Предложение за учредяване на Асоцияция

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Agov_Dol_Lake
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 23:55
Риболов: плувка и дъно

Предложение за учредяване на Асоцияция

Мнение от Agov_Dol_Lake »

чредяване на асоцияция на собствениците на водоеми за спортен риболов в Република България.

Уважаеми Колеги,
Казвам се Марио Стефанов Тончев и от 1999 год. съм събственик на водоем Агов Дол. За това време се сбъсках с много „инетресни и тежки” казуси. С подобни на мойте проблеми съм сигурен, че не съм се сблъсквал само аз, а и останалите собственици на водеми като мен, и не мисля че те са единичи случай, а общи проблеми на всички нас. Отговорностите който сме поели към Общини и Държава, свържани с нашата дейност са огромни, в това число труд и инвестиции. Ние не изграждаме търговски обекти, а стопанисваме, изграждаме и подържаме съоражения. Някой от тях са със значение за националната сигурност / откъсването на една язовирна стена води до много бедствия и щети /. Изпълняваме предписания на проверяващите институции, като Басейнова Дирекция, Гражданска Защита, МВР, Общини и Държава. Подържаме не магазини, не складове или интернет магазини, а отговаряме за хиляди декари водни площи и брегова ивица, както и много скъпи съоръжения / кранове, преливници и др./. Приходите ни се формират основно от риболовни такси и такси от проведени състезания. Не извършваме стопански риболов, не замърсяваме собствените си водоеми със бирени каши, карантии от заклани животни, не храним рибите си с тях за по бързо наддаване и натрупване в тях на много токсини. Реално отглеждаме нашите риби по един чист и пророден начин, стараеки се да запазим естествената им среда за живот. Отнасяме се с еднакво уважение към всички риби, стараеки се клинетите ни да изпитат удоволствие не само от природата около водоема, а и от усещането да хващат трофейни риби. Разходите за създаване на една такава среда са големи, както на всички ни е известно, в допъление на това също и създалата се тежка икономическа обстановка в страната допълнително утежняват тези наши начинания. В страната много хора с подобни проблеми имат асоцияции/ хотелиари, зъзрнопроизводители, животновъди и т.н./, които членуват в такива асоциации и защитават своите интереси, като едно цяло, поставяйки публично проблемите си давайки гласност на тях, търсят помощ от държавата и в някаква степен получават, помощ и подкрепа от Държавата. Нашият бизнес до някаква степен е вид туризъм, имаме много красиви водоеми в страната, сезонът при нас е доста по продължителен от морския или планинския туризъм. Ние допринасяме за опазване на околната среда и природата, допринасяме за развитието на спортния и любителския риболов, за връзката на хората с природата и тяхното разтоварване от ежедневни проблеми и стес. Допринасяме за развитието на търговията с рибарски стоки и захранки. Ако не сме ние производители, вносители и търговци няма как да продават,тестват и рекламират своите стоки. Ако не сме ние състезателите няма къде да провеждат състезания и тренировки за тях. Любителите рибари да не губят време за създаване на елементарни условия за риболов / почистване на боклуци/, наслаждавайки се на риболова, без страх от кражба на оборудване, да заведат близки и роднини без притеснение от посегателства, да се чудят дали ще има риболов заради атмосферно налягане, заметресения или фаза на луната. За това моето предложение е създаване на една такава Асоцияция,която ще е полезна на всички, както собственици на водеми, така състезатели,любители, деца спорт и Държава. Нашите водоеми като природни дадености не остстъпват на водемите в Румъния, Сърбия и Унгария, както и на тези в развитите европейски страни и от всички нас зависи тяхното развитие. При положително виждане от Ваша страна нека всеки който изяви желание да пише както на лично така и в самата тема, за да може да организираме една работна среща, на която да обсидим всички неща които са важни за нас.

С уважение Марио Тончев.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”