FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Чет Сеп 18, 2014 22:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Май 26, 2006 16:19 
Аватар

Статус: Offline
Здравейте,
Малко съм новобранец в тоя бранш. Може да се смеете на въпроса. Но си купих два воблера, една въртяща се 1чка мапс и 3ка мапс аглиа, една мапс силвер циклоп 00 и 1 силиконова рибка, за сега толко(хич не са евтини :oops: ).
Та въпроса ми е когато се слагат трябва трябва ли да има някакво допълнение към монтажа като вирбел, за кои от тях и колко голям, също ако се търси щука трябва ли стоманен повод и как се монтира блесната/воблера на него?
Предварително благодаря :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: здр
МнениеПубликувано на: Нед Май 28, 2006 1:37 

Риболов: Риболов на пъстърва : спининг
Здрасти колега ,
Първо- никой няма да ти се смее.
Второ- вирбел задължително за всички, съответно съобразен с големината на примамката и рибата която ще ловиш. Лично аз предпочитам малките вирбели ,дори и за щука

Трето- щуката със стоманен повод (средна дължина)тъмен на цвят.

монтаж-1 за (пъстърва)-линия...вирбел...блесна.

монтаж-2 за (щука)-линия...вирбел...стоманен повод...карабина..

Надявам се и други колеги да си кажат мнението.аз работя с тези монтажи.

това е за сега. Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 28, 2006 12:22 
Аватар

Добре дошъл в клуба :lol:
Лично аз ползвам винаги вирбели, но за воблери (ворбели :wink: ) има и тъй наречения "възел на Рапала" - приемуществото му е че примамката е максимално свободна в играта си. Недостатъците са 2: Много по-бавно се сменят воблерите; при удар от по-голяма риба напрежението е върху "сгънатото" влакно, а не въху възел и според мен би се скъсало по-лесно.

Стари Видри

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 11:12 
Аватар

Добре заварил :lol:
Мерси за отговорите на turok и kriss :wink:
Голям съм мераклия на блесните и воблерите, но засега един удар на воблер - прилична щука, но се откачи, а доста съм въртял извода е -не ме бива още :lol: Особено на блесничка едно ударче да имаше, а то ...
Тук имаше една тема за циклопа и хората бяха писали че блесната трябва да се клатушка, а не да се върти, при вирбел, няма ли да се завърта блесната и да не изпълни предназначението си?
Друго което се сещам да питам. Ясно е че няма универсални блесни и воблери, но все пак съответно за коя риба с какво точно започвате опитите си, примерно костур - силиконова рибка и съответно на река и язовир как подхождате?
Също проблем ли е че въртя с мач-а или телескоп, които не са спининг-и?
Най-добре някой, ако е навит да отида с него някой път да ме въведе в занаята :lol: (май взех да нахалствам и ще спра дп тук)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 11:40 
Аватар

blader2 написа:
Не си представям как размахвам дори и един час мачова тояга за спининг. А и с нея няма как да усещаш играта на примамката - вземи си за начало нещо на 2.10 с акция до 15-20 грама, като свикнеш, сам ще разбереш какво ти е нужно. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 12:31 
Аватар

blader2 написа:
Тук имаше една тема за циклопа и хората бяха писали че блесната трябва да се клатушка, а не да се върти, при вирбел, няма ли да се завърта блесната и да не изпълни предназначението си?

Не съм чел темата - предполагам, че е ставало въпрос за клатушки. Ако е с добра игра няма да се върти и 10 вирбела един след друг да й навържеш. Все пак не съм голям, даже никакъв, майстор на клатушките, други да кажат. Като кажеш блесна в повечето случаи се подразбира въртяща се блесна, клатушката си е клатушка.

blader2 написа:
Друго което се сещам да питам. Ясно е че няма универсални блесни и воблери, но все пак съответно за коя риба с какво точно започвате опитите си, примерно костур - силиконова рибка и съответно на река и язовир как подхождате?

Всичко е според зависи - водоем, прозрачност на водата, сила или или липса на течение, къде смяташ, че е хищника. Пример: язовир, костура излезнал на плиткажа да гони дребосък. Естествено - малък плиткогазещ воблер или блесна 0 или 1. Или пък вир на река с бързо течение. Ми ще сложиш по-тежка блесна, за да не ти я изкарва течението на повърхността. Ама я си представи, че в този вир има распер..... Безкрайни са комбинациите или "неведоми са пътищата божии" ;-) .

blader2 написа:

И да и не. Бейбидоктора ти го е казал. Само не се хвърляй първоначално на скъпите пръти. Помисли къде повече ще въртиш на затворен водоем или река. Според това определи дължината, която ще ти пасне най-добре. Според мен 2.10 ще ти е малко късичко. Аз дори и на река предпочитам от 2.40 нагоре. Помисли и за каква риба ще въртиш повече - една е подходящата акция за пъстърва/клен, друга е за бяла, трета е за щука (става въпрос за тежестта на примамките). Като за начало мисля, че това ще ти свърши работа.

blader2 написа:
Най-добре някой, ако е навит да отида с него някой път да ме въведе в занаята :lol: (май взех да нахалствам и ще спра дп тук)

Следи форума на видрите и ако искаш заповядай на някое от състезанията или сбирките. Мисля, че никой няма да ти откаже помощ и съвет.

Стари Видри

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 13:01 

blader2 написа:
Добре заварил :lol:

vb

Е не нахалстваш чак толкова много,, нали идеята на този форум е да се увеличава (популацията) :D на спинингистите . Заповядай някой път с мен за пъстърва, за тази риба съм доктор на науките :D(виж галерията) .....За щука някой друг да те забере.
пс . Не си мисли че като си купил няколко блесни и др . непрекъсното ще имаш удари ,, няма такъв филм. Аз лично ходя по цял ден за един удар и трябва да ти кажа че ако се случи няма по щаслив от мен .Отделен е въпроса че по реката където скитосвам под 600-700 гр риби просто не удрят .

А относно това ..с какви примамки кави риби ? Всичко е според водоема ,прозрачност на водата и още стращно много други фактори. Дано съм полезен . Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ко
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 14:02 

са

Последна промяна turok на Пон Май 29, 2006 14:52, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 14:47 
Аватар

Kriss написа:
Според мен 2.10 ще ти е малко късичко. Аз дори и на река предпочитам от 2.40 нагоре.
Ми ти си два пъти по-едър от мен, бре :roll: :D :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 17:36 
Аватар

Крис, http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6123 2.40 или нещо от рода е добро за старт нали :lol: А макарата каква трябва, има ли специални за спининг и какво число трябва да е ,имам една wiva :D 5.1:1, дали е подходяща, влакното 0,18 като начало?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 21:54 
Аватар

blader2 написа:
Крис, http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6123 2.40 или нещо от рода е добро за старт нали :lol: А макарата каква трябва, има ли специални за спининг и какво число трябва да е ,имам една wiva :D 5.1:1, дали е подходяща, влакното 0,18 като начало?

Колега препоръчвам ти да си закупиш двуколенна пръчка за спининг,за същите пари има прилични.
А за предавателното число,за леки блесни е идеална тази макара,ползвах един Дам 6 години,при малките примамки се държеше добре,при риболов за щука трудно навива.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 29, 2006 23:29 
Аватар

Колега, аз съм с ей това http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=710, но на 2.40м. Далеч е от класните пръти, но за старт става, а и рибки хваща. Малко е кофти понякога, когато боравиш с по-големи примамки в силно течение, защото е мекичка, но като цяло се лови с нея. Аз съм доволен и скоро не мисля да я сменям. Доколкото знам на 2.70м е по-твърдичка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 30, 2006 4:15 

theater написа:
... Доколкото знам на 2.70м е по-твърдичка.

Ами ... баница абсолютна си е и на 2.70 :D

Има доста по-прилични пръчки на Окума (поне това пише на тях) за смешни пари - 30-40 лева. ДАМ също имат евтини и що-годе добри блеснарки. Телескопа определено не е добър избор. Вземи си 2.10 за начало - късите пръчки са по-универсални. Освен това гледай пръчката като цяло - 2.40 не винаги изхвърля по-далеко от 2.10, нито пък винаги е удобна за вадене на рибата. Нещата зависят и от строя и от акцията и от дължината на дръжката ако щеш. Най-добре вземи някой разбирач с теб да ти дава акъл и обиколете магазините.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 30, 2006 6:23 
Аватар

mom написа:
theater написа:
... Доколкото знам на 2.70м е по-твърдичка.

Ами ... баница абсолютна си е и на 2.70 :D

Има доста по-прилични пръчки на Окума (поне това пише на тях).

Баце въдиците не са Окума,има ги вече подпът и надпът,дори и в Илиянци наравно с най-дървените такъми ги продават.
Има хубави пръчки на 2.44см на Микадо,за около 40лв.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 30, 2006 9:31 
Аватар

Аз лично много се изкефих на Маверите, които Ивайло Христов донесе. Като цени са нормални а са си готини и има добро разнообразие. Но наистина вземи някой с теб когато отиваш за въдица, обесни му какво и къде искаш да ловиш предимно и той ще те посъветва какво да взимаш. Моята грешка беше че първият си спининг си ги купих сам и сега имам сравнително яка сопа, дълга 2.10 :oops: , която е подходяша за реки с бързо течение където се лови с блесни от Nо2 нагоре. Мога само да изкажа мнение, че 2.40 е по-универсална дължина от 2.10 но разбира се това си е лично мое мнение(2.10 ми идва къса на доста места).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]