Закачане отляво

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Закачане отляво

Мнение от kalinux »

Колеги, откакто стана дума на бивака на Монтана, си водя статистика и до тук странно, но 100% се потвърждава.

Когато единичката кука се е забила отстрани, то това е винаги от лявата й страна.

Става дума за ето това например:

Изображение


Дайте да допълним статистиката и да видим какво ще излезе.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от Emo-83 »

Твое ляво или на Къци лявото......щото тоя дето ми скъса беше в дясната буза,но погледнато срещу него от ляво......това за да бъдем точни. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от yankosan »

Сега като се замисля,сещам се само за риби хванати отляво на згъвката на жилата,като на Калин снимката.Сещам се защото ми е било удобно да придържам рибата с лявата ръка отдясно,а с клещите да откачам куката отвътре навън отлявата страна!

Гледам,че сме пред комповете днес :roll:
Варим свински ушички за скара, за гарнитура на наденички на плоча с червено вино,щот тук много духа :? Утре смятам да пробвам един нов кльонк,а да видим къде ще се хване(ако се хване) :wink: :D
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от emil petkov »

И при мен последно сомче беше закачено от ляво, за предишните не съм обръщал внимание и не мога да си спомня.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от Pike1 »

Ебаси, Калинка прав си ! :shock: Не се бях замислял, но си е така ! Даже в момента не си спомням за куки забити от дясно ! :roll: :shock:
MEMENTO MORI
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от emil petkov »

Едно от сомчетата бяхме пуснали в малък басейн и при доближането до устата му с предмет последваше яростна атака и завъртане на главата като куче, което иска да откъсне нещо. Панцера сигорно е прав, че първото завртане го прави надясно, като по силна страна.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Закачане отляво

Мнение от kalinux »

Да, и аз съм го чул от други колеги, че сомаът се завърта като скобар преди да захапе и посоката е надясно, т.е. лявата му буза отстава отгоре.

Интересна статистика се очертава. За Панцера може да няма значение, но снощи си мислех, че вероятно куката за сома сигурно ще има значение ако е офсетова дали е изкривена наляво или надясно, за да бодне по-лесно лявата му буза. Също ще трябва да се наблюдава дали връхчето е забито отгоре или отдолу спрямо стъблото на куката, за да може после да се сметне посоката на усукване на куката.

Между другото намерих в мойте снимки едно закачане за дясна буза.
С внимание към детайлите
kadravia
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 21:53
получил Браво: 1 път

Re: Закачане отляво

Мнение от kadravia »

Ти заеби-Калин е много прав,от както си го говорихме това на Монтанския започнах да гледам и всичко живо беше от ляво.Може и да не съм видял правилно :lol: Както казваше един познат-Гледам,гледам и нищо не виждам,кога гледам заспал съм :lol: :lol: :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от franko »

pancero написа:и така да е кво от значение има това не ви разбрах............... ?
Аксиомата Панцер,аксиомата има значение.Служи ,като начална точка за логическото извеждане на изводи при размислите и страстите в сомския риболов.Какви куки ,с какъв наклон и къде аджеба да ги бучим по стръвта.Сещаш ли се .
Или погледнато от друг ъгъл ,трябва да внимаваме в детайлите и така,както си внимаваме изведнъж започваме да ловим повече.Най просто казано е,че лявата посока е погрешна.Тръгнеш ли на там,не мож се върна с не разпран хастар.Някои правят пачки в тази посока,но ти недей :D .На срещата ,ще ти обясним всичко сбито, какво да правиш ,когато отидеш за сом.Сега чети и не прескачай редове, за да няма после "седни си две"и пак на поправителен.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от LVitchev »

Фране,не го плаши с училище че ще избяга в Албания :lol: :lol: Панца,учителката редовно го вика :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Закачане отляво

Мнение от Yco-Camel valley »

Само на първо четене моето предположение е, че зависи от засичането, който е десняк -лепи в ляво на рибата при засечката, който е левак е обратно :wink: , но все пак зависи от ъгъла на атака на хищника. По принцип рибите са най-симетрични, дори бих казал, че и повече от влечугите. Атаката (захапката) е винаги отпред (погледнете как атакува змията - само напред), сиреч атакува право, а дали жертвата е под ъгъл-нея не е я интересува. По време на захапката на жертвата, която не е центрирана на 100% от случаите тегловно в устата и се получава временна загуба на перфектна плаваемост, породена от съпротивлението на жертвата с водата. Това се компенсира инстинктивно за милисекунди в рязък завой и намаляване на скоростта да се отърве от съпротивлението на водата-та да не остане валат, ако е много бърза. :wink:
При червеноперка, каракуда сте забелязали как върти плувката на едно място, но пак право я атакува и смуче. Там случаите на закачка, предполагам са 50:50 ако дърпаш за подсечка само нагоре естествено.
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Закачане отляво

Мнение от kalinux »

Yco-Camel valley написа:..
При червеноперка, каракуда сте забелязали как върти плувката на едно място, но пак право я атакува и смуче. Там случаите на закачка, предполагам са 50:50 ако дърпаш за подсечка само нагоре естествено.
Не предполагай, давай конктретни данни за статистиката. А тя откакто се води сочи над 90% отляво.
С внимание към детайлите
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Закачане отляво

Мнение от quietriot »

дясно
Изображение
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Закачане отляво

Мнение от Yco-Camel valley »

kalinux написа:Не предполагай, давай конктретни данни за статистиката. А тя откакто се води сочи над 90% отляво.

Вземи една вилица с пържола в дясната ръка - ха сега на къде дърпаш главата, като захапеш пържолата, на ляво или към вилицата. Ха сега я премести в лявата ръка и пак пробвай.
Вярвай ми -изпитал съм го дори и отпред подадена. :wink:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Закачане отляво

Мнение от kalinux »

А сега ми вържи пържолата на конец и я пусни пред устата си и ми обясни каква е връзката между сома и вилицата.
С внимание към детайлите
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”