Видрите печелят турнира на Девин

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Видрите печелят турнира на Девин

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги,

щастлив съм да ви съобщя, че отборът на Стари видри спечели първия кръг от републиканското първанство по риболов с изкуствена муха, проведено на 29 и 30 април на Девинска река.
Ето надълго (щото аз накратко не мога да пиша) как се развиха събитията. Реката беше с доста високо ниво, което предполагаше, че риболовът няма да е лесен. Още повече, че самият участък беше много дълъг, рибите или бяха редки, или бяха концентрирани на няколко определени места "аквариуми". Това налагаше доста чегъртане с нимфите и стримерите по дъното, докато успеем да излъжем някоя риба. В интерес на истината рибите си кълвяха доста добре, проблемът беше да се открият къде са, и да им се поднесе мухата по правилния начин. Участваха пет отбора: Стари видри, Василак (Банско), Остриетата, Никулден и Девин. Василак и Девин бяха дебютанти, но им свалям шапка за сърцатата игра и добрите резултати.
Събота, 29 април
В сектор А Владо Гетов стана първи с две риби, останалите имаха по една, а двама бяха капо. Изкефих се максимално, тъй като с Владо се паднахме в съседни сектори, почнахме близо един до друг и това, че хванахме по една бърза риба в началото, ни даде кураж за по-нататък. Владо игра геройски в тоя сектор, където имаше най-малко риби, тъй като повечето бяха се спуснали надолу или се бяха напъхали на места, където беше невъзможно да се заметне.
В сектор В нещата тръгнаха много добре за мен, тъй като в първите минути улових една балканка с мухата Геле Чвора и отървах капото. След това хванах още три риби и завърших втори. Първи стана Боян от Никулден, той се падна в едно аквариумче и хвана пет риби за първия половин час, което преодпредели победителя. Останалите колеги бяха с две и една риба.
В сектор С, който беше най-гадния, с два аквариума и никва риба в останалите места, Дани Крилов улови една риба и завърши заедно с още хедин колега на четвърто място. В този сектор победител стана Илия Филипов от отбора на Василак с 12 риби, второто място бе на колегата от форума Бороооооооо или Борис Георгиев с 9 риби, другите имаха по една-две.
В сектор Д борбата беше невероятно люта, и трима души завършиха с по четири риби - Станислав Мънков от нашите, Мишо от Девин и още едно момче, ама не помня от кой отбор, останалите двама имаха по три.
Вечерта изкоментирахме кой на какво е ловил, кво е правил, и съставихме тактиката за неделя. Дотук бяхме водачи във временното класиране и не биваше да го изпускаме. На полувремето, докато пиехме по една рикия "Каменарски взрив" с колегите от Банско (страшни пичове), си пожелахме двата отбора да сме на първите две места. Във временното класиране те вървяха втори, Остриетата заемаха трета позиция. Предпоследни бяха Никулден, а на пето място бяха девинчани.
Тук е мястото да благодаря от името на целия отбор на нашия капитан Сашо Динев, който хвърли много усилия, обикаляше непрекъснато секторите и подаваше навременна и точна информация. Без Сашо нямаше да постигнем такива резултати.
Неделя, 30 април
Сектор А - Крильов се падна на гадното място, но успя да стане трети. Първото място беше поделено между Борооооо и колегата от Девин.
Сектор В - тука вече беше големия ден на Станислав Мънков - спечели секторна победа с решаваща седма риба в последните пет минути.
Сектор С - Кухата Лейка (аз, де) започнах с впечатляваща серия от шест изпуснати риби и нито една уловена. Понеже изпаднах в шок, се наложи да полегна на тревата за 10 минути, да пуша една цигара и да гледам небето. Обадих се на жена ми да тича да пали свещи. В тва време хората ловяха...След това се стегнах, хванах четири риби и изпуснах още четири. Пред мен гъмжеше от риби, но се откачаха, единственото ми оправдание е в гадната позиция, тъй като на практика имах само един метър участък пред мен, и трябваше да хвърлям между две дървета, разположени на 50 санта едно от друто, абе...както и да е, заехме второ място с бай Иван от Остриетата, първото място спечели Боян от Никулден с 14 риби.
Сектор Д - Владо Гетов се хвърли яко, и успя да стане трети, след като стартовата му позиция беше от кенефа. Победител тук стана Илия Филипов от Банско.
И така, след пресмятането на крайното класиране, се оказа, че СТАВИ ВИДРИ ПЕЧЕЛИМ ТУРНИРА! тъй като сме се представили най-силно в двата състезателни дви. Втори, както се уговорихме, станаха нашите приятели от Банско, а третото място заеха уважаваните от нас Остриета. Предпоследни завършиха Никулден, а накрая бяха девинчани.
В индивидуалното класиране на първо място завърши Боян Ефремов от Никулден - отличен риболовец и добър и етичен колега. Втори стана Илия Филипов от Банско, който направи невероятен дебют. Третото място бе за Станислав Мънков от нашия отбор.
Това беше всичко хубаво, оттук нататък започнаха гадостите. Първо - награждаването се проведе на пътя, на моста на реката. Председателят на секцията по риболов с муха Николай Йовчев взе думата в началото и ИЗВЕДНЪЖ ОБВИНИ ОТБОРА НА ВИДРИТЕ В ПРОВОКАЦИИ. Точните му думи бяха "поредната провокация от отбора на Стари видри", за което още във вторник възнамерявам да депозирам една жалба във федерацията. Разбирате ли, това се случи в хода на т.нар. церемония по награждаването и не само ние, но и останалите колеги се почувстваха доста неловко. Въпреки това всички бяхме много доволни.
Като цяло състезанието в Девин показа следните неща:
- шампионатът по муха се нуждае от по-добра организация.
- ние започнахме добре, надявам се да имаме сили да задържим това ниво и в следващите два кръга.
- и петте отбора са доста силни, и силите тази година са изравнени.
- Банско имат отличен отбор, Остриетата също.
Тва е, в понеделник ще ви пусна текстът на жалбата. Досега се стремях да бъда лоялен към Йовчев, но чашата просто преля и това не се търпи.
Поздрави и наслука на всички!!!!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

В такива случаи се сещам за "качествения" космонавт и космоса дето му пречел.... :evil:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

От все сърце поздравявам момчетата от отбора за отличното представяне! Стискам палци и по-натам да им "одрусате крушата" :wink: :D :D :D !
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Браво момчета! :D Силен дух и голям екип!!! :D :D :D Свалям шапка на всички от отбора и на Сашо - човекът, който се раздава винаги докрай. :D
Пожелавам Ви нови победи в следващите кръгове :D :D :D

Поздравления за сърцатата игра и на моите приятели от Банско :D :D Кире, явно шапката носи късмет :D :wink: :wink:
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Бравос на всички ви!!! ... железни сте!..... :P :P :P .... гордост извира от мен като фонтан, м***ка му! ... :lol:
айде и следващите кръгове все тъй да им пукате канчоците - треперят отсега сигурно.....
Сички сме с вас!!!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Гордея се с вас пичове, все така да сте първи, и да ги мачкате другите.
поклон
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Пускам скоропостижно снимките, които ми прати Алеко на няколко части от неговият апарат:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
(
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Страхотни снимки, нямам думи...Алеко е велик, постигнал е мечтата на свръзочника да прети огромна фотосесия от центъра на родопите.
Малко разяснения: на едната снимка сме трите отбора на първите три места - ние, Банско и Остриетата. На другата сме само с банскалии, с които преди състезанието се разбрахме, че първите две места са наши. На снимката с индивидуалното - в средата е Боян от Никулден, който спечели турнира, отстрани са Илия Филипов от Банско и нашата гордост Славчо Мънков.
Тва пълничкото момче със синьото якенце е Кирето от Банско, който ни научи на наздравицата "Каменарски взрив". Колегата, който консумира мв профил пазарджишката люта ракия на Контрата от бирено шише, е президентът на Василак Банско Георги Икономов, много готин човек. На друго фото Дани Крильов и Николай Йовчев водят дружеска беседа. Владо Гетов и Сашо пък са дадени как зарибяват. Началните снимки на масата са от последния разбор преди състезанието, проведен в ресторанта на центъра. Запотил съм се, щот зарибявахме преди тва, а беше голям зор. Айде, Мънков е младеж и няма проблеми, ама на стар чиляк като мен му се свършиха силиците, което личи и от непрекъсната цигара, дет ми е виснала по-нататък от джуката.
Надявам се на следващото състезание в Тетевен да повторим доброто представяне.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

ВИДРИ ГОЛЕМИ СМЕ :!:
Горд съм с вас приятели :!:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Страхотни сте!!! И снимките са супер!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Stanile добре сте ги обръзнали тоз кръг!
яяяя и в Банско имало добри мухари. Айде кат четем писанията на некой ора, ще останем с впечатлението, че само Йовчев и Вулев залагат на изкуствени мухи у нас. :wink: :roll:
Тъй, тъй, а какви са тез протести, какви провокации.
От, вашият отбор по разчет не мязате на провокатори. Примерно ученика Мънков и научният сътрудник Владо Гетов не ставате за таз работа. Бохема КрилЬов и журнялягата Йотов ли?
Ах, ах какъв смях! :wink:
Миналият път на единият му били направили място м-ду пъстървите та водещите мухари не фанали рибичка, тоз път какво?
Аааа леля Гунка-махленската оракулка им е Фърлила боба на криво. Ей некой ора не разбраха, че с дълбоки комплекси състезание не се прави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Бравос, много бравос!!
А къде на снимките е Никулдена, че да го знам, че като го срещна с колата да го мачкам, мачкам, мачкам......... докато спре да друса :lol:
--------------
Ах тьий красавец!
Изображение
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Крис ей го Николай:
Изображение
Сигурен съм, че не е лош човек. Ама много се напрега по тези състезания. Ей на , момчетата отишли на 200 км, ловили, спечелили и сега провокации. Доста е обиждащо по този начин и то на награждаването. При това като знам колегите видри кви са ми е супер съмнително да е имало такива неща. Кога в карайна сметка ще има турнир по блесна или муха без някво напрежение и натякване скии ся аз кой съм?
[/img]
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Мястото:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Видрите


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Приятели:

Изображение

Изображение

Наградените:

3-то място отборно - ОСТРИЕТО

Изображение

Изображение

2-ро място отборно - ВАСИЛАК - Банско

Изображение

Изображение

Призьорите в индивидуалното класиране:

От ляво надясно: Илия Филипов - 2 място; Боян Ефремов - 1 място; Станислав мънков - 3 място

Изображение


Останалите снимки
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Много оспорвано състезание с интересни моменти. Аз като страничен наблюдател и може би единствения човек, като изключвам Доктор Косьо Братанов, с който се разминавахме редовно по трасето, мога да кажа, че феърплея беше на ниво с пренебрежими изключения.
Всичко останало е казано по-горе, но все пак, ако това да поискаш да се убедиш, че оптималното място за състезание е предложеният ни участък от Девинска река е "поредна провокация", здраве му кажи!

Поздравявам всички участници и Приятели!
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””