Какви ги върших днеска!

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Какви ги върших днеска!

Мнение от Lubo »

Та днеска колеги станах доста трудно след снощния запой, обаче ентусиазиран. Нали съм вече от "младшите стари видри", та си викам - я да отида да потренирам за утрешната тренировка.
В 8:00 бех на реката. Не издавам коя е. Гледам, гледам и какво да видя - ей това:

Изображение

Скачат ли скачат. Разпънах такъмите, вързах едно железо на МОСКА - четвърти номер. Метам, навивам, метам, навивам - нищо. Махнах железото и турих един воблер, дето ми го продаде Стамен сутринта. Метах го и него - нищо. (Стамене - ментета са тия воблери). На кво ли не метах колеги - на туистери, кастмастери. НищО.
Ядосах се и направо скочих у реката - Така де - аз видра ли съм или лукова глава? Почнах ги на технология "Гюме":

Изображение

Страшен успех. Направо ги скъсах.

Изображение

Отвреме на време, се налагаше и малко да ги гоним.

Изображение

Съдрах ги направо. По едно време дойдоха и двама местни да гледат сеир.

Изображение

Опитаха и те, но без успех. Аз продължих да си ги ловим. Те това е колеги. Феър Плей Ноу Килл Риболов. Не ги бодеш по устите с железо. А пък не забравяйте - Фатам ги, чешкам ги по коремчето и ги меткам обратно. Ае със здраве.

Изображение[/img]
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
tishovsx
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:46
Местоположение: Ботевград (в Ситроена - жената ме изгони) там са и такъмите.
Обратна връзка:

Мнение от tishovsx »

Ехххх,...... :cry:
те тоя дето е на заден план и само гледа бех аз...
Изображение
Карталски
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:17

Мнение от Карталски »

Любо, освен да разкажеш малко за тази система "гюме", а? Нещо интересно ще да е...
odd
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Тая система може да изглежда проста, но никак не е така. Значи. Вечерта преди риболова се изпива огромно количество ракия. Най-добре домашна, но може и с дядовата усуканица. Мезето е задължително. На сутринта едно шкембе с много чесън. Най-добре от онова варненското, май до гарата се намираше - не помня, но може и да не е от там. Цаката е в това че като застанеш на гюме и си отвориш устата, рибата се привлича от дъха на ракия и чесън и сама ти скача в устата. Издадох ти едно НОУ ХАУ, ама нали сме колеги.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Карталски
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:17

Мнение от Карталски »

Благодаря, Любо - техниката, която ми описа изглежда приятна сама по себе си... Само дето не разбрах - как да кажа на приятелката ми, а тя да ми повярва, че съм бил за риба, когато ще ухая на всички онези работи, които ми описа (зимните вкусотии). Дори една кофа с риба да й занеса, огънчето на съмнението в очите й ще ме изпепели. Ако ми кажеш и рецепта за оправдание след такъв риболов...
odd
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Карталски написа:Благодаря, Любо - техниката, която ми описа изглежда приятна сама по себе си... Само дето не разбрах - как да кажа на приятелката ми, а тя да ми повярва, че съм бил за риба, когато ще ухая на всички онези работи, които ми описа (зимните вкусотии). Дори една кофа с риба да й занеса, огънчето на съмнението в очите й ще ме изпепели. Ако ми кажеш и рецепта за оправдание след такъв риболов...
Няма проблеми бе колега - ORBIT DROPS - тъмно сините.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Не е така Карталски, не е така...
Отишъл Пешо в кръчмата за едно, но както често става, станали две, после три...... Окъснял, осъзнал, че женах му ке го тепе и от сервитьорката 'зел малко парфюм назаем. Жабурнал малко, пръснал се малко, белким фината миризма да убие дъха на сливовата. Прибира се Пешо, а жена му почти с точилката го чака. "Нюх, нюх" и после "Абре гюбре не се на*** бе! И сто кила ракия да излееш по тебе, пак ще те усетя, че при жена си бил!
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Карталски
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:17

Мнение от Карталски »

Ще запомня това за дъвките и точилката, колеги - мерси за съветите...
odd
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Anonymous написа:Ne6to ne mi zaregdat snimkite. :(
Това е щот си още на гости и Тишо не е сложил масата с почерпушката! :D
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Любчо, кога стана Видра, кога ти почерня задника? :D Вече и в "Най-смешните" влизаш, бравос!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

ААА - не бе Алеко. Аз съм си видра по душа отдавна, ама официално от вчера. Иначе за най-смешните не ставам. Може за най-страшните ако си сложа стария аватар - ама страшен само привидно. Душа човек съм си. Отдавна ги събирам тия снимки и нали съм на изкуството човек - реших да ги спретна в един комикс с пожелание ИАРА така да си свърши работата, че догодина и у нас да мога да снимам такива снимки, че то сега нашите мечки гладни стоят д***а, и слабеят само.
P.S. - Ако са останали мечки искам да кажа.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

То мечки има, нали им построиха даже и тунел, че да си хортуват с гръцките посестрими. Ама нашите мечки са тревопасни и риба не ядат! :D
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:То мечки има, нали им построиха даже и тунел, че да си хортуват с гръцките посестрими. Ама нашите мечки са тревопасни и риба не ядат! :D
Не лъжи Алеко. Още си спомням как ме гонИ една стръвница в зоологическата градина :lol:
А я кажи къде е тоя ЕКО тунел че има колеги дето със спедиция се занимават да ги открехна че да не ги лови обмитяването?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е баш през мечешкия тунел ли ще ги хързулнеш???Да не ти е колега човек на теб.
:twisted:
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”