FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Чет Юли 31, 2014 22:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Окт 18, 2013 16:12 

Статус: Offline
Здравейте колеги. Преди известно време си купих Дайва Лувиас 3012 размер.
Кратко след закупуването на въпросната макара се замислих и дали да не я тунинговам малко. Тунинга ,който имам желание да направя е да сменя някой втулки с лагери.
Според японците от хеджхог студио има възможност да се добавят до 5 лагера - http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/683.
Въпроса ми е струва ли си да се захващам с подобна инициатива или не?!
Евентуално какви биха били ползите и евентуални вреди ,които могат да дойдат като страничен ефект от тунинга?!

Поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 18, 2013 16:43 

Привет...Вреди освен финансови няма...Полза също.С изключение,на второто лагерче,на ролката,на бигела...
Ако ти се занимава...Прави го..
Поздрави...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 18, 2013 20:15 

Риболов: най-вече морски
Колега, само ще спечелиш от тунинга! Но не очаквай чудеса! Двата лагера на шпулата подобряват работата на аванса. Лагерите в дръжката подобряват усещането за лекота на работа на макарата и при по-тежки натоварвания. Лагерите на ролката увеличават живота на влакното. С увеличаване броя на лагерите се увеличава възможността някой от тях да се повреди. Но това е много слабо вероятно особено с лагерите на хеджхог студио.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 1:21 

Здравейте колеги,след известно ровене разбрах от какви лагерчета ще имам нужда.... Май предпочитам да си ги закупя без да са ребрандирани като хеджхогове...

Два броя 1170(единия ,от които с капачета),два броя 740 с капачета и още един без.

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... g-kit.html

така като гледам май тука са описани..

Едниственените неща ,които биха останали за закупуване са една втулчица ,в която се слага допълнителния лагер на ролера и шайбичката дето го затваря. Някой да ме поправи ,ако греша ама тея неща би трябвало да са достъпни като резервни части,нали така?

поздрави,
Йордан.

п.п.Така като гледам тея 740ки с капачетата са за ръкохватката,така че евентуално и да ги пропусна няма да е голям дерт...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 7:03 
Аватар

JPB написа:
Здравейте колеги,след известно ровене разбрах от какви лагерчета ще имам нужда.... Май предпочитам да си ги закупя без да са ребрандирани като хеджхогове...

Два броя 1170(единия ,от които с капачета),два броя 740 с капачета и още един без.

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... g-kit.html

така като гледам май тука са описани..

Едниственените неща ,които биха останали за закупуване са една втулчица ,в която се слага допълнителния лагер на ролера и шайбичката дето го затваря. Някой да ме поправи ,ако греша ама тея неща би трябвало да са достъпни като резервни части,нали така?

поздрави,
Йордан.

п.п.Така като гледам тея 740ки с капачетата са за ръкохватката,така че евентуално и да ги пропусна няма да е голям дерт...

Всичко е както си го написал. Само една поправка, която не е от чак такова значение. Всъщност "шайбичката дето го затваря" е гумен маншон.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 9:55 

Благодаря за включванията по темата колеги.

Можете ли да ми препоръчате марка/евентуално и модел/ лагерчета ,които биха свършили работа(макарето ще се ползва и на солена вода)?
Има ли от къде да намеря маншончето и втулката в България или ще трябва да поръчвам от японско?

Поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 17:23 

И още нещо,дали маншончето и втулката са взаимно заменяеми с такива от друг модел?

Поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 18:29 
Аватар

JPB написа:
И още нещо,дали маншончето и втулката са взаимно заменяеми с такива от друг модел?

Поздрави,
Йордан.

Взаимозаменяеми са от:
07Luvias;
09Emeraldas;
Exist;
Gekkabijin - новия;
Ignis (не TD Ignis!);
Morethan Branzino 3000;
Fuego;
Steez.
Сигурно има и доста други, но в момента не се сещам :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 11, 2013 16:08 

Колеги да не би случайно на някого да се намира схемата на лувиас 3012 2012-та модел?
Ще съм благодарен ,ако някой сподели линк или качи самата схема във форума.

поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 11, 2013 16:36 
Аватар

http://www.sl-planets.co.jp/download/00055975.pdf

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 11, 2013 17:05 

Много благодаря за бързото включване!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 12:14 

Здравейте колеги,

Сдобих се с втулките и маншончетата за ролера. Остана ми да си накупя лагерчета...
Намерих един магазин дето ми е близо ,но там лагерчетата за ролера (4х7х2.5) са само капсуловани, та питането ми е дали ще е проблем да сложа такива(доколкото видях лагерчето дето в момента е на ролера е открито).
Ако знаете някой магазин дето да има по-голям избор ,ще съм благодарен да ми го препоръчате(може на лс да не правим реклама във форума).

Поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 14:14 
Аватар

Привет!
Оригиналните ти лагери са 4х7х2 и същите нямат възможност за изпълнение с капсуловка.
Тези на 2,5 мм са с капсуловка, но за да ги нацибриш във втулката, ще е необходимо преработването й. Моето мнение е да си оставиш нещата както са и да си търсиш оригинални лагерчета.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 15:47 

Ilian70 написа:
Привет!
Оригиналните ти лагери са 4х7х2 и същите нямат възможност за изпълнение с капсуловка.
Тези на 2,5 мм са с капсуловка, но за да ги нацибриш във втулката, ще е необходимо преработването й. Моето мнение е да си оставиш нещата както са и да си търсиш оригинални лагерчета.
Поздрави!

Благодаря много за информацията. Ще потърся правилния размер,няма да съсипвам частите с доработки/преработки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 18:23 

Здравейте колеги,

оня ден ми дадоха идея да сложа един 4х7х4 (ролков/иглен) вместо два 4х7х2. Как мислите дали е възможно и дали има ли смисъл да подходя така към тунинга?

Поздрави,
Йордан.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]