Vanquish PG

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Monov
Риболов: спининг
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 44 пъти

Vanquish PG

Мнениеот Monov » Пон Окт 08, 2018 21:47

Колеги, имам Ванкуиш 16 4000HG и имам намерение да монтирам в него механизъм от Туин 15 4000 ПГ. На теория, ако се сменят корона, пиньон и паразитки, би трябвало всичко да се получи. Телата и роторите са напълно съвместими, разликата е, че едното тяло е от магнезий, а другото от алуминий. Би трябвало и безконечния винт да е същия, само при Стела се отличава доколкото знам.

Някой може ли да потвърди на 100%, че всичко ще мине ок?

Смятам, че ще се получи страхотно поради ниското тегло и силовия механизъм.

Има ли според вас причина нещо да не е съвместимо в цялата тази работа?

Аватар
smog
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Vanquish PG

Мнениеот smog » Пон Окт 08, 2018 23:30

Сигурен ли си, че стъпката на безконечника е същата?
Все пак има разлика при намотването на влакното за един оборот.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum

Аватар
Monov

Мнениеот Monov » Пон Окт 08, 2018 23:39

smog написа:Сигурен ли си, че стъпката на безконечника е същата?

Не съм сигурен дали безконечника е 1:1, но осцилацията е еднаква, и на двете макара са необходими точно 3 оборота с дръжката, за да може шпулата да направим пълен ход от най-долна до най-горна точка и обратно до най-долна. И двете са на една и съща база, шпулите им са напълно заменяеми.
Повечето влакно, което се намотава, е защото като цяло Ванкуиша е по-бързооборотна и ротора прави повече обиколки около шпулата за 1 оборот на дръжката, мисля 5.8:1 срещу 4.4:1. Като цяло, ще сменям карантия, няма да разменям, така че може и безконечник да се заръча.

Аватар
Д-р Флекс
дал Браво: 717 пъти
получил Браво: 254 пъти

Мнениеот Д-р Флекс » Вто Окт 09, 2018 8:30

А откъде, според теб, идва разликата в оборотите на едно завъртане между двете макари?

Аватар
Daniel Defoe
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
дал Браво: 536 пъти
получил Браво: 401 пъти

Мнениеот Daniel Defoe » Вто Окт 09, 2018 10:00

Monov написа:... На теория, ако се сменят корона, пиньон и паразитки, би трябвало всичко да се получи. Телата и роторите са напълно съвместими, разликата е, че едното тяло е от магнезий, а другото от алуминий...

Най-ефективният начин да получите бърз и компетентен отговор е, да напишете само две изречения на руски на най-големия :wink:
gesendet von meiner Schreibmaschine
---------------------------------------------
"Е, да, всичко това е отвратително, разбира се, и аз не се съмнявам, че извисените нашенски интелектуалци, пърдят така да се каже, тайно от себе си." И. Методиев

Аватар
smog
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнениеот smog » Вто Окт 09, 2018 10:44

Monov написа:
smog написа:Сигурен ли си, че стъпката на безконечника е същата?

Не съм сигурен дали безконечника е 1:1, но осцилацията е еднаква, и на двете макара са необходими точно 3 оборота с дръжката, за да може шпулата да направим пълен ход от най-долна до най-горна точка и обратно до най-долна. И двете са на една и съща база, шпулите им са напълно заменяеми.
Повечето влакно, което се намотава, е защото като цяло Ванкуиша е по-бързооборотна и ротора прави повече обиколки около шпулата за 1 оборот на дръжката, мисля 5.8:1 срещу 4.4:1. Като цяло, ще сменям карантия, няма да разменям, така че може и безконечник да се заръча.

За три обората на дръжката, ротора прави в едния случай 17.4 а в другия 13.2 оборота, при една и съща осцилация реденето на влакното ще е различно, честно да си кажа, не ми се вярва да е така.

Поздрави.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum

Аватар
Monov

Мнениеот Monov » Вто Окт 09, 2018 13:00

Д-р Флекс написа:А откъде, според теб, идва разликата в оборотите на едно завъртане между двете макари?

Броят на зъбите на главната предавка при Ванкуиш е по-голям, затова и предавателното число е по-високо.Това променя и стъпката на зъбите, по-малка е. Това води и до промяна на стъпката на зъбите на пиньона, което веднага означава, че и паразитките стават несъвместими, така че тези неща ще се сменят.
Чудя се дали и безконечника ще трябва. Това, което казва колегата Смог има смисъл, но тогава щеше и осцилацията да се измени, мисля.