2013 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
antonsvet
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 17:08
Риболов: на плувка и фидер
Местоположение: Ямбол

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от antonsvet »

Голяма красота със големи риби :tup:
Пази природата чиста!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Мунчо »

Приятелю ЖелиО, дали има вероятност скоро да прехвърлиш психологическата граница от 100 см? :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Алка »

Как ще ги стигнем хамериканците и кога....
от Тодор Колев
Благодаря ти за хубавата ти тема.Дано някога има подобни по размери,бройки- риби,реки и тука.
иначе си имаме бракониери и месари колкото искаш,които не мислят за бъдещите поколения и тецове имаме за щяло и нещяло.
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Христо, няма ги метровите за това ловя от дребните, каквото се хване. :D

Днес реших един коледен риболов да направя да видя какви подаръци ми е приготвила реката. Но бях почти уверен че няма да хвана нищо, а не беше и много сигурно че ще стигна до реката. Валя сняг тук и натрупа доста за два дена, а от вчера взе да отпуска и да се топи.

Пътя беше добре разчистен и когато стигнах изходната точка на 25км от града, намерих и малко уширение където да оставя колата без да е на пътя.

По пътеката към реката не беше минал никой и снега беше към 40 сантиметра, но не беше голям проблем. Стигнах на първия вир на който освен бикови пъстърви друга по-свястна риба не бях хващал. Сега на първо хвърляне закачих нещо тежко, което реших разбира се че е бикова пъстърва. Оказа се стийлхед. :shock:

Изображение

Снимах го, пуснах го обратно и пак хвърлих. Сега закачих втори който пое бързо към другия бряг и изглеждаше да е по-голям от първия. Както и миналата година имах такава изненада, този стийлхед се оказа малък към 50-те сантиметра.

Изображение

След него се качих малко по-нагоре във вира, но бях под дървета с надвесени клони и беше много трудно да се заметне между тях. Въпреки това на първо хвърляне, и при голям шанс да закача дъното, плувката се скри и съответно се оказа че имам нов стийлхед. И този го извадих и пуснах - беше близнак на първия.

Изображение

Слязах пак на първото място, където хвърлянето беше лесно и след още едно две празни замятания плувката се скри и това беше четвърта риба, която дори скочи над водата. И тази беше едентична на първата и третата.

Изображение

Изображение

Изображение

Пуснах се към други места, като на вира на Гледчерния поток не хванах нищо, както винаги - тук никога не съм закачал нищо. На по-долния вир, на който от всичкото си ловене имам едно кохо и една бикова пъстърва сега закачих пети стийлхед на края му. И този беше еднакъв с предишните.

Изображение

След него закачих и дъното и скъсах куката. Погледнах какво има в мен и видях че имам само още една кука и тя не беше такава каквато имах преди (куките ми в същност са мухи).

Слязах на последното място на което обичайно закачам стийлхеди. Хвърлях известно време на него без никакъв резултат. От тук имах вариант да се спусна още по-надолу, което обичайно правя, но прецених че от вървенето от 4 км в дълбокия сняг няма голям смисъл в предвид това което вече бях уловил.

Така бързо приключих. Целия риболов с пътя бяха някакви 3-4 часа.

Изображение

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Д-р Флекс »

Честита Коледа, Жельо!!! :)
skiora
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 6:14
Местоположение: Банско
получил Браво: 1 път

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от skiora »

Честита Коледа Жельо!!!
Да си жив и здрав и много риби да ни показваш през Новата година!
:tup:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Димитър Тодоров »

Честита Коледа,Жельо! :D

п.с.Колега Иче,според мен, пет х 60 сантиметра винаги е повече от една по метър,
затова да не издребняваме. :lol: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Благодаря на всички за поздравите. :D

Скиоре, ти ми беше оставил съобщение преди много време и така и не можах да ти звънна. Извинявам се за това, чак ме е срам. :oops:

Има още някой и друг ден останал от годината и то все почивен....

Направих опит с мухата нещо да закача и разбира се резултата беше 3 скъсани мухи и едно старо кохо. Водата след обяд днес се беше вдигнала с едно 40 сантиметра и продължаваше да се качва, така че беше трудно за придвижване и замятане, но успях от предишното място да хвана един стийлхед и една бикова пъстърва.

Изображение
(следи на лос)

Изображение

Изображение
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2013 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Успях да направя два почти едентични кратки вечерни риболова - единия закриването на 2013 а другия откриването на 2014.

Закриването беше с една добра извадена риба, която мислех за по-голяма, но веднъж до брега не изглеждаше нещо особенно.

Денят беше мраче и валеше дъжд.

Изображение

Така малко преди мръкване бях на едно място което е добро, но никога не бях закачал нещо на него. След няколко хвърляния, плувката се скри като че закачих дъното, което става в плитките места често. Засяках, както винаги за всеки случай и се озовах закачил голям стийлхед. Той си показа опашката която ми се стори много голяма , след което припляска и се понесе през реката. Стигна чак до другия бряг без да мога да го спра. След това може да се каже че се върна сам на предишното си място, на два метра под мен и когато го надигах нагоре, той пак се спусна и при някакви нелепи стечения на обстоятелствата повода ми беше прерязан. Беше чисто отрязване без никакви следи от възела в края на кордата. Така това което със сигурност беше най-големия стийлхед за годината си замина.

Честита Нова 2014!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”