Промишлен риболов в Гърция?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Заключено
dem0na
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:48
Риболов: Морски риболов

Промишлен риболов в Гърция?

Мнение от dem0na »

Колеги, понеже не намирам подобна тема, а има писано по темата заедно с любителски риболов, искам да бъда по наясно с гръцките изисквания за практикуване на стопански риболов. Относно любителският риболов, щом трябва да се искарат толкова разрешителни за него, според мен е по уда4но да се практикува пром. такъв, понеже 2 кг. на ден са твърде малко.
1. Трябва да си направиш данъчна регистрация (А.Ф.М. номер).
2. Трябва да си регистрираш лодката в Гърция(БГ?);
3. Трябва ти разрешително за риболов (за лодката);
4. Трябва ти риболовен билет.
5. Застраховка БГ?
6. Временна регистрация.

Сигурно има доста колеги които практикуват такъв риболов, бихте ли сподели ли какви са изискванията и таксите за който, моля да пишат колеги който наистина знаят и са минали по този път с разрешителните, за да не оспамваме темата!

Благодаря!
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Re: Промишлен риболов в Гърция?

Мнение от PETAR 40 »

Първо трябва да живееш в Гърция.
Второ трябва да те приеме за член местната асоциация по риболов,което е доста трудно ако не те познават!
Трето,нови разрешителни за стопански риболов не се вадят!
Забранени са!
Ще трябва да си купиш от някой профи рибар,който се отказва от риболова и започват от 10 000 евро на горе.
Може да намериш и на по-ниска цена ,но не ми се вярва.

п.п.Моето мнение е да не се захващаш с тази работа,защото ме съмнява да ти разреши някой да практикуваш промишлен риболов в Гърция при положение,че не живееш там където смяташ да я вършиш тази работа!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4483 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Промишлен риболов в Гърция?

Мнение от Pike »

Смята, че постът на PETAR 40 изчерпва темата и напълно отговаря на въпросите на dem0na.

Сега я заключвам с оглед избягването на излишни разправии, не стига нашите риби дето не мога да си ги раздели, че сега и гръцките ;)
Заключено

Обратно към “Риби и рибари в странство”