Въпросче,относно мухарски материал?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет,

Пиша тук,за да го прочетат повече хора,а после може някои от любезните модератори
да преместни въпроса в ,,риболовни принадлежности,,.

Търся материал максимално близък до червеното перо на куката 4-ка от снимката??
Именно червено перо търся..кармазЪ,red,кърваво-червено или както там го виждате,
защото съм си въобразил,че е хубав атракторен елемент за распери и мъздруги. :roll: :)
Ако може и да не пие много вода и да не се спитва лесно,още по-добре.

Изображение


Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от чичо Док »

На Роската перушта, че не виждам горе снимката.
Страхотни цветове
Изображение

Друг вариант, Мите, е да вземеш най обикновен скалп от нашенски бял петел,или пера от шията(доста по здрави са перата му от китайските) и да го бутнеш във вряща вода към 300 -400 гр. с една супена лъжица оцет и две пакетчета боя за яйца - едното червена, другото оранжева. След десетина минути вадиш, плакнеш със студена вода и слагаш между вестници да се оцеди и изсъхне, и ще имащ много пера за тройките по блесните и воблерите.

Поздрав!!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Росен »

Оправих линка, мерси, Док,
когато някой ден ни разрият и Митака дойде на кино в Русе - пера има за всички ;)
Митаче, ела си избери - имам всякакви и достатъчни количества, може и някоя и друга идея да ти хрумне.
И понеже ги мислиш тези мъздруги дълги години - тази година вече ще дойда като ти се появят да кльопат излюпващите се ручейници и ще им намерим схемата ;)

Поздрави!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от чичо Док »

Росен написа:Оправих линка, мерси, Док,
- пера има за всички ;)
Поздрави!
Сбирай, че на моменти си като странджата, и имането е по добре от нямането :D

Жив и здрав, Роска.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Веско »

Роска, от къде мога да си купя такива пера на прилична цена?
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Росен »

Аз бях помолил Тошо да ми търси из Германия, а той ми върна линк, че румънеца Lucian има и то на много прилична цена със супер доставка - http://www.troutline.ro/gat-chinezesc.html . Моите скалпове от китайски петли повечето са от там.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Веско »

Мерсаж :tup: Ще ми се да вържа малко стримери за щука :twisted:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Росен »

Намери си бъктейл и марабу и си направи ей такива:

Изображение

Изображение

Елементарни са за изработка и работят - доказано е, а същевременно не пият грам вода и се хвърлят лесно.
Единствено има един пиниз при бъктейла (не ми е останало време да направя една стъпка по стъпка, че да се види ясно) - след като направиш опашката от големите пера, вземаш едно снопче бъктейл и го връзваш здраво на рамото на куката, като при самото закрепване власинките се разпределят от всички страни и посоката да им е не към опашката, а към ухото на куката, т.е. наобратно. След това вземаш един химикал, разглобяваш го и с така получената по-дебела тръбичка тръгваш от ухото на куката назад и натискаш бъктейла да се "обърне" назад. Вземаш една женска щипка за коса и го защипваш както е обърнат назад, като след това натрупваш по-дебел конец пред бъктейла, толкова, че като махнеш щипката той да застане перпендикулярно на рамото на куката. След това правиш един хакел от 1-2 пера марабу и си готов. Така направения бъктейл прави силуета на мухата, като я дръпнеш се сгъва леко назад, след което отново се изправя, държи и марабуто бухнало, а от друга страна пази куката от закачки.
Може би не станах много ясен, но някой ден ще го снимам това.

Поздрави!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Димитър Тодоров »

Роска,ти си моят Човек!! :D
Чакам да разрият пътя за едно кино,боулинг и малко перушина.Червеният ти китайски петел е точно попадение. :)

Ти имаш ли от Павле календар за 2014-та с дунавски рибки или пропусна примоцията? :)

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Мунчо »

Доколкото знам, има и бюджетни китайски скалпове в червен цвят. Смятам, че за малко парички и те биха били поносим вариант.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stoyan filipov
Мнения: 641
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:09
Местоположение: London

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от stoyan filipov »

Росен написа: Единствено има един пиниз при бъктейла (не ми е останало време да направя една стъпка по стъпка, че да се види ясно) - след като направиш опашката от големите пера, вземаш едно снопче бъктейл и го връзваш здраво на рамото на куката, като при самото закрепване власинките се разпределят от всички страни и посоката да им е не към опашката, а към ухото на куката, т.е. наобратно. След това вземаш един химикал, разглобяваш го и с така получената по-дебела тръбичка тръгваш от ухото на куката назад и натискаш бъктейла да се "обърне" назад. Вземаш една женска щипка за коса и го защипваш както е обърнат назад, като след това натрупваш по-дебел конец пред бъктейла, толкова, че като махнеш щипката той да застане перпендикулярно на рамото на куката. След това правиш един хакел от 1-2 пера марабу и си готов. Така направения бъктейл прави силуета на мухата, като я дръпнеш се сгъва леко назад, след което отново се изправя, държи и марабуто бухнало, а от друга страна пази куката от закачки.
Може би не станах много ясен, но някой ден ще го снимам това.

Поздрави!
Американската техника на чичо Боп!
Роска не е нужно да показваш поетапно,просто покажи оргинала на човека измислил техниката т.е. чичо Боп!
Така ще стане наѝ-ясно за техниката!
Като се споменава за трикове споменаваѝте и хората измислили дадената техника!
Така се отдава и някакъв респект към тези хора!



Поздрави!
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64
Smiti
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Росен »

Ако знам, кой я е измислил - ще го напиша, като не знам казвам, че ми я е показал Зиги.
Стойне, ти като знаеш кой чичо я е измислил - пусни линк ;)
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Веско »

Росен написа:Единствено има един пиниз при бъктейла (не ми е останало време да направя една стъпка по стъпка, че да се види ясно) - след като направиш опашката от големите пера, вземаш едно снопче бъктейл и го връзваш здраво на рамото на куката, като при самото закрепване власинките се разпределят от всички страни и посоката да им е не към опашката, а към ухото на куката, т.е. наобратно. След това вземаш един химикал, разглобяваш го и с така получената по-дебела тръбичка тръгваш от ухото на куката назад и натискаш бъктейла да се "обърне" назад. Вземаш една женска щипка за коса и го защипваш както е обърнат назад, като след това натрупваш по-дебел конец пред бъктейла, толкова, че като махнеш щипката той да застане перпендикулярно на рамото на куката. След това правиш един хакел от 1-2 пера марабу и си готов. Така направения бъктейл прави силуета на мухата, като я дръпнеш се сгъва леко назад, след което отново се изправя, държи и марабуто бухнало, а от друга страна пази куката от закачки.
Може би не станах много ясен, но някой ден ще го снимам това.

Поздрави!
Пределно ясен си :tup: Знам го този пиниз....и си го обяснил добре :wink: Имам и бъктейл и марабу....само тоя китайски петел нямам, ама ше поръчам скоро и ше вържа малко гадинки с него :D Има една много проста муха, която според мен ще е резултатна и лесна за мятане, та мисля да пробвам да я вържа с китайския петел... http://www.youtube.com/watch?v=okyNdZGV ... EteIYxdGBu" onclick="window.open(this.href);return false;
Напълних ся един Бъгър Бийст джуниър с разни гадове и нямам търпение да ги тествам...досега не съм ловил щуки на река, така че ще се радвам да ми направиш едно показно по Янтра :mrgreen:

Поздрави!
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпросче,относно мухарски материал?

Мнение от Росен »

Пипна ли ги по Янтра ще ти звънна веднага - има достатъчно щуки и на река е невероятен кеф риболова, няма нищо общо със затворено ;) Тази година съм се нагласил за много риболов и за много щуки (и не само щуки, естествено).
Погледни и тези струнгове - http://www.troutline.ro/strung-saddle-hackle.html
Имам ги всичките - идеални са за целта ти ;)
Мунчо също е прав (само в името на скалповете не е) - потърси примерно при Ники ако има боядисани от "индийските" скалпове - там също има големи пера, които ще ти свършат работа за опашки.

Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”