2017 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
Cougar
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 188 пъти

2017 Британска Колумбия

Мнениеот Cougar » Нед Яну 08, 2017 9:29

С новата година правилата по реката се променят. Може да се ползват блесни и мухи и понеже не ми се върти макара в отрицателни температури, а и не държа нещо да хващам, реших да направея първата разходка за годината с голямата мухарка и плуващ шнур - сигурна комбинация за капотиране по река Кейлъм в този сезон. Имах една нова-стара макара която не бях още вземал на риболво с мен - STH Гранд Слам; сигурно правена 80-те или най-късно 90-те години. Взех и кутия мухи от които само 2 бяха утежнени.

Така екипиран се отправих към местата на които закрихме преди седмица. Беше паднал още сняг и на мястото на което оставях колата сега имаше разчистено само 1 платно за движение. Малкото коли които се движеха по пътя караха бавно, но си беше за мислене.

Тръковете вече не могат да се движат по горския път и съответно нямаше никой. Ние с Чарли се движехме из сняг около 40см, който на места беше и по-дълбок, а на други в гората под големите борове беше значително по-тънък.

Изображение

Изображение

Ето и малко видео материал. (на този сайт се отварят вредни прозорци които трябва да се затварят)

http://sendvid.com/duwvtyzi

Както и пртедполагах цареше спокойствие навсякъде включително и реката и нямаше следи от каквито и да било риби. Мухата описваше някакви траектории под водата без да я грабне нищо и дори без да закача дъното. Така и на първото и на второто място на което спряхме. На третото, всичко почна по същия начин до самия край. Щях вече да приключвам когато шнура се поизпъна и за най-голяма изненада се оказа че съм закачил риба. Повода ми беше много съмнително качество, куката беше сравнително тъпа и голяма, а стихлхеда добре тръска глава и подскача насам натам. По-вероятно беше да се откачи или да скъса лошата корда, но явно му било писано да стигне брега за да бъде първата уловена риба за 2017 и първия стийлхед за новата макара.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След това претърсихме още едно място и пак пробвахме първите 2 места на връщане но резултат, както се очакваше нямаше. Разбира се водачите замръзваха и след няколко хвърляния трябваше да се размразяват, макарата също позамръзна, а Чарли пощеше лед от краката си.
Тежки условия и сякаш направихме невъзможното, като не успяхме да се капотираме. Ще трябва да отложим капото за следващия път.

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна 1 на Cougar, променена общо 0 пъти

Аватар
Д-р Флекс
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: 2017 Британска Колумбия

Мнениеот Д-р Флекс » Нед Яну 08, 2017 9:49

Струва ми се, Жельо, че ти и с пръчка от знаменце и въженце от простора не би могъл да се капотираш, не знам защо ... :lol:

Happy New Year!

bgfishingmaniac
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнениеот bgfishingmaniac » Нед Яну 08, 2017 14:46

Удивителна красота! Изглежда отдавна си изпаднал в риболовна нирвана, за да не държиш да хванеш нищо! Завиждам!

Аватар
outsider
Риболов: No pleasure fishing
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 104 пъти

Мнениеот outsider » Нед Яну 08, 2017 17:38

Cougar написа: реших да направея първата разходка за годината с голямата мухарка и плуващ шнур - сигурна комбинация за капотиране по река Кейлъм в този сезон.

:lol: :lol: :lol: - "никакъв шанс за успех? Сигурна смърт? - какво чакаме!" 8) :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....

Team Sensas Ligérien 49

Аватар
Cougar

Мнениеот Cougar » Пон Яну 09, 2017 3:53

outsider написа: какво чакаме!" 8) :mrgreen:

Следващия път ще е, почти гарантирано. :D

Един орел на брега на ез. Лейкелс днес. Езерото беше напълно замръзнало.

Изображение

Изображение

titko1
Риболов: carpfishing
дал Браво: 1 път

Мнениеот titko1 » Пон Яну 09, 2017 7:38

страхотно е , евала за споделените моменти край водата !
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...

q.hauzer
Риболов: Муха,спининг
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 14 пъти

Мнениеот q.hauzer » Чет Яну 12, 2017 17:19

Благодаря ,че споделяш тази красота с нас! Още много такива риби ти желая през тази година.

Аватар
Cougar

Мнениеот Cougar » Нед Яну 15, 2017 8:20

Този път очакваното капо се заформи отлично. Нямаше и следа от каквато и да било риба. В допълнение валя дъжд през цялото време така че и за снимане не ставаше. :)

Сигурно до Март ще е така, за по нататък не знам.