Ебро, Мекуиненза, Испания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
dremario
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 19:50

Ебро, Мекуиненза, Испания

Мнение от dremario »

Здравейте колеги,
планирам четеридневен риболов за сом и шаран на река Ебро в Испания в района на Мекуиненза.
Разгледах подобни теми но не можах да намеря информацията която ми трябва, затова ще съм благодарен ако някой даде съвет:

1.Мога ли да вкарвам въдиците си със моя собствена лодка и има ли ограничение в размера? Питам, защото четох, че можело да се ползват лодки само наети на място.
2.От къде да закупя необходимите документи за риболов и колко време отнема това? Може ли онлайн?

Ако имате и други съвете ще съм благодарен.
Наслука
VBK
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 13:11
Риболов: спининг
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ебро, Мекуиненза, Испания

Мнение от VBK »

Здравей колега. Изгледай филма на хоби тв точно за тази дестинация.
https://www.youtube.com/watch?v=KN-TZZ7aj4Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще ти се изяснят доста неща .Успех !
dremario
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 19:50

Re: Ебро, Мекуиненза, Испания

Мнение от dremario »

VBK написа:Здравей колега. Изгледай филма на хоби тв точно за тази дестинация.
https://www.youtube.com/watch?v=KN-TZZ7aj4Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще ти се изяснят доста неща .Успех !
Мерси
Rinswy
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 11:44

Re: Ебро, Мекуиненза, Испания

Мнение от Rinswy »

Здравей колега.
Посещавал съм района през последните 2 години. Мекиненза се намира в областа Арагон - препоръчително е да се запознаеш с конкретните правила за областа - всяка област си има различни. Например:
- нощния риболов е забранен
- забранен е риболова на жива стръв
- захранването е разрешено само на определени места, и то се иска разрешително за това
- използването на лодки е разрешено, но трябва да се регистрират предварително, регистрацията е безплата
- нощуването на брега е забранено
и някой други.
Документи се вадят в рамките на 30мин, мога да ти обясня от къде да си ги извадиш в Каспе. За Мекиненза, предполагам ако попиташ в който и да е от рибарските магазини ще те насочат.

За каквато и да е друга информация - само питай.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”