Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Златев »

Привет!
Замислям тази година семейната отпуска да я направим по-рано, т.е. преди юлските жеги, някъде през юни.
Като място за отдих обмисляме Родопите, някъде покрай емблематичните за там язовири, но си нямаме и на идея какво се предлага. Красивите места и чистият въздух там отдавна ни привличат, но все не стигаме до тях.
Идеята е за някакъв по-малък хотел, вила или къща за гости, които предлагат и ресторант. Цената, разбира се, е от значение, но положителните отзиви за дадено място (хигиена, качество на храната, персонал) също могат да наклонят везните.
Та, ако имате нещо в този дух наум - моля споделете.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Златев »

Благодаря!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
lishev_64
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 0:54
Риболов: Най-вече шаранджийски, но и плувкарския, съчетан с фидер!
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от lishev_64 »

Много зависи кой какви изисквания има, но разгледай и това https://somat-dospat.com/
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Златев »

lishev_64 написа: Пон Мар 13, 2023 22:13 Много зависи кой какви изисквания има, но разгледай и това https://somat-dospat.com/
Благодаря!
Това е една от възможностите, които обмисляме. :D
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 196 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Markony »

Златев написа: Пон Мар 13, 2023 23:14
lishev_64 написа: Пон Мар 13, 2023 22:13 Много зависи кой какви изисквания има, но разгледай и това https://somat-dospat.com/
Благодаря!
Това е една от възможностите, които обмисляме. :D
За Сомат, прочетох коментар във фейса, че няма ресторант и магазин на близо ;)
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Д-р Флекс »

Markony написа: Чет Мар 16, 2023 7:49
За Сомат, прочетох коментар във фейса, че няма ресторант и магазин на близо ;)


Това е така, затова е по-практично да се огледат по-модерните почивни бази около Сърница, като Романтика, и др.
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от stamen »

Романтиката колкото повече разрастват легловата си база, толкова повече намаляват качеството на услугата си. Не препоръчвам, освен евентуално обяд в кръчмата им.
pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от pdimitrof »

stamen написа: Пет Мар 17, 2023 13:27 Романтиката колкото повече разрастват легловата си база, толкова повече намаляват качеството на услугата си. Не препоръчвам, освен евентуално обяд в кръчмата им.
Не съм съгласен с това мнение. От няколко години редувам Романтика и Ива-та / хотелската част / . Нямам никакви значими забележки. Ходих в събота да резервирам апартамент пак в Романтика за края на юли. Еле пък за рибари е перфектно :D .
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от stamen »

pdimitrof написа: Сря Мар 22, 2023 20:40
stamen написа: Пет Мар 17, 2023 13:27 Романтиката колкото повече разрастват легловата си база, толкова повече намаляват качеството на услугата си. Не препоръчвам, освен евентуално обяд в кръчмата им.
Не съм съгласен с това мнение. От няколко години редувам Романтика и Ива-та / хотелската част / . Нямам никакви значими забележки. Ходих в събота да резервирам апартамент пак в Романтика за края на юли. Еле пък за рибари е перфектно :D .
В основната сграда в Романтиката имат проблем с канализацията, и в тоалетната миришеше жестоко (без да е ползвана). Това преди 2 години. Намръщената рецепционистка спореше че не мирише... И като цяло обзавеждането и комфорта на стаите не отговаря на цените им. Иначе комплекса отвън изглежда ок, кръчмата също става. Ива-та според мен е на доста по-високо ниво.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от баш майстора »

Ванка,
Това, което ще ти предложа, не е точно същото, за което питаш, но след почти 20 години ръшнене из района, съм убеден, че това е начина! :wink:
IMG_20210722_072714.jpg
IMG_20210722_072714.jpg (112.97 KiB) Преглеждано 1014 пъти
IMG_20210813_192536.jpg
IMG_20210813_192536.jpg (271.29 KiB) Преглеждано 1014 пъти
Ако решиш да смениш концепцията - питай! :11:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pdimitrof
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Авг 02, 2018 11:55
Риболов: универсален
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от pdimitrof »

В основната сграда в Романтиката имат проблем с канализацията, и в тоалетната миришеше жестоко (без да е ползвана). Това преди 2 години. Намръщената рецепционистка спореше че не мирише... И като цяло обзавеждането и комфорта на стаите не отговаря на цените им. Иначе комплекса отвън изглежда ок, кръчмата също става. Ива-та според мен е на доста по-високо ниво.
[/quote]

Не че защитавам някого, може наистина да е имало проблем, но миналата година бях в апартамента на първия етаж, в ляво. Тоалетната и банята бяха чисто нови без миризма. Миризмата вероятно е била от правите сифони, не съм специалист и не мога да кажа със сигурност. Наистина хотелската част на Романтиката не е от най- евтините. Намръщенят и попържващ / тайно или явно / персонал, го има навсякъде в БГ. Курорти, частни и държавни фирми, почти навсякъде на някого все нещо му е криво и му тежи. Но това ни е народопсихологията. Писано е от Славейков, Захари Стоянов, Миткалото и мн.други. Пак казвам, че не защитавам никого и нищо. Но колегата Златев това което ще го намери в Сърница през лятото, другаде в БГ го няма. Нито Банско, нито Чамкория, никъде. Има и много други места в Сърница и Доспат. В крайна сметка всеки избира и по джоба си и по лични предпочитания. Мисля , че е важно да спомена, че в самата Сърница има два супермаркета неотстъпващи по нищо от асортимента предлагащ се в областните градове. За сладкарницата пък мога да кажа, че софийските " топ " сладкарници, могат да командироват служители с тефтер и молив и само да си записват, както при Ким Чен Ун :lol: Има и още хубавини ама човек трябва да иде и да види. Пък ако не му хареса повече да не повтаря. :D
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Златев »

баш майстора написа: Сря Мар 22, 2023 21:19 Ванка,
Това, което ще ти предложа, не е точно същото, за което питаш, но след почти 20 години ръшнене из района, съм убеден, че това е начина! :wink:
....
Още малко и на това ще му дойде времето и ще се допитам, разбира се. ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от stamen »

pdimitrof написа: Сря Мар 22, 2023 22:12 .За сладкарницата пък мога да кажа, че софийските " топ " сладкарници, могат да командироват служители с тефтер и молив и само да си записват..
За сладкадницата те подкрепям :) !
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Пролетно-лятна отпуска из Родопите

Мнение от Асти »

Миризмата на канал обикновено идва от сифона в банята, така че първото, което трябва да се направи е да се налее вода в сифона.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”