FLUOROCARBON

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Fen
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 0:33
Местоположение: Avstria
получил Браво: 9 пъти

FLUOROCARBON

Мнение от Fen »

Привет, Колеги!

Я да ви запитам аз:
Значи отскоро забелязвам че има още един вид влакно, със здравината на монофил. Става въпрос за ФлуороКарбон. Гледам че на здравина не е по-вече от монофилите. За какво е направено тогава? Може би по- не се влияе от слънцето или не се претрива толкова лесно. Някои има ли поглед върху нещата?
:?: :?:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Незабележимо е във водата.
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Като го топнеш във водата изчезва ... Много е твърдо и доколкото знам се използва от мухарите за типет или лидер.. В спининга може да се ползва като повод преди изкуствената примамка, въпреки, че аз не виждам особен смисъл
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

И според мен няма смисъл за спининг, само се добавят възли по линията...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Флуорокарбонът има същия коефициент на пречупване като водата(по скоро почти същия) и по тази причина е почти незабележим в нея. Освен това старее трудно (но това е и недостатък, защото за разлика от обикновените влакна, при скъсване може да стой в реките много години без да се разгради и замърсява околната среда). А и е достаа скъп. За твърдост, не ми се струва да е по-твърд от обикновените влакна, ама може моя да е такъв.
Абе с две думи спокойно може и без него, и хубавите обикновени влакна имат подобни свойства...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Незнам колко е скъп обаче всички нови мрежи се правят от този материал :twisted:
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

ARK написа:Незнам колко е скъп обаче всички нови мрежи се правят от този материал :twisted:
Вярно и мрежарите се кефят тях.....та ма...а ,че ще инвестират по малко ,а ще ловят повече :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”