Приключения в Индииския Океан

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Приключения в Индииския Океан

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте,
Ето че и тази година крастата ме отведе до тропиците и по скоро до Андамановите Острови в сърцето на Индииския Океан.
Това малко парченце на каратата земя политически принадлежи към Индия, но географски е по-близо до западния бряг на Тайланд. До преди десетина години достъпа на чужденци е бил силно ограничен. Не че сега "ври" от тях – ние общо взето бяхме единствените. Любопитно за мен бе да разбера, че на няколко малки острова живеят откъснати от човечеството туземни племена. Индииското правителство е забранило всякакъв контакт с тях..не че те го искат. Една от вечерите прекарахме с бърборлив бивш военен пилот който сподели че преди няколко години негов приятел се прибрал със забита стрела в пода на пилотирания от него хеликоптер.
Природата на островите е умопрачителна. 75% са запазени за национален парк представляващ тучна джунгловидна вегетация пълна с пъплещи насекоми, влечуги и птици.Рифовете около тях са тюркоазено зелени пълни с всякакви морски създания. За съжаление обаче останалите 25% от острова/ите са урбаницирани (силно казано) и експлоатирани по индииски – което може да се види на някои от снимките.
Предполагам обаче,че това не е обект на взаимния ни интерес затова да премина към риболова. Аз и италианските агенти – Алесандро и Джовани пристигнахме горе долу по едно и също време в късния следобяд на 07 Май след унищожителен 27 часов полетен маратон, съчетан с няколко инфарктни ситуации породени от „добрата „ организация на индииския превозвач – Джет Еируеис, индииската инфраструктура и начина им на работа(ако си мислите че Българите са дезорганизирани, елате да видите индииците). Това че ми изгубиха багажа и трябваше да ловя с на хората въдиците и имам един чифт гащи не го броя. Иначе индииците са мили, любезни, вежливи и уважителни хора. Контакта с тях е някак си топъл и приятен.
Риболова започна на следващия ден и продължи 5 дни. Активноста на рибата и интезивноста на риболова варираше в зависимост от вида рибите и начина на риболов.
Започнахме силно със жълтопери туни които разпръскваха стада дребосъци само на няколко километра от столицата на острова – Порт Блеьр.Мускулестите, набити и хлъзгави тела в съчетание с високочестотни трептения на тялото правиха снимките с тях почти невъзможни и подобни на мазни турски борби. Риболовствахме само 5-6 часа... жегата, интензивния риболов, яките риби, липсата на тренинг и часовата разлика си казаха думата. Върнахме се в пристанището рано, рано с над 30 уловени риби.
На втория ден хванахме няколко туни на път за обитаниятна на ГТ (Гигантско Травали). ГТ-тата обаче пасуваха и въпреки многоброините опити, на повърхностни примамки уловихме няколко дребни ( за тамошните стандарти). Предполагаемата причина бе непоносимата жега, която нажежяваше до 35 градуаса повърхноста на водата. Дълбоководния джигинг бе по-упешен като брой уловени риби и интензивност (особенно на една от точките), не и по качество. Няколко от уловените по този начин кучезъби туни или директно късаха повода на джиговата кука или чупеха самия джиг (странно, но го видях с очите си). Единствената уловена риба се прости с тялото си и до повърхноста Алесандро докара само главата, прецизно отрязана от хирургично острите зъби на кръстосващите дълбините многобройни акули.
На следващия ден продължихме да упорстваме. ГТ-тата се представиха с 2 трофейни риби ( за тамошните стандарти – средни, 30 тина килограма) в следствие на минимално намаление на температурите и разкъсаната облачност. Прибавихме няколко дребни риби към общата сметка ,които не устояха на поперите и отидохме да пробваме по-дълбочките места на джигинг. Метода се отчете с няколко класни ГТ-та и други видове – коралова пъстърва, голямо-око травали, гупер и т.н
Четвъртия ден бе дъждовен, ветровит и за щастие доста успешен. На повърхностни примамки заковахме няколко сериозни тупалки, всички от едно място непосредствено преди пристигането на тропическа буря. В допълнение записах 50 плюс килограмова бяловърха акула, която за наше щастия се откачи непосредствено до лодката.
Последния ден беше дъждовен, но за разлика от очакванията не особено резултатен. Отново гости на куките бяха средни ГТ-та. В пристъп на отчаяние на едно от добрите джигинг места (подводна планина с връх на 100 метра под водното равнище) заложих (ме) жива скумрия докато почивах (ме) между сериите. Няколко минути след това голям марлин реши да опита вкусната хапка но при засичането „изплю“ куката.
На шестия ден се изви тропическа буря, която ни възпрепятства да излезем в открития океан и обрече да чешем дребни коралови рибета (някакъв вид снапери) сред боклуците на пристанището.
Та това е от мен....по късно тази година са възможни включвания от други недокосвани от мен рибни видове!
Прилагам няколко снимки в разбъркан ред.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от bgfishingmaniac на Пет Май 16, 2014 20:10, променено общо 1 път.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от Д-р Флекс »

Уникално!!!!!

Мерси, че споделяш с нас!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от mikibg »

Браво момчета . Вчера се върна една група и от Малдивите и ако и те пуснат репортаж ще е прекрасно

Поздрав и все така
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от bgfishingmaniac »

mikibg написа:Браво момчета . Вчера се върна една група и от Малдивите и ако и те пуснат репортаж ще е прекрасно

Поздрав и все така
Мерси!
Да, дано са хванали там.
Дестинацията ми бе на радара, но се отказах защото се оказва пре-експлоатирана.Риба има около хотелите, но там не е разрешено. Друг проблем там е липсата на професионални шкипери. Риболова се извършва обикновено от голяма лодка, без особена флексибилност и бавна скорост.
Поздрави!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от te4osoma »

баси и кефа :D супер :wink:

благодаря :tup:

поздрави :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от mikibg »

bgfishingmaniac написа:
mikibg написа:Браво момчета . Вчера се върна една група и от Малдивите и ако и те пуснат репортаж ще е прекрасно

Поздрав и все така
Мерси!
Да, дано са хванали там.
Дестинацията ми бе на радара, но се отказах защото се оказва пре-експлоатирана.Риба има около хотелите, но там не е разрешено. Друг проблем там е липсата на професионални шкипери. Риболова се извършва обикновено от голяма лодка, без особена флексибилност и бавна скорост.
Поздрави!


Направили са перфектен риболов .Хванали са доста и разнообразни риби имат и няколко JT от 30 kg калибър .
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от za4o75 »

Невероятно!Ама да ходите поне по 2-3 пъти в годината,че иначе доскучава у форума!
Малко подробности за линиите и силата на такъмите ...!Че като напъплят ГТ-итата по-нашите заливи да сме подготвени :lol: :lol: :lol: !
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от bgfishingmaniac »

za4o75 написа:Невероятно!Ама да ходите поне по 2-3 пъти в годината,че иначе доскучава у форума!
Малко подробности за линиите и силата на такъмите ...!Че като напъплят ГТ-итата по-нашите заливи да сме подготвени :lol: :lol: :lol: !
Спокойно, ще има още включвания.
ГТ-тата и аз чакам да дойдат насам ама нъцки :)
За такъмите накратко:
1. Въдици
- Попери/стик беит - Рипъл Фишер, Смит
- Джиг - Фишерман, Смит, Къстъм род
2. Макари
- Попери/стик беит - Стела 18000
- Джиг - Стела 20000
3. Влакна
- Попери/стик беит - ПЕ8-10, Лидер 170 Лб
- Джиг - ПЕ 6, Лидер 120 Лб
4. Други лайт такъми
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от bai ves »

ЛУДНИЦА :fish15: Благодаря! :tup:
biserkehayov
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 10:54
Риболов: морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 298 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от biserkehayov »

:fish15: bgfishingmaniac Благодаря за споделеното риболовно приключение!!! С пожелания за още по успешни и с по-приятни емоции от всякакви дестинаци по света!
Поздрави :tup:
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от Златев »

Ихааа! Благодаря! :shock:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
gogo26
Мнения: 715
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:41
Местоположение: Сливен
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от gogo26 »

Баааси рибоците :shock: :shock:
Пък ние се дуем на 3 кила бяла :oops:
Благодарско пич за споделянето :tup:
Hobie Mirage Outback
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от Коце »

Егати ужаса! Тия риби приличат на билярдни маси!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Приключения в Индииския Океан

Мнение от RAAZIEL »

Страшно ме кефи да чета такива репортажи :tup:
Абонирам се за темата и ще чакам с нетърпение още споделено от теб. :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”