Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
rinoreins
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Дек 14, 2012 14:14
Местоположение: България
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Щукариада 2015

Мнение от rinoreins »

:tup: Страхотна слука...
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от kontev »

В навечерието на предстоящия уикенд, пускам снимки на 2 рибета, за мотивация на всички, които ще ходят да търсят зъбатите. Хванати са на столичните баластриери, едната на силикон, другата на клатушка.

Първата за съжаление беше много лошо нагълтала, имаше сериозни разкъсвания и замина в тиганя.

Изображение



Втората, друг ден и друго място, двойно по-голяма, беше закачена за върха на устата, а в момента, в който я гепих с ръка, куката се откачи. Преди това падна сериозна борба, въртя лодката, скача няколко пъти, тръска глава кат бясно куче, как се откачи чак като я хванах, а не преди това - остава загадка. Късметът обаче, беше плътно до мен :lol:

Изображение

Късмет за мен, късмет и за рибата - замина си жива и здрава:

Изображение

Поздрави на всички и успехи в крокодилопреследването !
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от te4osoma »

:tup: :tup: :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

Хайде хайде, това е мотивация :) Аз съм плътно на работа но Вторник се изтрелвам в дебрите на зъблите :)
Аватар
huntfishing
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 8:00
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Щукариада 2015

Мнение от huntfishing »

Хубави риби!Поздравления
:tup:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

За известно (всъщност е неизвестно) време работя в едно свиленградско село. Пробвах местния язовир, но нямах успех. Следващите ми цели са Марица и Тунджа. Докато ме няма новата ми риболовна банда отидоха за риба, а аз естествено пропуснах срещата. Няколко човека цял ден риболовствали без да имат риба, но накрая са извадили една. Късметлията е новак, като хваща втора риба на това воблерче. Подарих му го аз, а то до мен от комплект от 10 такива които получих чрез раздел "подарявам". Рибата е 7,5 кг според кантарчето на грипера.

Изображение

Изображение
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

След вчерашния ми обеден коментар, в който споделих разочарованието си от неуспеха, с мен се свърза колега от Свиленград. До неговото обаждане вече бях направил 3 капота - 2 на язовира и вече бях посетил Марица (всъщност изтървах една риба, което си беше все пак нещо). Оказа се че тази голяма река хич не е за мен, нямах идея какво къде да правя на нея. Какво да хвърлям, къде да го хвърлям и как да го хвърлям. Колегара Николай (nikko81) любезно се свърза с мен на лично съобщения, като ме попита в кой район съм и ме успокои че има къде да се ходи наоколо. Разбрахме се с него, аз предложих и съвместен риболов, а той от своя страна веднага откликна на поканата. Предложи ми да посетим платен язовир, на който скоро поставен рекорд бил 230 щуки за 6 часа. 10-те лева не можеха да ме спрат в такъв момент, въпреки че съм противник на платения риболов. Разбрахме се къде и кога ще се чакаме на следващата сутрин и аз поне си легнах с очакване, за него не знам. Днес сутринта в 9 часа вече се бяхме намерили и се отправихме към въпросния водоем. Оказа се изключително изпуснат. Арендатора явно е решил че и сам може да се пребори с щуката. Калотия до шия! Видяхме една малка бяла рибка, която си кротуваше в краката ни:

Изображение

Николай я разбута да си отива навътре:

Изображение

Той набързо хвана една, но се откачи в краката му. Бързо последва и втора риба, която вече успя да извади:

Изображение

Аз нямах и бутване и вече бях решил че ще се изложа, но успях да закача една. В момента в който я носих към кукана неговата въдица пак се сгъна:

Изображение

На същото място хванах още една, която не успях да прибера, изплъзна ми се от ръката след откачането. Появи се и въпросната охрана, която не си давала зор и хората на далечния бряг се очакваше да ловят на аванта. Оказа се че вече риболова бил забранен, можело само след предварителна уговорка с шефа. Явно другите 2 коли рибари се бяха уредили, а ние трябваше да си ходим. Николай познаваше някого си (нещо от шефовете май) и намекнах че сме наши хора, ако трябва и да се обадим. Ако си платим да останем, но...не поддаде и реших да не нахалствам. По път за колата помятахме в плиткажа, където гонеше щука. Аз изтървах една и потеглихме към друг гьол. Беше в следващото дере.

Ние с празни ръце няма да си ходим, решихме на обяд да похапнем щука, тъй като явно щяхме да поостанем до по-късно, а не си носихме храна. Решихме да я пекнем, докато мятаме на новото място:

Изображение

Шегувам се :) Пуснахме ги на другото място:

Изображение

Изображение

Изображение

Още с първото хвърляне Николай хвана една с подобен размер, но се откачи. Пообиколихме и аз реших да понастоявам на едно местенце. Веднага имах удар, но рибата се откачи. Видя ми се около кило и половина, но нали знаете...изтърваната риба е най-голяма. Извадих воблера, а куката му я нямаше. Хубаво щях да се похваля на баща ми, че подаръка му от преди 10 години (подарък на него за рождения му ден) може да хваща риби, но уви. Макар и след лепенето на лопатката още го биваше, но явно халките са си за боклука. Показах на Николай един воблер, който бях свалил от дърво преди месец. Каза че е Джако, ямболски.Похвърлях с него и извадих рибка.

Изображение

Язовирчето не беше голямо и набързо го обиколихме. Аз извадих още 2 риби, с което приключих за деня. Николай имаше няколко удара.

Изображение

Изображение

Благодаря на Николай, че откликна на мъките ми и ми показа местенцата в този регион. Разказа ми и за още 10-тина язовира, освен на тези на които ме заведе и тези които ми показваше по пътя. Всички риби плуват отбратно във водата...на някои просто им сменихме деретата :)
vitrinabg
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Ное 05, 2014 21:32
Риболов: спининг

Re: Щукариада 2015

Мнение от vitrinabg »

Поздравления за споделения риболов.
Поздрави и на колегата Николай който е откликнал на мъките ти.
Аз още очаквам някой колега да се смили над мен и моите безкрайни спининг капота цяла година на лични и да сподели малко опит,но уви за сега няма кой :D
За това продължавам да експериментирам :fish15:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

Много надъхване и слаба работа при мен. Хванах 3 щуки ама две от тях по-добре да не ги споменавам :)

Една 70-ка ми изми очите като ми натресе новия ратлин до самия бряг. След 10 минути същата риба ми удари и на воблер тип уклейка. Погълна го целия засякох добре поведох я и отвори и изплю.. Каръшка работа.

Изображение

Изображение

Изображение

Поне ратлините работят.
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от vene mitov »

Две рибки от тази сутрин 63см и 84см.
Ударите съответно бяха в 8.00ч. и 8.30ч.,все на едно и също място.
Изображение
Изображение
МЕПСССССССС!
Изображение
Поздрави!!!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от kontev »

Още една столична зъбатка

Изображение

И снимки от пускането, току виж някой прихванал :lol:

Изображение

Изображение
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Itso »

По-скоро може някой да Я прихване :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1709
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от PAMPASA »

kontev написа: Изображение
Браво за рибката и пускането ............................ без брада за момент не можах да те позная :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”