Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от rado_123 »

Денят започна с гъста мъгла. Към 9:30 слънцето започна да я пробива.

Изображение

Распери да кажем, че нямаше. Смених мястото, като целта вече бяха щуки. Пръв се разписа колегата. Ако реши, ще си каже.. После и мен ме споходи щучия късмет:

Изображение

Изображение

Първа риба на незацепляйката на Рапала. Рибата е с дължина 77 см. и тегло 3,590 кг.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

Страхотна риба колега и много красива.

Ето и една малко по-скромна от мен около 2-те килца.

Изображение
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1709
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от PAMPASA »

Петре браво бре :wink: , а защо ти е бинтован пръста - да не те е ръфнала докато откачаш куките ? :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

PAMPASA написа:Петре браво бре :wink: , а защо ти е бинтован пръста - да не те е ръфнала докато откачаш куките ? :roll:
Скалпела ме наказа докато правех джърковете :) Нямаше как да ловя без превръзка защото още ми се разкъсва раната и тече кръв.
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от Хариус »

rado_123 написа:Първа риба на незацепляйката на Рапала. Рибата е с дължина 77 см. и тегло 3,590 кг.
Хубав размер и разцветка /на рибата/, браво! Абе май...може и да се видим другата седмица :wink:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

Рибата наистина е красива!

За риболовците от лодка, ето как се ловят щуки: http://vbox7.com/play:a0878b4dbd" onclick="window.open(this.href);return false;
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от empar »

bulgarche-to написа:Рибата наистина е красива!

За риболовците от лодка, ето как се ловят щуки: http://vbox7.com/play:a0878b4dbd" onclick="window.open(this.href);return false;
Зарежи ги тия подчовеци. Имат прекалено много риба и прекалено малко мозък, за да я заслужават!!!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от iordigd »

bulgarche-to написа:За риболовците от лодка, ето как се ловят щуки: http://vbox7.com/play:a0878b4dbd" onclick="window.open(this.href);return false;
Страхотно клипче! А ние тук се скъсваме да говорим за мултипликатори и уловисти примамки! :D Богата страна! От всичко имат по много! :tup:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

empar написа:
bulgarche-to написа:Рибата наистина е красива!

За риболовците от лодка, ето как се ловят щуки: http://vbox7.com/play:a0878b4dbd" onclick="window.open(this.href);return false;
Зарежи ги тия подчовеци. Имат прекалено много риба и прекалено малко мозък, за да я заслужават!!!
Басимамата :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от eroucma »

Колега rado_123 ще споделиш ли как я водиш незацепляйката на Рапала. Защото и аз имам от тях ама ми се струва много убита играта им на равномерна проводка. Ако някой друг също реши да сподели нека не се стеснява :tup:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

И аз съм от чакащите :)
Почти не съм я използвал, заради незадоволителната (за мен) игра която има. Това е и първата риба, която виждам да е хваната с нея.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bai ves »

Jig, twich, stop & go , равнмернo, мнoгo e дoбра в пробиване на чукани и лети по добре от шад или спинербайт.
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от ivmech »

empar написа:
bulgarche-to написа:Рибата наистина е красива!

За риболовците от лодка, ето как се ловят щуки: http://vbox7.com/play:a0878b4dbd" onclick="window.open(this.href);return false;
Зарежи ги тия подчовеци. Имат прекалено много риба и прекалено малко мозък, за да я заслужават!!!
Абе щом са успели да си я опазят значи си я заслужават . Колкото до мозъка .... и от него имат доста (явно).
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от rado_123 »

Здравейте, колеги! Рибата не е дунавска. По описанието по-горе човек може да остане с впечатление, че е от Дунава. Иначе незацепляйката на Рапала съм пробвал и в Дунава, но по-скоро за да избягвам подводни клони. Риби не бях улавял, но не съм имал и атаки. Във водоема, в който е уловена щуката, целта ми бе да избягвам водораслите. Воблерът се справя чудесно. Почти не закача водорасли с куката, случва се да ги подбере с муцунката си. Водя го равномерно. Играта му е прилична, според мен. При покой сравнително бързо пропада. Лети предоволно. Когато преодолява водорасли изскача леко на повърхността, като леко разплисква водата. Вчера имах две пощипвания точно след такива ситуации, но не се закачиха рибите. Всъщност, и рибата от снимката се беше закачила доста късметлийски. Явно празни атаки ще има... Случвало се е да прекарвам воблера през гъста тръстика, минава безпроблемно. Стига да не се превърти през някое стебло, но затова стигна ли тръстиките, го обирам бавно. Малко се притеснявам при замятане през тръстика с цел достигане до трудни места какво ще правя, ако закача риба.. Засега не съм :)

Хариус, рибата вероятно е род с онази, която бе ползвал като модел за окраска на воблерите.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

70см, 2.9кг.

Изображение

56см, 1.5кг.

Изображение

56см 1.4кг.

Изображение

72см, 3.2кг.

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Примамки ръчно правени джъркове и воблери. Модела воблер който проектирах за зъбатки миналата година днес направо ги съсипа. На него 3 атаки на джърковете също 3.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”