И пак за риболова в Гърция-въпроси и съвети

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

И пак за риболова в Гърция-въпроси и съвети

Мнение от James »

Здравейте колеги,

Надявам се да не сте ме благословили, прочитайки заглавието на темата. :) Темите за гръцкия риболов са много и затова се надявам да не досадя допълнително с моята.
Преди да почна да пиша, чинно изчетох почти всичко, което е свързано с питането ми, но все пак останаха доста въпроси.
Малко предисловие-това лято (края на месец юни) планирам поредната почивка в Гърция. Много странно, но никога досега не съм поглеждал на гръцкото море от риболовна гледна точка. Преди около месец ненадейно се усетих, че между лежането на плажа и вечерното узо, може да практикувам едно от любимите ми хобита. Обичайно практикувам "лек" риболов-спининг и мухарене. Имам и малко морска практика на нашето море( с бомбарда), но като цяло опитът ми с морския риболов е почти никакъв. За гръцкия морски риболов пък е абсолютно никакъв. Затова реших да питам патилите и опитни форумци. :)

Ще се опитам да систематезирам въпросите. Ще ви помоля за мнения, съвети и отговори. Наясно съм, че всичко ще е до голяма степен условно.

По темата-както казах вече, в края на юни ще съм в Гърция(живот и здраве). Ще съм на върха на средния ръкав. Планирам да опитам да ловя на всичко-спининг, плувка, дъно. За целта съм подготвил някои такъми, някои ще купувам тепърва.

1. Риболов на плувка
наличен прът-Балцер Диабло 3 Сбиро-3,9 м, акция 3-30 гр.
Въпроси:
-какво влакно(комбинация от влакна) бихте ми препоръчали
-какъв монтаж и куки
-каква стръв

2. Риболов на дъно
наличен прът Тика 4,5м 15-60 гр
Въпросите са същите
-влакно
-монтаж и куки
-стръв

3. Спининг
прът-няма наличен към момента
Решил съм да е с дължина от 2,40 до 2,70. Акцията да е от 10(15) до 40 и малко повече.
Коя дължина и коя акция ще е по-подходяща според вас?
В темата за бюджетния спининг има доста препоръки, но като че ли Шимано моделите(по специално Catana CX) не се споменават. Случайно ли е или има нещо, което прави този прът неподходящ?

влакно-какво и колко метра основно и какво и колко метра повод




И един общ въпрос-ако не е посочено в описанието на макарата или пръта, как да разбера дали е подходящ и за солена вода?



Това са въпросите. Като начало :mrgreen:

Благодаря на всички, които ще отговорят. :)
Independentfly
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 16:48

Re: И пак за риболова в Гърция-въпроси и съвети

Мнение от Independentfly »

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=122707" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега, това е един прекрасен репортаж за риболов на средния ръкав. Надявам се да се отвори и да го прочетеш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”