Спининг риболов около Маями?

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Спининг риболов около Маями?

Мнение от Samuil »

Здравейте Колеги,

10 дни съм там другия месец, та мисля да си донеса едно спининг телескопче (че се побира в багажа), плюс една макара с него. Мисля си за сладководен риболов в района на Маями, предимно Бас по вътрешните водоеми там.

Някой може ли да ми даде актуална ифно, или евентуално да ме насочи към колега, който живее и риболовства там?

Имам някакъв спомен за потребителя PENN, но от години не съм го виждал по Форума.

Благодаря предварително!

П.С. Мислех и за морски риболов, обаче като видях цените на организираните екскурзии с лодки там, се отказах.
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг риболов около Маями?

Мнение от bgfishingmaniac »

Samuil написа:Здравейте Колеги,

10 дни съм там другия месец, та мисля да си донеса едно спининг телескопче (че се побира в багажа), плюс една макара с него. Мисля си за сладководен риболов в района на Маями, предимно Бас по вътрешните водоеми там.

Някой може ли да ми даде актуална ифно, или евентуално да ме насочи към колега, който живее и риболовства там?

Имам някакъв спомен за потребителя PENN, но от години не съм го виждал по Форума.

Благодаря предварително!

П.С. Мислех и за морски риболов, обаче като видях цените на организираните екскурзии с лодки там, се отказах.
Привет,
Никога не съм риболовствал там, но знам че има доста паунов костур в каналите, който е една от най забавните за спортен риболов риби.
Знам също че и в лагуните има snook, но там си трябва лодка. Иншор офертите могат да са по-приемливи.
Относно въдицата в багажа за пореден път си взех в презокеански полети 2 метрова въдица 2 части, транспортна дължина 1м в ръчния багаж - никакъв проблем. Дори и до северна Америка съм пътувал така.
Поздрави
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Re: Спининг риболов около Маями?

Мнение от Samuil »

bgfishingmaniac написа:... но знам че има доста паунов костур в каналите, който е една от най забавните за спортен риболов риби.
...
Става дума за Peacock Bass, така ли колега? Благодаря за съвета, ще проуча за Каналите. Стават предполагам за риболов от брега?
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг риболов около Маями?

Мнение от bgfishingmaniac »

Samuil написа:
bgfishingmaniac написа:... но знам че има доста паунов костур в каналите, който е една от най забавните за спортен риболов риби.
...
Става дума за Peacock Bass, така ли колега? Благодаря за съвета, ще проуча за Каналите. Стават предполагам за риболов от брега?
Да peacock bass е! До колкото знам е изкуствено заселен, но се чуства чудесно там.
По принцип комерсиалните янкита кълват по трипове с лодка, но все си мисля че риболова е възможен от брега. Проблем би представлявал Достъпа, заради частните собствености.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Re: Спининг риболов около Маями?

Мнение от Samuil »

bgfishingmaniac написа:... Относно въдицата в багажа за пореден път си взех в презокеански полети 2 метрова въдица 2 части, транспортна дължина 1м в ръчния багаж - никакъв проблем. ....
Да не би да искаш да кажеш, че имаш еднометров куфар?? Моя позволява само 60 см дълга въдица, затова и ще нося телескопче..

Колкото до Пауновия приятел, прати ми някакви линкове с инфо по въпроса, ако имаш. Благодаря!
“Live fast, die young and leave a beautiful corpse behind”. E.P.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг риболов около Маями?

Мнение от bgfishingmaniac »

Samuil написа:
bgfishingmaniac написа:... Относно въдицата в багажа за пореден път си взех в презокеански полети 2 метрова въдица 2 части, транспортна дължина 1м в ръчния багаж - никакъв проблем. ....
Да не би да искаш да кажеш, че имаш еднометров куфар?? Моя позволява само 60 см дълга въдица, затова и ще нося телескопче..

Колкото до Пауновия приятел, прати ми някакви линкове с инфо по въпроса, ако имаш. Благодаря!
Не, нямам. Като част от ръчния багаж вземам и едно (полу) твърдо тубусче с 2 въдички.
Информация в нета има достатъчно, аз няма нищо конкретно...сега се сещам че и там има снейкхед (не гигантски) който също е доста атрактивен за ловене.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”