11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега 2013

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега 2013

Мнение от Fisherman66 »

... Наближава ... та... малко информация и състезателната програма....

Изображение

ОРГАНИЗАЦИОННА ИНФОРМАЦИЯ
СВЕТОВЕН ШАМПИОНАТ ПО УЛОВ НА ХИЩНА РИБА ОТ БРЕГА 2013
ИВАНЧИЦЕ – ЧЕШКА РЕПУБЛИКА


Fax:+420 381 231 773
Телефон: Striz Roman, +420 603 412 862
E-Mail: info@privlac.cz
web Page: http://www.wfc2013.privlac.cz

ДАТИ НА ШАМПИОНАТА

От: 16 Май 2013 (Четвъртък) – пристигане на участниците
До: 20 Май 2013 (Понеделник) – заминаване на участниците (сутринта)

МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ

Турнирът ще се проведе на река Ихлава край Бискоупки и Резновице в близост до гр. Иванчице. Участъкът от реката, където ще се проведе шампионата е с дължина 5 км и е разделен на 4 сектора. Има лесен достъп до състезателното трасе и от двете страни на реката. Дълбочината на реката варира между 0,5 м и 1,5 м. В реката се среща пъстърва с тегло около 250 гр. Планирано е също така зарибяване за шампионата с около 1000 кг. пъстърва. Могат да бъдат ловени всички видове, с изключение на липан (Thymallus thymallus).

Изображение

КЪДЕ СМЕ И КАК ДА СТИГНЕТЕ ДО НАС

С кола:
• От границата с Австрия – 60 км. по път 395 и E461
Със самолет:
• Летище Бърно – достъп по магистрала и път 394 – 25 км.
• Летище Прага – достъп по магистрала D1 и път 394 – 220 км

По време на спортното събитие ще бъдат разположени допълнителни информационни знаци, показващи местата за настаняване и състезателното трасе.

Организиран транспорт може да бъде осигурен с предварителна заявка от участниците в дадената форма – цтойност: 150 ЕВРО

АКРЕДИТАЦИЯ НА НАЦИОНАЛНИТЕ ДЕЛЕГАЦИИ

Секретариатът на организаторите е разположен в хотел ‘Hotel Crlík’ на мястото на събитието.


КОНТАКТИ
За информация относно регистрационните процедури , настаняване, зоната за риболов и логистични въпроси, моля свържете се с организатора:
Тел.: Striz Roman, +420 603 412 862
Факс: +420 381 231 773
E-Mail: info@privlac.cz
web page: http://www.wfc2013.privlac.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
За предпочитане е комуникация по електронна поща.


РЕГИСТРАЦИОННИ ТАКСИ

Такса FIPS - 120€
Регистрационна такса - 1100€
Регистрационната такса включва 8 души (риболовно разрешително, застраховка, банкет и подаръци от организатора).



РЕГИСТРАЦИЯ ЗА ШАМПИОНАТА

Организационният Комитет трябва да получи детайлно попълнена регистрационна форма заедно с плащането на регистрационната такса в срок до 28 Февруари 2013 чрез банков трансфер по следната сметка:

MO ČRS Tábor, E-mail: rbayer@volny.cz
Pod Tržním náměstím 369 Bank: Komerční banka a.s.
Pod Tržním náměstím 369 IBAN: CZ5701000001073636420207
CZECH REPUBLIC SWIFT: KOMBCZPPXXX

Всеки национален отбор трябва да носи със себе си национален флаг и национален химн в електронен формат (CD или USB).


ХОТЕЛ

Настаняване и храна - 50€ /на човек за 1 ден
Допълнителни лица от отборите заплащат 50€ на човек за 1 ден за настаняване и храна плюс 60€ за официалния банкет.

Hotel Crlík
Капацитет: 96 легла
Palackého 4, Tetčice 664 17
Phone: +420 546 411 018, +420 546 410 455
Fax: +420 546 411 489
E-mail: info@crlik.cz
web page: http://www.crlik.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
GPS Loc: 49°10'11.17"N,16°24'20.36"E
UTM zone 33: N 5447280 E 602462

Организаторите осигуряват настаняване и пълен храноден. Стаите са единични, двойни и тройни. Храноденът включва закуска и вечеря – включително напитки (вино, вода, сокове).

Изображение


ЦЕРЕМОНИЯ ПО ОТКРИВАНЕТО

Дата: 16 th Май 2013 (Четвъртък) в 17.00 , гр. Ivančice, Palackéko square
GPS Loc: N 49° 6.10015', E 16° 22.67478'


ЦЕРЕМОНИЯ ПО НАГРАЖДАВАНЕ И ЗАКРИВАНЕ НА ШАМПИОНАТА

Дата: 19th Май 2013 (Неделя) в 18.30, гр. Ivančice, Palackéko square
GPS Loc: N 49° 6.10015', E 16° 22.67478'


БАНКЕТ

Дата: 19th Май 2013 (Неделя) в 20.30 в Hotel Crlík


ОФИЦИАЛНА ТРЕНИРОВКА

Официалната тренировка ще се проведе на 17th Май 2013 (Петък) от 9.00 до 12.00 ч.


ТЕХНИЧЕСКА СРЕЩА НА КАПИТАНИТЕ

Дата: 17th Май 2013 (Петък) в 14.00 (след тренировката)
Място: Hotel Crlík – Конферентна Зала
Palackého 4, Tetčice 664 17
Phone: +420 546 411 018, +420 546 410 455
Fax: +420 546 411 489
E-Mail: info@crlik.cz
web Page: http://www.crlik.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
GPS Loc: 49°10'11.17"N,16°24'20.36"E
UTM zone 33: N 5447280 E 602462


СЪСТЕЗАТЕЛНА ПРОГРАМА

Официална тренировка – 17th Май 2013 (Петък)

9:00 am – начало на тренировката
12:00 pm – край на тренировката
2:00 pm – техническа среща на капитаните
7:00 pm – теглене на секторите

ПЪРВИ ДЕН НА ТУРНИРА – 18th Май 2013 (Събота)

07:30 am – проверка на присъствие и жребий
09:00 am - 1° сигнал – заемане на сектор.
09:25 am - 2° сигнал – заемане на избраните боксове
09:35 am - 3° сигнал – старт на манш 1° (45 мин.)
10:20 am - 4° сигнал – край на манш 1°.
10:30 am - 5° сигнал – старт на манш 2° (45 мин.)
11:15 am - 6° сигнал – край на манш 2°.
11:25 am - 7° сигнал – старт на манш 3°(45 мин.)
12:10 am - 8° сигнал – край на манш 3°.
12:20 am - 9° сигнал – старт на манш 4° (45 мин.)
01:05 pm - 10° сигнал – край на манш 4°.
05:30 pm – среща на капитаните и обявяване на временното класиране.

ВТОРИ ДЕН НА ТУРНИРА – 19th Май 2013 (Неделя)

07:30 am - проверка на присъствие и жребий
09:00 am - 1° сигнал – заемане на сектор.
09:25 am - 2° сигнал – заемане на избраните боксове
09:35 am - 3° сигнал – старт на манш 1° (45 мин.)
10:20 am - 4° сигнал – край на манш 1°.
10:30 am - 5° сигнал – старт на манш 2° (45 мин.)
11:15 am - 6° сигнал – край на манш 2°.
11:25 am - 7° сигнал – старт на манш 3°(45 мин.)
12:10 am - 8° сигнал – край на манш 3°.
12:20 am - 9° сигнал – старт на манш 4° (45 мин.)
01:05 pm - 10° сигнал – край на манш 4°.
04:30 pm – публикуване на официалните резултати – индивидуално и отборно.
06:30 pm – церемония по награждаване и закриване на първенството.
08:30 pm – официален банкет и награди от спонсорите.

Предлагам в тази тема да добавяме цялата налична предварителна информация, до която успеем да се доберем и която би могла да бъде от полза за нашия Национален отбор.

Малко снимки от реката.... (разузнаване след световното 2012 Полша) ... :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от mitioto »

Тео, нашия отбор в какъв състав е, знае ли се?

Направо ми се приходи да погледам малко
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Fisherman66 »

Мите, отбора търпи промени, та затова нека изчакаме официалния анонс на федерацията .... който и да иде - сигурен съм, че ще дадат всичко от себе си..
Колкото до гледането .. ... може, ма точно там няма да се вижда ..... бреговете са обрасли с храсталак и дръвье ... а и като туриш 10 метра буфер за придвижване на състезателите.... няма да може да се види много.... :roll:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Бат Стан »

Реката мяза на нещо като Струма при Земен и Раждавица. Дано се направи някакво качествено разузнаване, аз също ще се опитам да помогна с някаква информация. Според мен е важно да се знае и това дали, както миналата година, ще бъде организиран на същата река турнир преди световното. Ако има такъв, не е зле да се отиде, но всичко пак опира до пари. Щот миналата година тея, които бяха ходили на турнира преди световното, логично ловиха по-добре от другите, които бяха там за сефте. Макар че като пуснат 1 тон риба в деня преди световното и нещата се обръщат. Няма да е лошо да се направи преговор на световното през 2007 г. в Словакия, да се види там как е било. Щот тогава на тренировката е било едно, а вечерта като пускат рибите и нещата се обръщат, имаше секторен победител (май че Шанин) с 89 пъстърви за три часа.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от sleepwalker »

Аз пък се чудя какъв е смисълът да се зарибява за състезание. Става все едно да ловиш в рибарник, дето рибите са една връз друга. 89 пъстърви за 3 часа не е реално просто. Не е ли по-добре участниците да покажат майсторлък в реалните условия на водоема, да се пробват да бият останалите, като излъжат една от петте риби, които има в определения 100-метров участък пред себе си? И ако се пускат допълнително риби, що състезанието не се организира направо на някой рибарник?

П.С. Това да не се приема за заяждане, просто ми е адски любопитно това нелогично за мен положение и бих бил доволен някой да го обясни. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Бат Стан »

sleepwalker написа:Аз пък се чудя какъв е смисълът да се зарибява за състезание. Става все едно да ловиш в рибарник, дето рибите са една връз друга. 89 пъстърви за 3 часа не е реално просто. Не е ли по-добре участниците да покажат майсторлък в реалните условия на водоема, да се пробват да бият останалите, като излъжат една от петте риби, които има в определения 100-метров участък пред себе си? И ако се пускат допълнително риби, що състезанието не се организира направо на някой рибарник?

П.С. Това да не се приема за заяждане, просто ми е адски любопитно това нелогично за мен положение и бих бил доволен някой да го обясни. :)
Колега, ясно е, че не се заяждаш, просто се опитваш да си изясниш нещата. 89 риби на световно по спининг е еднократно постижение на един риболовец, при това не кой да е, ами Шанин. Освен това зарибяванията не се правят така, че рибите да са една върху друга. А и от собствен опит мога да ти кажа, че не е много лесно да се ловят зарибени в реката американки на спининг в състезателна обстановка. Отстрани вероятно изглежда лесно, но който е опитал, ще ти каже друго.
Колкото до местните риби, у нас на местата, където е възможно да се провеждат състезания, преобладават дребните. Те се ловят по-трудно заради изискването да няма контри и се откачат много често в хода на ваденето. Аз миналата година на републиканското имам три удара на балканка със закачане, двете маломерки ги изпунах и улових само третата, която беше около 40 см.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от smog »

Колега, ако се ловят рибите в реката, става лотария, по-добре е да се хвърлят зарове, а не да се мъчат 20 човека за 5 риби...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Fisherman66 »

Идеята на зарибяването е да се създадат що-годе еднакви условия за всички състезатели по цялата дължина на трасето и не на последно място - състезанията да станат по-атрактивни както за състезателите, така и за кибиците :lol: .... в италия 2011 река Нера се зариби с балканки по 500 кг на ден, въпреки, че реката кипи от риба.... същото беше и миналата година в Полша .... и въпреки това (както казва Станил) не е толкова лесно да излъжеш риба дори и в тези условия..... особено в последните маншове на състезателния ден, когато повечето риби са изпободени, уплашени от 4 часовото замеряне с железа, дървье и силикони .... тогава масовите капа са си даденост..... борбата е понякога за една-единствена риба, за да можеш да избягаш от нулата...... и точно тази риба, единствената в последния манш.... надлъгването и на някоя примамка, която другите нямат или не са се сетили за нея.... удовлетворението и облекчението когато успееш да я вкараш в кепа ... това е най-ценното в тоя спорт..... :D
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от sleepwalker »

Да, вероятно не е лесно да се излъже риба, дори и реката да ври от нея. Но нали все пак на такова състезание не ходят хора, нямащи и най-малка представа от пъстървов риболов (като мен), а състезатели, които са от профи нагоре, оборудвани и знаещи как да подходят и какво да правят в дадена ситуация? С това отговарям и на колегата Смог - каква лотария при перфектно подготвени и опитни състезатели? Аз като гледам репортажи от форума си правя извода, че дори и в нашите обезрибени реки който знае как, хваща, да не говорим за чужди пазени реки и то зарибени специално за състезанието. А и вероятно кефа да си един от 20 души, които е хванал една от петте риби в реката, ще е не вероятен :) Благодаря за отговорите! :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Бат Стан »

sleepwalker написа: Аз като гледам репортажи от форума си правя извода, че дори и в нашите обезрибени реки който знае как, хваща,
Ми колега, състезателният риболов не е като ходенето на обикновен излет. На обикновения ловиш с километри, тука си затворен в 150 метра сектор и там трябва да се оправяш. Нямаш възможност за кой знае ква смяна на местата, освен това всяка грешка те вкарва в кереча. Ела някой път да видиш за кво иде реч, сигурен съм, че ще ти бъде интересно. Още повече, че тая година ще има нови отбори, чувам за сегашния клуб, в който ловя на лед, че са сформирали доста интересен състав. Гаранция, че ще гледаш едни от най-добрите спинингисти в Бг, стига да не застанеш да киризиш мен.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Mix02 »

Бат Стан написа:Реката мяза на нещо като Струма при Земен и Раждавица.
На първи преглед на фотосите и на мен ми заприлича на реката по-горе.
Много ми е интересно, според вас, които сте ловили и "улавяли" риби в какви ли не условия, какви воблери ще са най-подходящи за такива "тънки" води? :roll: Ако реката на всякъде е толкова плитка, ще е истинска гавра с участниците в поредното първенство.
Ето го началото на надпреварата- 16.05.2013г. чука на вратата...
Бъдете здрави и успех!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от Бат Стан »

Mix02 написа:
Бат Стан написа:Реката мяза на нещо като Струма при Земен и Раждавица.
На първи преглед на фотосите и на мен ми заприлича на реката по-горе.
Много ми е интересно, според вас, които сте ловили и "улавяли" риби в какви ли не условия, какви воблери ще са най-подходящи за такива "тънки" води? :roll: Ако реката на всякъде е толкова плитка, ще е истинска гавра с участниците в поредното първенство.
Ето го началото на надпреварата- 16.05.2013г. чука на вратата...
Бъдете здрави и успех!
Иво, опитът показва, че на световните първенства досега вървежните воблери са били основно такива за туичене, ако е плитка, значи не ти трябва примамка, която гази дълбоко. Другото е блесни на Мепс и Мапсо, които от въртележките се представят най-добре досега. Плюс микроджигове със силиконова камола, розови червеи и тем подобни. Имаш 3 часа на тренировката в петък да разбереш на кво кълве, макар че след тренировката се пуска още риба и играта става малко по-друга. Последния уикенд имахме първи кръг републиканско на Девин и там в отделните места се правеше съвършено различен риболов, така че човек трябва да има от всичко и на място да прецени какво да вкара в играта. Надявам се нашите да се представят силно, дано с тях да има и достатъчно помагачи. Така като ги познавам колегите, владеят и трите базови техники и би трябвало да се представят силно.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от ivanpl »

Малко инфо от братушките http://www.axtyba.ru/forum/showthread.php?t=6376" onclick="window.open(this.href);return false;

Я споделете в какъв състав сте и за кой ще стискаме 8)

Само напред :fish15:
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от SASHO »

За България, как за кой ще стискаме ...

Ще гледам да пуснем инфо кои заминават как и т.н. тези дни.
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: 11-ти световен шампионат по улов на хищна риба от брега

Мнение от kinder »

Кажете имената на Българските участници.Снимки на отбора и прочие.
То до тук нищо за България.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”