Как загубих срещу Левака в "5 часа на Арката"

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Как загубих срещу Левака в "5 часа на Арката"

Мнение от Бат Стан »

Здравейте колеги,

стана страхотен мач между мен и Левака, но както се вижда от резултата, отчетен при тегленето на рибата на кантара в пивницата на гара Прибой, очевидно резултатът 4.3 на 2.1 кг в полза на Левака говори красноречиво за състезанието. Мисля, че можеше да загубя с много по-малко, обаче допуснах редица грешки. Как се разви всичко:
Когато отидохме, с Левака се спуснахме надолу, в един момент той просто спря и каза - тука ще ловя. Аз слязох на 100 метра под него, и избрах едно място, където отсреща със сигурност нямаше да застане никой. Стартирахме в 9.15 часа. Обаче в първите 20-30 минути нямах пипане, въпреки че ловях на хирономус. Преместих се на около 150 по-надолу, и там ги намерих рибите. Вляво от мен имаше две момчета, едното от които мой познат от Дружба, които също ловяха. Мисля, че докъм 11.15 часа имахме по равно риба според преценката на Любо, който беше нещо като рънър между двата състезателя и аз лично му благодаря, че помогна за всичко.
НВещата се объркахаза мен, когато отсреща се настани един бушмен. Това е най-гадното, което може да ти се случи на Арката. И тука допуснах грешка - вместо да се измета на секундата, аз започнах да захранвам яко с пинки и глина, като мислех, че ще дръпна рибата пред нас, и дори бушменът да лови, поне и аз ще хващам. Тъй, ама не стана. От 11.30 до 12.30 улових само две риби, докато при Левака точно тогава е била якото кълване, когато той дръпва напред. Докато си събера такъмите и се преместя на друго място, стана вече 12.50 часа. На това място хванах още някоя и друга риба, за да наваксам разликата. В крайна сметка - 4.3 кг на 2.1 кг за Левака.
Той имаше предимство и в това, че още от началото си беше решил да не захранва, тъй като според него през зимата не се храни. Заблудата, че трябва да храня, се беше появила като убеждени в мен, понеже преди около месец бях там и тогова с една лека захранка от глина, промикс и пинки посто не даваше да хвърлиш. Обаче сега номерът не мина. Другата ми грешка беше, че приех офертата на Левака да пътувам с неговата кола, вместо да тръгна с автобуса.
Благодаря на всички, които ме подкрепяха, уверявам ги, че лових много мотивирано през цялото време - общо 4 часа и 45 минути, тъй като при отиването се споразумяхме, че ще се лови до 14.00 часа, вместо до 15.30 чаоса както бе първоначалния замисъл. Голямо благодаря на колегите от БГ- риболовец, който дойдоха на Арката да ни помагат.
Левака прие предложението ми за реванш, който ще се състои през януари, и на който съм уверен, че нещата този път ще се развият в моя полза. Много е добър, ама не е непобедим, а и късметът определено беше на негова страна в този ден. Поздравявам го за победата, беше страхотен.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: :lol: :lol: Станиле 98% си прав :wink: очаквам реванша с нетърпение.Дано съберем и публика през януари :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Как загубих срещу Левака в "5 часа на Арката"

Мнение от Алеко »

Бат Стан написа: ... Другата ми грешка беше, че приех офертата на Левака да пътувам с неговата кола, вместо да тръгна с автобуса.....
Да бе, колата на Левака ти виновна! :D
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Бат Стане и ква стана тя , и аз май на Арката ще играя ганкеното оро :lol: :lol: :lol: А ся ти внимавай на кой ще си фен :lol: А и тренер си търся ,щот не съм я чувал даже тая Арка :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Левака явно е достоен колега, щом е готов на реванш. Дет се казва "хвала на таквиз риболовци"!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от ANUBIS »

Braos momci !

Dobre ste gi nadurpali ... :D

Aue Luevak moe li taka da biesh a !!!!
Ma kuv kolega si ti be a ?
Mi kato razbra 4e si drupnal s mnoo shto ne zahrani i ti "S kama4eta de"
ta da dadesh shans na STENLIS !
A i sledvashtij put njma ti da vozish STENLIS a ma ha Tva ne moe to taka :)
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хаааа

Мнение от Бат Стан »

Другия път ще си знам - хвани си автобуса и бий Левака. Знаех си аз, че с автомобил на Арката не се ходи, ама ха де...Вие се гъбаркате с тоя автобус, ама на реванша ще видите за кво става въпрос.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”