===За зимата, киселото зеле, виното и пържената риба===

- Рибата прясна ли е?
- Не знам, аз съм тук от три месеца.
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

===За зимата, киселото зеле, виното и пържената риба===

Мнение от Алеко »

Пак от Висконсин...
Любака написа: Дълга дойде тая зима по моите текущи географски и глобално позиционирани координати. Дълга, ладна, пък и бъйлива... Не ми аресва така. Стана сабалем в 0600, бръкна си в носа, извадя едно младо спаружено врабче, което ми отнема къде 6 минути докато се научи да лети и се реши да се отлепи от показалеца ми, извадя си кюлотите от най-хубавата ми черта между полугъзията ми, замия си камъните с квото намеря (все се моля да не объркам тубичките и да не си запеня устата с някой меФлем за прелест на жината), вгледам се в стрдалческата си каторжна мусура иззад запотения джам над миФката и си викам: "Ава, наааааааааш ти прост ли си ва!? На трийси години стана контролни и изпити са ти в главата, кво даскало, кви тетрадки!? Гледай през довара рибите чуруликат по клечките и славеите даалдисват в локвите подир останалите щъркели!?"
Не мий харно така като знам, че раншкото ми ставане се овенчава с един час кандилкане по магистралите и то за кво!? не да ида да стържа лед през девет махали в десетата и да ям с пълни шепи сняг от недизеловите валежи на Севера, ами да ходя да масажирам гериатрични дирници и мухлясали джулани изпод гъбясали чорапЕ... Пу да търтя аз таз крива нива - ква я мислейми ний ква стана тя...
Та затова не съм ви и писал отдавна - много учене, много бумажтини ... с две думи Бил Гейтс е пе**раст... а Буш го е раждал чичо му...
Февруари за 28-те си дни се оказа много анален месец... Проточи се като локум в смок! За целия месец има няма да съм излязъл 5-7 пъти за риби и при това ялови... Куца история! В редките моменти, когато не съм на училище, не съм на магистралата, не съм на работа, не попълвам безбройни документи и не спя по час-два на денонощие, успях да се добера близо до живоструйната вода и да позаредя батериите...
Изображение
Не се подлъгвайте от слънчевия изглед, голям мразовит, вкаменяващ студ бълва от всяко ъгълче и изпод всеки тягостен моменент Зима - всичкото слънце и блясък е измамна фасада. Хубавото в случая е, че не съм единствения луд ентусиаст.
Изображение
Болшинството от рибарите в лодките имаха характерните модни линии за сезона, изразяващи се в така наречените "моржови бивни" вкоренени дълбоко в ноздрите им и обгръщащи двустранно сцепените им от студ усти. След няколко безуспешни опита да заметна линията си в анафора, без да уцеля струпаните айсберги или пък да се подглъзна и да си скърша врата като солета на замръзналите скали стигнах до преломния в кариерата си извод, че ако си сбера такъмите, проведа операция "КРЪГОМ", припаля белия кон и си ида в полуотопления магазин може да удължа страдалческия си живот с година-две и да забавя проявата на неизбежните ревматизъм и артрит.
Това добре ама пуста краста... Реших да се отбия отново пътьом до бента, и да видя как върви играта там. Моля Ви да отделите няколко секунди и да откриете 7те разлики между следните две картинки:
Изображение
и
Изображение
Признавам и на мен ми беше доста трудно!
Интересното също беше, че започнах да усещам леко затопляне и нежни тръпки на съмнение, дали всъщност всички на леда не бяхме на една друга, малко по-голяма лодка, но още не го осъзнавахме :roll: Иска се доста плиткоумие да се стои спокойно на лед, 15метра от хора в лодка и общо 40метра от водопад, в капризна река, която е непредвидима като цикъла на баба ми...
Изображение
Спокойствието е една от майките на риболова...
Изображение
Кога ще дойде най-сетне пролетта.
Аватар
tetko
Мнения: 118
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 10:33

Мнение от tetko »

Какво ще рече - анафор - да не би дае нещо като - талвега.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

tetko написа:Какво ще рече - анафор - да не би дае нещо като - талвега.
Не съм баш навигатор по Дунав обаче талвег мисля е линията на централното течение на реката, анафора от своя страна е "тихата вода", която се образува зад буната - буна от своя страна е оня струпей камънаци дето се използва за ограничаване на течението в избрани за целта участъци от реката... Сигурен съм разногласия ще има така, че по компетентните да си кажат казванката.
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

разликата не е ли само една-в перушината :D
Много яки снимки.Благодаря!!!! Чакаме още!! :D
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

малко уто4нение

Мнение от GREEN BUG »

Анафор-наистина е "тихата"вода след буната+те4ение обратно на основното :roll:
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Публикувай отговор

Обратно към “Забавни рибарски лакърдии”