Бюджетен туичингов спининг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Ще му е дълга дръжката за неговите цели.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Prangov написа:Здравей колега, защо не погледнеш и въдиците на Понтун 21, мисля че модела Ганчо с тест 7-25 би ти свършила работа.
Здравей колега, "Ганчовците" и по-специално GAN702MF, който визираш е с дължина на дръжката 38см. което означава, че работната част е 175см. Аз съм харесал GAN662MF, но ако е със същата дължина на дръжката то работната част остава 160см., което от своя страна ме навежда на мисълта че е доста колеста, но това са само мои предположения. За това искам да избера на живо пръчката.
Владимир написа:При Иван,имаше на Айко такива модели.
Може, но като ходих не се поинтересувах. Предполагам визираш http://fishingstore.bg/%D0%A1%D0%BF%D0% ... 0%BA%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, някой има ли впечатления от тези пръчици:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7090" onclick="window.open(this.href);return false;

и

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7079" onclick="window.open(this.href);return false;

Търся някоя за туичване и по-рядко за джигване на примамки в диапазона. Питам тези които са ползвали реално пръчките иначе теоретично съм на ясно коя е по-добрата.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Iso написа:Здравейте колеги, някой има ли впечатления от тези пръчици:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7090" onclick="window.open(this.href);return false;

и

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7079" onclick="window.open(this.href);return false;

Търся някоя за туичване и по-рядко за джигване на примамки в диапазона. Питам тези които са ползвали реално пръчките иначе теоретично съм на ясно коя е по-добрата.
Варитата не е удобна за туич,дълга и е дръжката.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Благодаря Владо, имаш ли впечатления от Jig Gun-а? :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Iso написа:Благодаря Владо, имаш ли впечатления от Jig Gun-а? :D
Не,но един Визор ще ти лепне идеално.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Отдели още 40лв и си вземи Туйч Специал.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Владимир написа:Отдели още 40лв и си вземи Туйч Специал.
От къде? Може и на ЛС.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
mr_miti
Мнения: 110
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 20:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Смолян
дал Браво: 419 пъти
получил Браво: 330 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от mr_miti »

Iso написа:
Владимир написа:Отдели още 40лв и си вземи Туйч Специал.
От къде? Може и на ЛС.

от ТУК
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Димитър Тодоров »

Iso написа:Здравейте колеги, бихте ли ми препоръчали пръчка за туичване на воблери в диапазона от 5-7гр до към 21-25гр.? Пръчката е необходимо да бъде 180-200см. и се вмества в бюджет от порядъка на 150лв.

Ице,реши ли го кой да бъде тоя туИчингов инструмент? :)

Гледам,че Владо съветва за ''twich special" ,а там строят е обозначен като "модерейт" .Не ги знам какво точно разбират украинците под това и какво се получило в крайна сметка при изработката,
затова да ти споделя едно мое първо впечатление за Zander 2.07m Medium - Favorite 682M.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7093" onclick="window.open(this.href);return false;

Зададох въпрос към колега,но не ме удостои с отговор,затова направо си го купих,да разбера отговора от първа ръка,дето се казва. :lol: Та въпросната въдичка е приятна ,лека и пъргава. Това "0" грама са го сложили малко претенциозно,но виж в диапазона 10 - 20 + грама си е точно за туичинг.Жилото дава живот на леките воблери,а и Пойнтер 100 (18гр,упорист) се води
съвсем адекватно. Поиграх си дори и с Пойнтер 128 (28 гр.,упорита птица) - и там е възможно водене,макар и с плавни движения. Така че въдицата ,според мен е jig&twich и може да ти влезе в работа. Плюс това,на теб Ямбол-грАда ти е по-близо,отколкото на мен и би могъл да я видиш на живо,ако решиш.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Димитър Тодоров написа: Ице,реши ли го кой да бъде тоя туИчингов инструмент? :)

Гледам,че Владо съветва за ''twich special" ,а там строят е обозначен като "модерейт" .Не ги знам какво точно разбират украинците под това и какво се получило в крайна сметка при изработката,
затова да ти споделя едно мое първо впечатление за Zander 2.07m Medium - Favorite 682M.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7093" onclick="window.open(this.href);return false;

Зададох въпрос към колега,но не ме удостои с отговор,затова направо си го купих,да разбера отговора от първа ръка,дето се казва. :lol: Та въпросната въдичка е приятна ,лека и пъргава. Това "0" грама са го сложили малко претенциозно,но виж в диапазона 10 - 20 + грама си е точно за туичинг.Жилото дава живот на леките воблери,а и Пойнтер 100 (18гр,упорист) се води
съвсем адекватно. Поиграх си дори и с Пойнтер 128 (28 гр.,упорита птица) - и там е възможно водене,макар и с плавни движения. Така че въдицата ,според мен е jig&twich и може да ти влезе в работа. Плюс това,на теб Ямбол-грАда ти е по-близо,отколкото на мен и би могъл да я видиш на живо,ако решиш.

Поздрави,
Здрасти Мите, няколко дни съм ангажиран с неприятни дела и не мога да прочета нищо в нета. Та по тези причини не съм пазарил още нищо. Гледах и тръсках Shotgun 1.98m Medium Heavy - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7086" onclick="window.open(this.href);return false; и
Shotgun 1.83m Medium - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7085" onclick="window.open(this.href);return false;
но и двете ми се сториха доста "мишови" (Мише - вид дъб, доколкото знам някой му казват Цер). Руснаците казват "дубовая".
В момента се колебая между Jig Gun 2.03m Medium - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7090" onclick="window.open(this.href);return false;
и
това, което препоръчва Владо: Favorite Exclusive Twitch Special 195M
Това, че пише "модерейт" не ме смущава, защото най-вероятно не е вярно.

Утре съм в Ямбол, но не ми е известно къде може да се видят въдиците на Фаворит. Аз съм ходил в едно гаражче, в което има само "вървежни" стоки и такива екстри като на сайта не съм виждал. Ако ти или някой колега знае къде може да се видят и пипнат ще съм благодарен за информацията.

Поздрави на четящите и пишещите колеги!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Димитър Тодоров »

Звънкай на джисиема и питай - http://www.vidrax-fishing.com/contact.html" onclick="window.open(this.href);return false; - не вярвам да
откажат на любопитен клиент. ;)

И съм любопитен за строя на онзи "туич-спешъл" - опитай го в ръка и драсни два реда,моля те?

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

:D Абе, аз знам как ще го пробвам, ами малко съм болен от "кинтонемия". Ако получа някакво инфо ще го споделя.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1709
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от PAMPASA »

Iso написа:Видях новото компре на 2,1м. 5-17гр. по примамки, малко ми е дълго и едва ли ще може да туичва Yo-Zuri 3D Minnow 100 SP, който е 17гр. и доста обемист. Другото компре 2м. 5-17гр. по примамки не съм го виждал и не знам как ще се държи с въпросната примамка.
Ако някой си търси старото Компре във варианта 1.95 м. , акция 5 - 17.7 гр. - ЧИСТО НОВО - с етикети ,найлони и т.н. - може да се уреди.

Въдицата е без калъф - така се доставя !!! :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от A.S.H »

PAMPASA написа: Ако някой си търси старото Компре във варианта 1.95 м. , акция 5 - 17.7 гр. - ЧИСТО НОВО - с етикети ,найлони и т.н. - може да се уреди.

Въдицата е без калъф - така се доставя !!! :wink:
Само да се разберем и мисля, че ще я взема ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”