Алеко
Мнения: 11058
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Алеко »

Обжалвайте акта веднага! Ще падне тутакси в съда, защото те трябва да докажат вина, а не вие - невинност.
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Bokser »

Естественно, че този акт е отпаднал още при съставянето му, но си е разправийка с тъпаци.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Мунчо »

Абе принципно изхождайки от едната гледна точка е така, но представяте ли си от другата, колко люде така просто си стоят до въдиците и обясняват, че "не връзва , слага стръв , лови или вади риба". Уви, докато има андрешковщина, ще има и мнителност, и подобни случки...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Станимир »

Мунчо написа:Абе принципно изхождайки от едната гледна точка е така, но представяте ли си от другата, колко люде така просто си стоят до въдиците и обясняват, че "не връзва , слага стръв , лови или вади риба". Уви, докато има андрешковщина, ще има и мнителност, и подобни случки...
Бе принципно си прав, ама аз като ида на язовира с жената и децата и ако случайно дойде проверяващ докато аз съм отишъл до гората да видя къде ака баба Меца и има позволения брой въдици във водата през това време... Освен да тресне по един акт на жената и на двете деца, а? Само не знам актовете за раждане на малките дали трябва да им нося, че нали нямат лични карти... Или викаш ако ми се доака - род-пода с разпънати на 150-200 м. въдици - вънка и тогава... Ми ше се наакам бе брат докато ги измъкна... :lol: :lol: :lol:
Това само от интерес към спора, в който уж се раждала истината, нали... ;) Нямам род-под и с повече от една въдица ми се е случвало да "ловя" сигурно 3-4 пъти в живота, когато хвърлям и "фидера на отчаянието" до непомръдващата плувка :lol:
В случая проверяващите са се престарали. Сещам се за едни идеи да им се дава процент от АКТ-овете... Мисля, че е добра идея да им се удържа същия процент от "падналите" АКТ-ове. Подозирам ще внимават повече какво пишат... :)
А ако някой ми каже, че ще ми вземе въдицата и няма униформен полицай до себе си подозирам го чака неочаквана баня далеч преди плануваната за Коледа или Великден :twisted:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
altavoto_me4e
Мнения: 190
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 21:08

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от altavoto_me4e »

Мунчо написа:
Абе принципно изхождайки от едната гледна точка е така, но представяте ли си от другата, колко люде така просто си стоят до въдиците и обясняват, че "не връзва , слага стръв , лови или вади риба". Уви, докато има андрешковщина, ще има и мнителност, и подобни случки...


Колега нали се сещаш , че не пиша тук да си разтягаме локуми и да се лъжем.
Със сигурност и вие имате приятели които не ловят но им е приятно да отидат на природа , мръвка и биричка !?!
Следващия път пистолета с мене и да ги вида дали ще ме заплашват и дали ще пишат актове!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Мунчо »

Kолега, абсолютно съм съгласен с вас и не коментирам конкретния случай. Факт е обаче, че покрай скарата познавам доста хора, които използвайки масовия характер на мероприятието, си хвърлят така ни лук яли, ни лук мирисали.

п.с. Това с пистолета не го коментирам, защото е върховна глупост, извинявам се силното определение. Какъв разумен довод ще изтъкнете в последствие - че с цел да се защитите от неправомерно санкциониране(субективно, според вас), сте прибягнал до употреба на лично оръжие? И сещате ли се колко тежки биха били последствията, които вие ще понесете?
Но най-лошото е, че подобни кривопреценени и нереципрочни мераци за защита на "личното достойнство" и прояви на мъжественост, се използват като поводи за драстично ограничаване на уж регламентираните законово права на съвестните граждани, да притежават лично оръжие, и да прибягнат до него в случай на крайна нужда. Аз обичам оръжията и не желая да страдам заради чужди келешлъци, простотии и мераци "да го извадят".
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Божидар Иванов
Мнения: 383
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 14:58
Местоположение: Габрово-Столицата на хумора!
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: ИАРА , ИАРА ама нещо им трябват очила да гледат?!?!?!?!

Мнение от Божидар Иванов »

И аз имам преди години на Жребчево при закриване на риболова случай....Вечерта в събота срещу неделя в 23часа при въдици които са в багажника без нито една до масата и палатката се опитаха да ни направят проверка на билети и разбира се не ги огря Новозагорскита ИАРА ,набързо ги отпратихме и на другия ден ни подминаха при новата им проверка ....така ,че Акта ще отпадне ,а ако има четящи от ИАРА да си вземат поука ...как и кога се проверява Билет!
Светът е оцелял защото се е смял!!!
На Бодлива крава ,Бог рога не дава!!!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”