FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Вто Окт 21, 2014 3:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 02, 2013 12:39 

Статус: Offline
Здравейте,
Имам въпроси към притежателите на риболовни пръти от моделите
Tubertini Exodia Evolution дължина 3,30 акция 20-125 грама.
Tubertini Vertigo дължина 3,30 акция 20-125 грама.
Каква е разликата между двата модела?
Подходящи ли са, за морски риболов от лодка?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 02, 2013 15:12 

За риболов от лодка повече от 2.40 макс 2,70 дължина не ти трябва,а и акция над 60 г също т.е. тези пръчки които си изброил не стават.
Поздрав

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 02, 2013 15:36 
Аватар

mikibg написа:
За риболов от лодка повече от 2.40 макс 2,70 дължина не ти трябва,а и акция над 60 г също т.е. тези пръчки които си изброил не стават.
Поздрав

+1 :wink:

Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 02, 2013 15:48 
Аватар

С горното мнение на колегите "mikibg" и "Мънцата" не съм свсем съгласен. Считам, че нормалната дължина за риболов от лодка е различна според метода:
1. при чепаруване поне 3 м. с тест по-голям от 50 г., защото иначе долните куки на чепарето остават далеч.
2. при тролинг - дължина от 2,4 - 3 м. и по-малки тестове ~ 30 - 60 гр. с параболичен строй.
Това е лично мнение, което за себе си съм подкрепил с достатъчно опити с пръчки дълги по 4 метра за чепаре (много изморяват ръката), пръчки 2.7 метра на 10-30 гр. за чепаре (прекалено мека и къса, за тролинг става, но отново е къса и мека), пръчка 3 метра до 14 гр. за чепаре (твърде мека, но същата за тролинг на паламуди е много добра (нещо акцията и не отговаря)).
За конкретните прътове във въпроса - личен опит с тях нямам, но ако отговарят реално на горен грамаж 120 гр. са си колци и за тролинг не са добър избор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 03, 2013 9:13 

Благодаря за бързите и компетентни отговори, съгласен съм за дължината до 3,00 метра но акция от 30-60 гр. ме притеснява. За чепарене на сафрид в района на Приморско- Маслен нос-Коракя-Аркутино използваните олова са от порядъка на 80-100гр. За чернокоп 100-130гр, защото има вятър, течение, дълбочините са 30+метра, понякога и плаващата котва не помагат да стигнеш дъното, като добавим и еластичноста на плетеното влакно+ рибата.........
За тролинг на воблер нямам мнение, миналата година ми беше първата на такъв риболов , така че изцяло ще послушам съветите ви, очаквам мнения и конкретни предложения при избора на риболовен прът.

Поздрави

п.п Ако някой има непотребен риболовен прът от моделите
Tubertini Exodia Evolition дължина 3,30 акция 20-125гр
Tubertini Vertigo дължина 3,30 акция 20-125гр
Проявявам интерес да го закупя. тел.0887819536

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 03, 2013 13:31 

Здравей
Когато ловиш от лодка с чепаре ти не натоварваш въдицата както при замятаме таке ,че няма проблем да е с по ниска акция. Ако искаш не приемай нашите съвети но към въдиците към които си се насочил няма да ти е '' конфортно '' :D при риболова . АЗ ползвам от години 2,70м. на 30 г. за тролинг , чепарета, товаря е с пилкери 100г и нямам проблеми.Някой ден и ти ще стигнеш до този изводи :lol:

Поздрав

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 03, 2013 15:05 
Аватар

Mitq, колегата mikibg е прав
Наистина при риболова от лодка не се товари толкова пръчката, но при реални 30 гр. максимална акция на пръчката идва меко. Но 3,30 м. с голяма акция си е кол и ще те уморява много. Единствения компромис е ако си решил да го ползваш по-често за чепаруване от бряг (скали) с тежки олова и не ти се купува още една пръчка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 03, 2013 17:13 

Здравейте,
приемам съветите ви, за което благодаря. В горния си пост съм изложил условията при който ще се използва въдицата.
Приемам мнения и съвети за конкретен риболовен прът за чепарене от лодка.
Не е проблем да закупя и втори прът за тролинг, просто ме насочете към подходящата въдица за влачене на воблери, тука нямам никакво мнение по-въпроса така че изцяло се доверявам на вас.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]