ямаха или меркури

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

:idea: :idea: :idea: Големия двигател става за тролинг и може да се влачи както със малък,но Малкия двигател,няма как да върви като голям :idea: :idea: :idea: Добре е хубаво да се замисля човек когато купува.Знам поне 20 човека които минаха през малки,средни и сега са с достатъчно мощни двигатели и си перят оная работа.Ебах го в бензина,ако ще ми се разказва играта от към три дни пътуване от едното място до друго което искам да обловя :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ванко-монтана
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 9:47

Re: ямаха или меркури

Мнение от Ванко-монтана »

Ловя само на Монтанския а там преходи те не са големи.Където съм решил да ловя мога да ида и по суша.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

MONTICARP написа:Ловя само на Монтанския а там преходи те не са големи.Където съм решил да ловя мога да ида и по суша.
Умно момче! :wink: При еднакви коне,най-важна е цената! :idea: Квото е казал Сампо,това е! :wink:
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от Шморхи »

Любо, принципно си абсЕлютно правилен, но имам една маааалка забележка. Големият двигател си е проблемен относно постигането на ниска скорост.
Чай да вида за една снимка тука, дето Марко ми я прави на състезанието. Голям резил! :lol:

Изображение

Не мога да падна под 3.5-3.8 км/ч, ма иначе влача Сливъри, няя проблеми! Пуснах стълбата, тя не помогна, после вързах на стълбата едно торбе, нещата криво ляво се получиха, но лодката почна да завива, па и скоростта още беше над 3 км/ч. После порових из багажниците и намерих една торба Билла и там вече се наложи даже да давам газ, че да поддържам скорост 2.6-3 км/ч. :lol:
Тъй е, като си оставям кофата в лагера...
Както и да е, лека лодка, с по-мощен двигател - минималната скорост е прекалено висока.
Но...предпочитам да влача торби след себе си, пред това да се влача аз като торба до набелязаното място! 8)
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от lubobg »

boababa написа:
MONTICARP написа:Ловя само на Монтанския а там преходи те не са големи.Където съм решил да ловя мога да ида и по суша.
Умно момче! :wink: При еднакви коне,най-важна е цената! :idea: Квото е казал Сампо,това е! :wink:
И аз съм така. Много зависи къде ще ловиш.
Само да кажа че мой приятел има 4коня Меркури.На Г.Дъбник стига за 45мин.от край до край без да излиза на глисаж.
Само че има много варианти до се пуска около средата на язовира и така за 20-25мин си където искаш.

Извода е че за такива малки водоми не ти трябва мощен мотор особено ако не ползваш колесар.
Със сегашня акъл бих си взел 6 кончета.Ямахата 6к.с.е запечатана и се транспортира всякак докато Меркурито само в една позиция,което едва ли е проблем.
И още нещо:При официалните вносители има практика ако си купил нов мотор да го върнеш и да доплатиш за нещо по-мощно.
Така моя приятел си купи мотор на 1 година с остатъчна още 4години на много-добра цена.
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Bobir »

LVitchev написа::idea: :idea: :idea: Големия двигател става за тролинг и може да се влачи както със малък,но Малкия двигател,няма как да върви като голям :idea: :idea: :idea: Добре е хубаво да се замисля човек когато купува.Знам поне 20 човека които минаха през малки,средни и сега са с достатъчно мощни двигатели и си перят оная работа.Ебах го в бензина,ако ще ми се разказва играта от към три дни пътуване от едното място до друго което искам да обловя :idea: :idea: :idea:
Любе я разкажи сега да му се изясни на човека за вибрациите.Както му разкажи за двигатели с 1 цилиндър и за 2 цилиндъра-нагоре.
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от LVitchev »

От опит знам че почти всички двигатели с един цилиндър имат проблем с вибрациите и шума,поне тези които аз съм пробвал,мисля че всички марки са така,кои по шумни,ки по тихи но имат !!! Дву цилиндровите вече затихват,това е факт и явно се дължи на баланса които прави втория цилиндър или ....еба ли го защо . Шморхи,хората си имат разни дрънкулки дето си слагат,знае се за Хепи тролинга,Изи тролинга,еднакви неща но с различни имена :lol: :lol: :lol: И аз не мога да сваля скоростта,какво да се прави,ще ползваме разни дрънкулки за да намаляме хода и това е.Аз си имам кофи и си ги пускам когато искам,на мене не ми пречат и не ми завива лодката.Иначе,те и малките двигатели когато лодката върви по вятъра,имат нужда от спирачка,и тях вятъра ги засилва.Така че проблема не е само на големите мотори :lol: :mrgreen: :wink: :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от sampo »

LVitchev написа:... И аз не мога да сваля скоростта,какво да се прави,ще ползваме разни дрънкулки за да намаляме хода и това е.Аз си имам кофи и си ги пускам когато искам,на мене не ми пречат и не ми завива лодката...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А бре Любо, форума е за това да си помагаме :mrgreen: , що не си обедините усилията със Шморхи и направите една таблица на накладките за лодки, той ще отговаря за меките а ти за твърдите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , например :
Торбичка Billa - 1.6км/ч.
Торбичка Kaufland - 1.95км/ч.
Торбичка Metro - 2.05км/ч.
Торбичка Carrefour - 2.10км/ч.
Кофа от латекс 10л. - 1.9км/ч,
Кофа от латекс 25л. - 2.25км/ч.
:lol: :lol: :lol:
Последно промяна от sampo на Сря Окт 03, 2012 22:01, променено общо 1 път.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

sampo написа:
LVitchev написа:... И аз не мога да сваля скоростта,какво да се прави,ще ползваме разни дрънкулки за да намаляме хода и това е.Аз си имам кофи и си ги пускам когато искам,на мене не ми пречат и не ми завива лодката...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Форума е за това, да си помагаме :mrgreen: , що не си обедините усилията със Шморхи и направите една таблица на накладките за лодки, той ще отговаря за меките а ти за твърдите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , например :
Торбичка Billa - 1.6км/ч.
Торбичка Kaufland - 1.95км/ч.
Торбичка Metro - 2.05км/ч.
Торбичка Carrefour - 2.10км/ч.
Кофа от латекс 10л. - 1.9км/ч,
Кофа от латекс 25л. - 2.25км/ч.
:lol: :lol: :lol:
Умрех! :mrgreen: :mrgreen: Имайте в предвид,че за найлоновите торбички има нов данък,та плащайте си го редовно! :wink:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от ribata402 »

Не бих си взел сузуки добър двигате с скъпа подръжка.За мен номер едно е ямаха после меркри.И двата са изключително здрави ,но меркюри при по големите двигатели харчи повече от ямахата.Плюса на меркюрито е по ниската цена и то значително.В по големите коне.Иначе и то е мн.здрав..подкрепям колегите за 6 коня.Не всякога ще е безветрие и ще ти трябва повече мощт...
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от Шморхи »

Троли, те тия са за многократна употреба, спокойно! ;) Майтап, майтап, ма добре, че имам торби и празни бутилки на борда. Кътам си ги, че ги ползвам да вадя миди с тях. Не, че хванахме сом де, ама поне знаех, че съм направил каквото е нужно за да хванем(бе явно не е било достатъчно :lol: )
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от sampo »

Шморхи написа:...че съм направил каквото е нужно за да хванем(бе явно не е било достатъчно :lol: )...
Явно не, требвало е повече накладки като на фотото :mrgreen: :

Изображение
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

Бе,явно и Шморхи е на мойто!Цената определя играта,а който робува на друг принцип си цака за гяволъка!На всяка марка,може да и се намери маана,ма психиката на американците е железна,нали съм платил по-малко,кво ми дреме кое е по-добро на книга! :wink:
Bobir
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 15:57
Местоположение: Зимата в Софето,Лятото по язовирите :):):)
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: ямаха или меркури

Мнение от Bobir »

ribata402 написа:Не бих си взел сузуки добър двигате с скъпа подръжка.За мен номер едно е ямаха после меркри.И двата са изключително здрави ,но меркюри при по големите двигатели харчи повече от ямахата.Плюса на меркюрито е по ниската цена и то значително.В по големите коне.Иначе и то е мн.здрав..подкрепям колегите за 6 коня.Не всякога ще е безветрие и ще ти трябва повече мощт...
riba И колко повече мощ има от 2 цилиндъра освен от 2 нагоре!друго си е да видиш бурята да приближава и да се прибереш на бързо както имам такъв случай?Благодарение на този форум научих доста неща от хората които пишат тук.Точно когато нямаше безветрие и имах удар на Ивайловград на една въдица после мотора се завъртя-Маринер 6 коня 1 цилиндър и понеже бях близо до скалите за малко челен удар :D :D :D
Сега имам 2 цилидъра на 3.30 лодка и не е ОК.Даже ми е малък защото сме вече 2 в тая лодка и мисля да го продавам.
С 8 коня е на кантар с глисажа.
i ribar sam i lovec sam:):):)Ot taia riba ne moga da si platia parnoto:):):):)
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: ямаха или меркури

Мнение от boababa »

Бе,Бобир много ме смайвате с тоя глисаж,кат че ли от него зависи кълването на рибите!Ти ако си виждал една буря и си избегал успешно на глисаж,аз па напротив,седим си у бурята и гоним дивото!На Пясъчник преди две седмици,доста светкавици и гръмотевици се опитаха да ме убият,но не ми е било писано и оцелях,па на брега останаха точно мощните мотори,че ги карат глезеначета! :wink: Глисажът е за дупетата,не за риболовците!Говорим за вътрешните гьолчета във България,а не за морето-там компромисът се наказва жестоко! :wink: Между глазура и глисаж,разлика нема!Ползваш ли гел за коса? :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”