Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Минава, големият кораб минава ...
bunaziua84
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 25, 2015 19:24

Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от bunaziua84 »

Здравейте колеги !
Дойде време да изпълня поредната си детска мечта -да си взема "лодка с мотор ".
Спрял съм се на надуваема лодка Selva PA 460 AL ,по простата причина,че живея в арартамент на 2рия етаж ... Няма къде да държа колесар.Но мога да ги (мотор със събрана лодка ) съхранявам в гаража на тъста.
Имам желанието да си взема мотор,който да ми служи и за риболов и семейна разходка и за водни спортове с приятели,както в солени ,така и в сладководни води.Затова съм се ориентирал към 20к.с. нов Yamaha или Mercury,четиритактов.Може ли да ми помогнете на кой от двата да се спра и кой модел или пък да ми размътите главата с друг производител.Моля да ми разясните също така,превозването на двигателя от гаража до водата задължително ли трябва да бъде в изправено положение т.е. на колесник.
Риболова ще е във всичките му форми от лодка , за съжаление не толкова често,но пък искам да си намеря причина и финансово основание да излизам по-често сред природата със семейството си и приятелите.
Много благодаря за съветите ви и ще помоля без професионални спорове на търговци,че така темите винаги приключват в задънена улица.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от gele kapaciteto »

Колега , тая лодка е май над 100 кг , земи се спри на нещо по малко :tup:
Че се утепаш от влачене , и ако не колесар - то че ти требе поне ремарке , оти е 2 багажника в сгънато състояние
:fish8:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
mitiogt
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 11:13
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от mitiogt »

И мотора не е за подценяване, 4 т 20 коня тежи прекалено мнгого, 4т мотори могат да се транспортират легнали на определена страна, която е оказана със снимка на самия мотор или в упътването, но винаги когато съм транспортирал така мотор, стриктно спазвайки оказанията на производителя, олива масло и като го запаля пуши и се дави, а понякога и трудно пали. Без колесар е по-добре по-малка лодка и по-малък мотор до 10 коня макс, макар че и 10 к ми се вижда тежко !
bunaziua84
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 25, 2015 19:24

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от bunaziua84 »

Колеги,калкулирайки отделните неща,които трябва да закупя може ле да ми посъветвате дали да се спра на тази обява.

http://olx.bg/i2/ad/naduvaema-lodka-hon ... ba3dfc607b

Единственото,което не ми харесва тук е мотора.До колкото съм чел в руски сайтове, съм останал с впечатлението,че honda e по-тромав двигател от горепосочените и не толкова безплоблемен.Но предвид,че е почти нов ...
Btw Selva e 96kg.За двама стройни хубавци не е проблем,но се вслушвам .
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от bulgarian »

Препоръчвам да разгледаш и моторите на Сузуки ......тъй като е доста лек а също така и 20 коньовата версия е инжекцион, докато Ямаха и Мерк. в този клас са карбуратори
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от promarine »

bunaziua84 написа:Колеги,калкулирайки отделните неща,които трябва да закупя може ле да ми посъветвате дали да се спра на тази обява.

http://olx.bg/i2/ad/naduvaema-lodka-hon ... ba3dfc607b

Единственото,което не ми харесва тук е мотора.До колкото съм чел в руски сайтове, съм останал с впечатлението,че honda e по-тромав двигател от горепосочените и не толкова безплоблемен....
Колега, двигателите Хонда съвсем не са тромави и с изключение на най-малкия - 2.5кс не отстъпват по надеждност и качество на останалите марки.
Относно преносимостта на лодката и двигателя без ремарке, силно не препоръчвам лодка над 3,30 и двигател над 10 к.с..
Пренасянето им по етажи /дори с асансьор/ е сериозно предизвикателство. Освен това изискват много пространство за превоз и няма да се поберат в седан от средна класа.
Оптималния вариант в случая е лодка 3,30 с двигател от 8 до 10 к.с.
Ако си от Варна, заповядай в магазина да ти дам да се поразходиш с един двигател 20 к.с. и някоя лодка 3,60-4,00м и бързо ще дойдеш на моето мнение. :wink:
....
www.plodex.eu
....
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от Valio Ludoto »

Колега, моята лодка е 3.80, достатъчно голяма да си возя и семейството за разходка и достаъчно голяма за двама души на риболов, с багаж-сакове с воблери-единия тежи 25кг-хладилни чанти и тем подобни. Максималния мотор за мен е 20 кс. и аз съм се спрял на Сузуки, поради няколко причини:
1. Сузуки 20кс. е с 8-10 кг по-лек от всички в този клас.
2. Пълен инжекцион
3. Оборудван е с алтернатор 12А.
4. Изключителни показатели при демараж и във високите обороти-гледах тест със две идентични лодки с идентично тегло и товар, тази със сузукито се изтреля от място, постигна много по-бързо максимална скорост и все такива неща.
От друга страна ако успея да си намеря Ямаха 15кс. но двутактова- преди време ползвах една такава от един приятел- ще взема нея, тъй като тя е само 34 кг. и с нея лодката ми върви с около 38-40км/ч когато съм сам с багажа. Но за съжаление изключително трудно се намира такъв мотор, а и е абсолютно безгрижен от към поддръжка.
ТЕАМ Master Fishing
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от горан »

bunaziua84 написа:Колеги,калкулирайки отделните неща,които трябва да закупя може ле да ми посъветвате дали да се спра на тази обява.

http://olx.bg/i2/ad/naduvaema-lodka-hon ... ba3dfc607b

Единственото,което не ми харесва тук е мотора.До колкото съм чел в руски сайтове, съм останал с впечатлението,че honda e по-тромав двигател от горепосочените и не толкова безплоблемен.Но предвид,че е почти нов ...
Btw Selva e 96kg.За двама стройни хубавци не е проблем,но се вслушвам .
Карах същия такъв двигател на хонда повече от 3г. преди да сменя лодката с по-голяма и съответно по-голям мотор. Двигателя си е много добър, доста икономичен /колкото и относително да е това/, и въобще не е муден. На 3.7 метрова стъклопластова лодка, излизах на глисаж за 2-3 секунди и вдигаше 40 км.ч., като спокойно глисирах с 3-ма души на борда.
За времето, което го карах, не съм имал никакви проблеми с мотора, единствено съм му сменял маслото, а го купих 2-ра употреба. Моя беше с ел. стартер и палеше от раз и зиме и лете. По спомен мисля че тежеше 51кг., което предполага, че сам ще ти е почти невъзможно да го монтираш и демонтираш от лодката.
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от todor471 »

Имах въпросната хонда bf 15 със стартер, нямах никъкъв проблем с него/тих,надежден, но не върви/ Смених го за Yamaha 15 fhm двутактов, разликата е :горят еднакво, много по лек- 37 кгvs 52, 18 км vs 25 км за ямахата. Скоро се возих на suzuki 15 4 такта на Варанче- вървеше много.
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от Васко »

колега, не искам да си мислиш че се изказвам не подготвен ама минах през въпросната ямаха 2т 10 кс гореше 1лт на 1 час на тролинг, после вземах бф10 д 300гр на 1 час смесваше маслото с бензина, разо4арова ме , сега съм с меркури 10 4т,дрън4и брам4и и него ще сменям,с 20 ка щото от гуменяк 3,30 се втардих с 4,10 и 10та идва слаба, та 2т и 4т не могат да горят еднакво, то и вървенето и кг.те са разли4ни ама с 4.10 гумена сте се откаже от риболова колегата без колесар
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от gele kapaciteto »

Bai Mile 1 написа:колега, не искам да си мислиш че се изказвам не подготвен ама минах през въпросната ямаха 2т 10 кс гореше 1лт на 1 час на тролинг, после вземах бф10 д 300гр на 1 час смесваше маслото с бензина, разо4арова ме , сега съм с меркури 10 4т,дрън4и брам4и и него ще сменям,с 20 ка щото от гуменяк 3,30 се втардих с 4,10 и 10та идва слаба, та 2т и 4т не могат да горят еднакво, то и вървенето и кг.те са разли4ни ама с 4.10 гумена сте се откаже от риболова колегата без колесар
Васе гледай все пак ако минаваш на по голем мотор да не е 25ца , макс 20-ка иначе требе да си играеме да правиме поредния тунинг . :fish8: :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Съвет за нов четиритактов двигател 20к.с.

Мнение от Васко »

:lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”