Хубавите моменти и риби на 2021

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

днес е горе-долу последния ми свободен ден от отпуската, от утре трябва да се позавъртя из службата да помогна на колегите и очаквам майстора на ремонта в къщи да ошета балдъзата си в Бургас и да се завърне на моя обект - чакат ме безрадостни дни.
та днес - за риба, задължително е. духа "умерен до силен" вятър, слънчево и топло. реката бистра, мълчалива и пуста - освен, че лебедите са дошли - значи нещо студено ги е подгонило от север.
e.jpg
e.jpg (229.21 KiB) Преглеждано 538 пъти
f.png
f.png (510.43 KiB) Преглеждано 538 пъти
в началото пълно затишие, то и трудно се мяташе ама нищо никъде не скочи. на един плиткаж набарах кефалчета от един до пръст и половина, минах на микропореста мравка и нахващах 3-4. друго е - не съм капо. по-нататък в един участък, където и друга есен съм имал успех нещата се промениха коренно. залети водорасли с прозорец 2х2 в средата. на всяко подаване - атака, успеваемост на засичане почти никаква, което се закачи забива във водораслите и се откача, имаше и големи дето скъсаха. силен страничен вятър, зад мен и плътно до задника ми стена от гадни бодили, като изтърва шнура да падне зад мен - тъпча просека 2-3 метра, гадно. но излязоха няколко риби. ваденето не беше естетично - по най-бързия начин, по възможност на "глисаж" иначе - в тревата и нъцки.
и клипа не е нищо особенно, но трябва да покажа, че съм се научил да ги качам :)
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

Петък 13ти, Тунджа м/у Княжево и Срем. мястото харесано още пролетта, уви - при влизането в Реката на тинята до брега личаха следи от ботуши - явно някой колега ме бе изпреварил. решил съм - влизам. по-трудно за газене място не съм виждал. докато при Камчия дъното беше начупени скали - в разрез като трион - стръмно качане - полегато слизане и пак стръмно качане - полегато слизане, нехлъзгави камъни. тук обаче - дъното наслано с големи валуни - със стесняващи се коварни процепи между тях и така лигави и хлъзгави при стъпване. в добрия случай - процепите позасипани с пясък и чакъл, може да се стъпи, в обичайния - гадни тесни процепи, маскирани с рядка тиня - ботуша се заклинва и се дърпаш без да имаш опора на който и да е крак. където имаше пясъчни полета - хубава дълбока тиня под тях, като хлътнеш до коляно и гледаш с копнеж към брега... в по-голямата част от времето свободната ръка помагаше при придвижване, а тук Реката е дълбока и палава. риба - оскъдна и дребна в плитчините покрай брега. с много зор обиколих двата острова в средата на Реката. видео има, ама май съм надхвърлил някакъв лимит във вимео. останах само с хубавите снимки. за 3 часа каталясах, към 10-15 рибки. няма да повторя тук.
кн-11.jpg
кн-11.jpg (222.27 KiB) Преглеждано 466 пъти
кн-12.jpg
кн-12.jpg (266.58 KiB) Преглеждано 466 пъти
кн-13.jpg
кн-13.jpg (279.41 KiB) Преглеждано 466 пъти
кн-14.jpg
кн-14.jpg (256.03 KiB) Преглеждано 466 пъти
бъдете здрави1
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

ракията разредена, виното избистрено, чакам сняг, вънка времето за къси гащи, народни избраници жънат електорат. рибата групирана в гниещите водорасли в плиткажа.
SING0007.JPG
SING0007.JPG (270.16 KiB) Преглеждано 399 пъти
SING0030.JPG
SING0030.JPG (364.41 KiB) Преглеждано 399 пъти
това е най йедрото - 600-700 гр.
дано да завали - водата е ниска и бистра.
бъдете здрави!
arilus
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 20:15
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 223 пъти
получил Браво: 139 пъти

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от arilus »

днес открих сезона. сефтето:
1.jpg
1.jpg (276.63 KiB) Преглеждано 181 пъти
и масовия улов:
4.jpg
4.jpg (93.18 KiB) Преглеждано 181 пъти
на мокра муха с розово-виолетов цвят, къси придърпвания.
късмет на всички през 2024та! бъдете здрави!
Аватар
jagger1
Мнения: 3180
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Хубавите моменти и риби на 2021

Мнение от jagger1 »

Браво, Ники.
И на теб успешен и изпълнен с емоции нов сезон. Бъди жив и здрав и ти, и семейството ти.

А бе, винаги съм се чудил, тия пирании от втората снимка, що за усти имат. А бе, то и шиш за барбекю да им хвърлиш, пак ще се наниже някоя......🤣
За всички години назад във времето, имам един рекорд, който няма да забравя. Беше на язовир Васил Коларов (сегашния Голям Беглик). Ловях на булдо уж за големи американки с едни мухи на #8 куки. И до днес ги помня. От сорта на блек зулуто. Тогава не знаех, че така се наричат тези мухи. Много години по-късно, тук във форума, чичо Док (д-р Михаил Пенков), лека му пръст, ме светна за името на тази муха. А колко години я бях използвал, без да го знам. Бях удивен от агресията на тия малки същества, които налитаха с огромна злоба мухите на всяко хвърляне, особено близо до брега. Мухите бяха умишлено големи, за да ги елиминирам тия пирании, но упоритостта им беше толкова настойчива, че в края на излета имах няколко уловени бройки. Бях в потрес. Куки #8, що за пасмина имат тия мъници .... За по-малки куки, случаите на улова им е умопомрачителен. На Диканите, преди 10-тина години си ги разбивах с мухарката с мухи, на куки #14. Мили спомени.....

П.п.:
Малко спомени, регистрирани в една друга тема през годините назад:
viewtopic.php?t=67659


Бъди жив и здрав.
:fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”