Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

За вчерашния риболов така и не си намерих компания. 4 часа висях на един гьол с Средна гора, нямаш и почукване дори. Силикони, въртящи, железа...няма и няма. Тръгнак към Тракия и се чудех къде да довърша деня. Обадих се и ми обясниха едно местенце, за което очаквах да ми трябва джип, а аз именно с такова бях в момента. До залез изредих всичко и пак нямаше слука. Знаех си че това ми е последното ходене за годината, даже до средата на янури пак няма да има кога. Празници са, очаквах че приятелката ми ще иска да я заведа някъде, макр че отказа моите предложения, нищо че бяха свързани с пазаруване, някои дори в чужбина. Снощи си тръгна и нацупена от празненството и не дойде при мен. И без това щяла да обикаля с майка си за подаръци. Стана 12 часа и писах на едно приятелче да отидем до градския гьол. Аз бях решил да пробваме белите, че пак ми се върна мерака за силикони. Да, ама воблери, железа...силикона не беше удачен заради прага в който ми триеше влакното. Момчето с мен хвана една щучка, леко му завидях.

Изображение

Знаех че повече няма да намерим. Да ама ми удари нещо и взе да развива аванса, викам им че е над 2-те кила. Подобричкахме се и той ми я хвана сгрипера. Предишната риба пак той ми я извади, за което му благодаря. 3,600 кг - най-голямата ми риба!

Изображение

Изображение

Преместихме се и имаш две почуквания. Викнах го, за да я позамеряме, но повече не се обади. Сменихме мястото от което хвърлих в близост до въпросното почукване. Удар и аванс, малко борба и 2,400 кг, разбира се след грипосване от моя човек.

Изображение

Изображение

Изображение

На това място щука не искат. Бяха го източвали миналата година, днес казаха че имало една 9 килограмова. Имах няколко около кило и една 1,750 кг, но до там. Бях оставил първата на кукана, на мястото на която излезе. Отидох да оставя и втората. Докато вадих блесната от устата й, ми беше по-лесно да я откача от линията. Викам му "вземи тая блесна докато оставя рибата, ще си почина, хем ти да хванеш нещо". Слага я той, а аз към кукана. На връщане чувам викове! Откачам грипера от халките на гащите и тичам. Гледам закачил е нещо, на пръв поглед колкото моята по-едрата. Видях че и тя не е взела флоурокарбона навътре и се успокоих. Не отваря уста, не мога с грипера. Пробвах за хрилния капак - пак не може! С ръце - хлъзгава, не успях. 3 пъти взе аванс, а аз само го успокоявам "спокойно, наша е, вече е изморена", а в същото време краката ми треперят от страх - 3 риби ми извади момчето, аз ще му изпусна тая. В крайна смешка я прегърнах и я занесох на високия и равен бряг. Видимо по-едва от моите, заковавайки кандата на 5,010 кг! Още един рекорд подобрен за деня, след като и двамата сме имали риби до 2,5 кг.

Изображение

Изображение

Изображение

Невероятен риболовен излет, с очакване да не хванем нищо, но прибрали се с пълни души! В нашите къщи риби няма да има тази вечер, но и за масата ще намерим в скоро време. Аз междувременно изпуснах една към 2-те килца, след малко ще видите защо. Освен че исках да я хвана с грипера сам и избързах, блесната след 5-цата изглеждаше така:

Изображение
Аватар
androalex
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 21:01
Местоположение: varna

Re: Щукариада 2015

Мнение от androalex »

Браво колега ,невероятни риби , страхотна слука! Ако не е тайна къде се намира този градски водоем, може пък да не ми е далече ,инфо може и на лично. Благодаря!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Iso »

Браво момчета. Който ходи хваща, който не ходи не хваща. Остава това да е една от блесните, които скоро купи от мене и ще бъда още по-горд от това, че са попаднали в подходящи ръце и вършат работа. :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от iordigd »

Поздравления! Невероятен риболов!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

androalex написа:Браво колега ,невероятни риби , страхотна слука! Ако не е тайна къде се намира този градски водоем, може пък да не ми е далече ,инфо може и на лично. Благодаря!
За повечето хора е очевидно мястото, пускал съм и преди снимки от там. Това ни е и едното от любимите места за разходка на старозагорци - езерото Загорка.
Iso написа:Браво момчета. Който ходи хваща, който не ходи не хваща. Остава това да е една от блесните, които скоро купи от мене и ще бъда още по-горд от това, че са попаднали в подходящи ръце и вършат работа. :tup:
От тогава не съм спрял да те споменавам с тези въпросните блесни. Аз обаче имам един лош късмет - Лусокс губя при първо ходене. На Чаталка и Баните имам по една 3-ка посадена с първо ходене. Едната твоя я изпуснах в краката си на Михайлово и така не стигна до линията (загубих я в тинята). Другата замина вчера на Братя Кунчеви. Е на нея поне успях да й се порадвам малко, на 3 водоема я топих, нищо че нямаш удар. Все пак благодаря :)

Нямах риби на Лусокса. На 0 номер костур и май удари на кефал имам, но на големите нищо. Преди първото захлаждане за годината реших пак да сложа тази блесна - 5-6 извадени и още толкова изпуснати риби. Тогава реших, че трябва да имам такива в арсенала. Чел съм че 2-ките са по-удачни, от гледна точка на кастинга и съпротивлението, се сдобих с такива от Iso чрез форума. Гледам че наскоро ги хващате с тази блесна, както и по принцип й се носи славата. В случая за мен беше удачна, заради възможността да се води бавно, нещо което смятам за нужно в студена вода. Виждате колко е надрана, мацнах я с на приятелката лака за нокти, който пък тя ми подари защото не го ползва, а на мен ми беше нужен за тапите които си намирам по храсталаците. Не съм направил хубава снимка, но вижте сянката - двете жила са цели, само едното се счупи. Не отваряше уста , защото беше закачена в края на челюстта, като бяха ковнати и горната и долната. Изпуснатата риба също не беше лапнала навътре, но отдавам изтърването на счупеното жило :mrgreen: Утре ще си я хвана.
Аватар
pikehunter
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 14:52
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: Симеоновград/Хасково
дал Браво: 92 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от pikehunter »

Браво момчета за хубавите риби!!! Риба се хваща с ходене и търсене :) Все по-големи риби да ви вдигат адреналина :fish15: :tup:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

За последните 2 месеца старозагорската група поставихме личните рекорди:

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

Е, колкото - толкова. Тази година повече :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Владимир »

Владимир написа: Чет Май 07, 2015 13:52
niki71 написа:Вчера открих подобаващо. Рано сутринта с бебе щука под половинката ,но към обяд нещата се промениха - 3.140 кг.
Изображение
Изображение
За отбелязване е и такъмчето - лайт пръчка 2-10 гр и клатушка моска. Наясно съм че не е подходяща въдица, но счупих щукарката и карам с каквото има. Благодаря на Владо който смело нагази в тинята с което направи окончателното изваждане на рибата успешно.

https://youtu.be/32nWt22TMN0" onclick="window.open(this.href);return false;

Eто пускането.
Тази пръчка още ли ти служи?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”