Автомабил,препоръка.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Така,избавих се от старата,поради една или друга причина.
Сега си търся евтина за потдръжка,що годе здрав модел,съвсем опростена(без излишни електроники),кола за до 1500лв.
Нямам предпочитания,но знам,че искам да е малка,лека,модела и марката ,не са от значение.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от мъро »

Ауди 80 яйце, карбуратор.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Владе, от Голф 2 по-добро няма да намериш, но ще ти е трудно да го откриеш - моят е 89-та година, още го карат, само консумативи се сменят...А 80% съм го карал офроуд. Сега го кара братовчедката на снахичката, та го щади на асфалт. Яйцето също е добра идея...Абе изобщо нещо фашистко си вземи...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Павел Иванов »

Не съм останал с фЧепетление Владунчо да е решил да се мести я у Перник , я у Враца , я у Сливница , та що му създавате такъв имидж :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

babydoctor написа:Владе, от Голф 2 по-добро няма да намериш, но ще ти е трудно да го откриеш - моят е 89-та година, още го карат, само консумативи се сменят...А 80% съм го карал офроуд. Сега го кара братовчедката на снахичката, та го щади на асфалт. Яйцето също е добра идея...Абе изобщо нещо фашистко си вземи...
От Фашистко се напатих,едвам я пробутах за 1800лв,при цена на читавите 2000-2500.
Голфа е добро решение,но наистина не се намират,читави.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Е, само не се набутвай на джапанка, или со борче, со мачка и со п..ка...А и опелите, дето като застанеш тихичко до тях и ги чуваш как ръждясват...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от pux »

:) Като бивш, дългогодишен притежател на Голф 2 бих казал, че след 20 г.(примерно), всичко по тази кола става консуматив :lol: :lol: :lol:. Мога да приложа и много дълъг списък с хронични проблеми, но има достатъчно писано по форумите - като започнеш от вакумите на прословутия Пиербург-Солекс, та стигнеш до радиаторчето на парното :lol: :lol: :lol:
Като цяло здрава или не - по-старата кола се разваля по-често от по-новата с много редки изключения! Така че, имаш фиксиран бюджет, намираш възможно най-новото моделче, което те устройва и има добри отзиви и търсиш читав екземпляр! Иначе, всеки ще похвали това, което кара ... с малки излючения :wink:.
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

babydoctor написа:Е, само не се набутвай на джапанка, или со борче, со мачка и со п..ка...А и опелите, дето като застанеш тихичко до тях и ги чуваш как ръждясват...
Астрата,дето се отървах,за 7 години,никаква ръжда не изби,Австрийка,беше.Но за ремонти.....Божееее,три основни ремонта и пак,беше за правене..
Последно промяна от Владимир на Нед Яну 15, 2017 17:41, променено общо 1 път.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Да, забравих за вентилатора на парното, както и другия, а и радиатора смених...Но всичко друго от 99-та досега са само консумативи. И да, абсолютно съм съгласен, че новата кола е най-добра, но при този бюджет Владе Бентли ли да търси?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Аз с сега си имам джип 2004g.
Ама при всеки ремонт ми се реве,та с по-новите модели,ремонтите са си не по-редки а в същото време и солени.Затова и се насочих към стара кола,при тях,поне всичко има в моргите.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1262
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1218 пъти
получил Браво: 866 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Daniel Defoe »

Иборът на автомобил, принципно, е адски тегаво занимание. Често хората приготвят някаква сумичка и след като купят "мечтаното" возило, започват да вият като вълци на месечина, защото са забравили да изкалкулират, така наречените задължително-допълнителни разходи, като например обслужването, в това число и обуването на кошника.
У нас никой не продава обслужена и вършеща работа "изгодна кола". Бюджетът, който е упоменат, е повече от скромен и това допълнително ще стесни максимално избора! За тази сума бих препоръчал нещо, излязло от заводите на Суиширо в интервала 93-97 г. :wink:
Шаситата от онзи период (със съвсем мааалки изключения) започват с буквичката "J", демек е произведено в Страната на изгряващото слънце, а пък изключенията започват със "S" - демек Суиндън (на английски: Swindon) е английски град, разположен в независимия окръг Суиндън, който от своя страна е част от церемониалното графство Уилтшър в Югозападна Англия!
Наслука :tup:

p. s. Хонда, меко казано, НЕ препоръчват монтирането на гЪзови уредби, ама никак даже!!!
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Владимир »

Астрата,която продадох,беше обслужена,със акумулатор на 3 дни,платени данък,гражданска.Имаше си нужда от ремонт на нафтова помпа,но ми дойде до гуша от ремонти 400-800лв.Излиза,че 80%от хората са прецакани,защото карат коли за по 1000лв.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Владе, не знам дали помниш, но големият, дето замина в Англия, беше автобояджия - като чуеше за Опел, започваше да вие и да си скубе косите...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от sleepwalker »

Ако не ти е много малка - Нисан Микра. Три години бях с такава 94 набор, доста офроуд съм я карал по язовирите, семейството съм возил на дълги обиколки, но за споменатия период съм сменял само консумативи и няколко дреболии. Части за Микра има бол, евтини са. Харчи наистина малко.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Микрата верно е добра, ма не те виждам как ще се завреш вътре... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”