Служебно

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Служебно

Мнение от bat.galin »

Бойко Борисов призова служебният премиер Димитър Главчев да покаже, че е независим и неподатлив на внушения, влияние и контрол от страна на политици.

На свиждане в заешко помещение почетният премиер на България се обърна към служебния си заместник с думите:

"Главчев тука ли е?
Защо ми правите тези номерца?
А ? Защо ми правите номер?
Нали знаеш, колко бързо ще се разправя с вас?
Как може да ме изкарвате, че сменям министри като някаква абсолютна глупост?
Как ще ми назначавате Дани Митов за външен една седмица, след като си сглобихте уж кабинет?!
Да, той е чудесен и правилен избор и тоя другия се налагаше да го смениш, защото посолствата ме натискат.
Ама защо толкова очевидно?
Е, защо ми го правите?
Не, питам репетирате дали ще ви оправя още днеска или какво?
Провокирате ме дали много бързо ще го направя или до следобед?
Това ли искате да ви кажа?"

Димитър Главчев се извинил и поклонил на Борисов, но го ядосал отново, опитвайки да целуне трижди оперираното от скъсан менискус коляно на своя суверен.

"В центъра на София отиваш лично днес, заставаш на площада.
То те са няколко, голем град съм построил.
И като едно време тези глашатаите: "Бойко не ми решава нищо"
Викаш по три пъти. Обикаляш и се прибираш тогава.
Ясно?!
И още един път, ако ми направите така да се задъхам по време на ретрограден Меркурий, ще бъде много критично за вас.
Много бързо критично.
Свободен си!"
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Служебно

Мнение от bat.galin »

Служебният премиер Главчев се е отказал да предложи себе си за позицията и на външен министър.
С това демонстрира политическа гъвкавост и усет към разумните решения, след като държавният глава му се присмя.

"Предлагам позицията на външен министър да се съкрати.
Така няма да плащаме три заплати неустойка на сегашния, дето аз го назначих преди седмица, пък е отговорност на президента" - обосновал идеята си Главчев.
Според по никакъв начин невлияещият се от Бойко Борисов служебен премиер, външните работи на България само могат да спечелят от новия подход, защото всичко на тоя свят е свързано.
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”