Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Itso »

Браво! Това може би е най-добрата щука за тази година, показана във форума.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Владимир »

Колегата с последната щука,каква бе проводката,имаше ли укрития около мястото на удара,в,кой слой ти взе?
Браво за класната риба,ако хвана поне 5кг се пенсионирам и ставам ловец :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

Рибата не е моя, но ето това написах в писмо до Филстар, след като ми разказаха:

Здравейте! Днес за мое щастие имах слука с уникална за нашите водоеми риба. Примамката която ми донесе и винаги ми е носила късмет е "Mepps Syclops #3" - уникална примамка, която задължително трябва да присъства във всяка риболовна кутия! Рибата тежи 8,4оокг и е с дължина 90см. Хванах я на много бавна проводка по дъното на водоема. Водата беше много студена и удара беше по-скоро закачане на дънер, отколкото риба. Първите 2 метра нямаше признаци на живот, но после направи 3 бързи изстрелвания и разви 15-тина метра при много стегнат аванс. През цялото време мислех че това е сом. На голяма дистанция рибата се качи към повърхността, след което пак заби към дъното, но така и не я видях. Не направи типичните "свещи". Рибата е уловена вчера, 13.12.15 в 8:30 сутринта, на водоем край Стара Загора.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bai ves »

:tup: Само напред! :fish15:
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от mitioto »

Бравос! Страхотна риба! Все по-често да се срещат из българските водоеми се надявам!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Д-р Флекс »

Класна риба, честито! :tup: Има такива риби и такива водоеми около Стара Загора, преди 3-4 години се убедих в това, когато снимахме с Върхара един филм за Хоби ТВ.

На няколко пъти съм улавял щука над 90 см и никога не е бивало тя да прави обичайните за по-малките риби пируети, свещи, и т.н. - просто "тежи", дърпа навътре и към дъното, и едва на съвсем плиткото обезумява и почва да се опитва да скача, но там вече е късно. :D Помня, първата такава я мислех за затърмъчен бял амур... :D
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от kontev »

Много добра риба, поздравления за колегата!

Като се е започнало с метровките, да се похвалая и аз с една риба, уловена преди няколко седмици от моя приятел и верен другар в риболова.
Снимките с умрели риби не са естетични, но тъй като тази си заслужава да се види, си позволявам да я пусна.

Изображение

Навели сме глави в чест на загиналата риба, която по разни причини, нямаше как да бъде релийзната.
Дължината й бе точно 99см. Теглото, премерено по много афиф начин на неподходящ кантар, излезе между 8 и 9кг, но тъй като по време на меренето, рибата опираше в земята, подозирам, че си беше чиста 9-ка.
Уловена е на клатушка, на една от софийските баластриери и преди майсторът да бъде обявен за невероятен късметлия, уточнявам, че няколко дни по-рано, бях свидетел как закачи още по-брутална риба, със сигурност 10+ кг, която след сериозна борба , успя да се спаси в едни закачки и да скъса линията. В този ред на мисли, тази риба се яви като утешителна награда и си беше напълно заслужена :tup:

Тази година е към края си , но през Новата, пожелавам всекиму риби, като последните две !
jackpot
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 14:22
получил Браво: 1 път

Re: Щукариада 2015

Мнение от jackpot »

Браво и поздрави за успеха!
Такива трофеи са рядкост, а през новата и половинка на тази пак ще е добра слука за всеки...
И нашите примамки си ги бива, Ваша светлост...
https://www.facebook.com/GKHandmadewobblers/


..........................
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

Д-р Флекс написа:На няколко пъти съм улавял щука над 90 см и никога не е бивало тя да прави обичайните за по-малките риби пируети, свещи, и т.н. - просто "тежи", дърпа навътре и към дъното, и едва на съвсем плиткото обезумява и почва да се опитва да скача, но там вече е късно. :D Помня, първата такава я мислех за затърмъчен бял амур... :D
И при мен е така, но говоря само за Дунав...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Spining_fen4e »

Браво колеги! :)
Хубави риби се извадиха напоследък, ето и 2 джигови от мен:

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави! :fish15:
Има ли желание, има и начин!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Itso »

Е, и твоите стават :)
Много си скромен нещо :D
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Spining_fen4e »

Хах, айде една и от днес... :D

Изображение

Изображение

Удари на доста голяма дълбочина - 6-7м. , примамката е Bait Breath TT Shad 3,2''
Има ли желание, има и начин!
Аватар
androalex
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 21:01
Местоположение: varna

Re: Щукариада 2015

Мнение от androalex »

Браво! Такава дълбочина има на Самуиловската дупка,ако съм познал. Ама щом кълве на гума и на драшкото трябва да пробвам на мойта дупка.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Димитър Тодоров »

Spining_fen4e написа:Хах, айде една и от днес... :D ..... Удари на доста голяма дълбочина - 6-7м. , примамката е Bait Breath TT Shad 3,2''


Байт Брет ,цвят пъпеш..страшен цвят! Добър избор,колега, растеж пред очите ми! :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Spining_fen4e »

Димитър Тодоров написа:
Spining_fen4e написа:Хах, айде една и от днес... :D ..... Удари на доста голяма дълбочина - 6-7м. , примамката е Bait Breath TT Shad 3,2''


Байт Брет ,цвят пъпеш..страшен цвят! Добър избор,колега, растеж пред очите ми! :tup:
Благодаря колега! От съвсем скоро използвам тези примамки в няколко техни разцветки и смея да твърдя, че се превърнаха в безспорен мой фаворит! :tup:
Има ли желание, има и начин!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”