Макара Ryobi Slam впечатления

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Макара Ryobi Slam впечатления

Мнение от sharko54 »

И така, окомплектоване на новата пъстървова пръчка - Ponton 21 GAD GANCHO - 1.83м/0.8-6.0г приключи. Впечатления от нея може да видите тук http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... ho#p993830
Предвид определения бюджет от 150 лв. избора на макари не беше особено голям, като след известно четене дилемата беше Tica DynaSpin или Ryobi Slam, е за добро или за лошо избора бе направен - Ryobi Slam 1000, като го избрах по хубост :lol: е и впечатленията от една пораздрънкана тика, която видях лятото по натежаха, въпреки, че тя се бореше през излет с примамки по 10-15 грама.... та ето и какви бяха моите терзания.
Въпреки, като цяло не лошите впечатления от макарата, в интернет пространството има доста разнородни мнения, особено що се отнася до реденето на влакно.
Макарата се балансира с горе упоменатата пръчката почти добре :lol:, в смисъл очаквах баланса да е съвсем в началото на дръжката, но се оказа, че е на около 1-1,5 см. по навътре, което разбира се не е голяма болка, както и очаквах макарата идва малко голяма /като габарити/ за пръчката, може би чисто естетически една по-малка макара (като Tica DynaSpin :roll: ) ще стои доста по като за тази пръчка но в името на по широката шпула съзнателно загърбих естетическите си виждания. Макарата изглежда добре изработена, без излишни луфтове, тракания, търкания, хъркания и други подобни, върти леко и мазно, като предполагам, като я повъртя един - два излета съвсем ще върти, като по масло.
Е дойде и момента да навия нещо на нея - на едната шпула Gosen-W 4ply Green #0.8 - 0.153 мм, което наистина се оказа доста тънко, а на другата монофил Focus Energy - 0,18 мм., което май е малко към 0,20 мм. :lol:

Въпреки, че шпулата е плитка от чисто икономически причини все пак навих известно количество подложка от монофил, като идеята е да се събира около 70 м. работно влакно. и какво давидя.... при навиването на плетеното се получи нещо такова, само че с доста по изразено вдлъбната средна част :lol:
fda6f969d4a2e2a3b6edf99ee7a50ae4.JPG
fda6f969d4a2e2a3b6edf99ee7a50ae4.JPG (108.79 KiB) Преглеждано 4439 пъти
Снимката не е моя - при мен беше по-лошо :lol: .

Е хич не ми стана смешно - а дали пък реди наистина толкова лошо !? Реших да си поиграя с подложните шайби под шпулата -- да обаче те са си сложени всички ... :shock: - махам една, развивам, навивам и .... кофти, конус ама широката част е към дръжката. Върнах шайбата, добавих още една, която имах останала от друга макара и конуса се обърна - ама стана много изразен .... :lol: , а сега де - трябва ми шайба дебела на половината на тази :roll: изрязах си една от кутийка от воблер и докарах нещата до този вариант:
1.jpg
1.jpg (60.24 KiB) Преглеждано 4439 пъти
2.jpg
2.jpg (73.79 KiB) Преглеждано 4439 пъти
Мисля, че е задоволително - лек обърнат конус - въпреки, че все пак остана лека вдлъбнатина в средата.
Малко снимки на подреждането на навивките:
2.jpg
2.jpg (73.79 KiB) Преглеждано 4439 пъти
3.jpg
3.jpg (48.76 KiB) Преглеждано 4439 пъти
4.jpg
4.jpg (36.7 KiB) Преглеждано 4439 пъти
5.jpg
5.jpg (58.46 KiB) Преглеждано 4439 пъти
6.jpg
6.jpg (44.38 KiB) Преглеждано 4439 пъти
Еми това е сега остава да я пробвам и на вода, да видя ще има ли бради, няма ли да има .... ? :roll: , Като проверя ще пиша.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Макара Ryobi Slam впечатления

Мнение от rangel_bac »

Със здраве да си ползваш комплекта, колега ;)

имам същата макара в размер 2000. И аз имах подобни терзания и резултат/при реденето на влакното/. Като цяло, от 2та ми риболова с нея, с различни пръчки, мога да кажа, че се справя доста прилично. Върти леко и плавно. Не съм усетил дискомфорт при работата с нея. Отстрелях една примамка заради заплитане на влакното във водач, не съм сигурен дали беше причинено от макарата, но не е изключено... просто всичко стана толкова бързо... :D както казала костенурката дето я обрали :mrgreen:
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Макара Ryobi Slam впечатления

Мнение от sharko54 »

rangel_bac написа:Със здраве да си ползваш комплекта, колега ;):
Благодаря :tup:


Днес минаха и пробите на вода, след около два часа риболов, в търсене на подранили кефали в Марица, които разбира се не намерих :lol: макарата се държи съвсем прилично, такъма напълно покри очакванията ми, дори и малко отгоре, то затова е добре човек да няма особено големи очаквания :roll: , ловях с плетеното влакно + около 40-50 см. повод от 0,23 мм. флуорокарбон. Примамките бяха воблери, силикони и малки клатушки, като нямаше никакви проблеми :tup: Подредбата на влакното се запази непроменена.
Аватар
bobolinzer
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 20:07
Риболов: и сноуборд
Местоположение: София
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Макара Ryobi Slam впечатления

Мнение от bobolinzer »

Имах размер 4000, за море я ползвах. На 3 риболова си направих 2 бради и я махнах. То аз толкова си и можех де, ама тва след това нямах повече проблеми. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”