Видяхте ли Искъра по новините току що?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Видяхте ли Искъра по новините току що?

Мнение от DobreFF »

Досега гледах язовир Искър по новините на БТВ. Изказаха и интересни коментари относно предполагаемо източване на част от водата. Значи аз наистина за първи път през живота си виждам язовира толкова огромен и пълноводен. Дадоха картина от Щъркелово гнездо. Водата е буквално достигнала до двора на ресторанта с водната пързалка и ако някой иска да лови трябва да мята от ресторанта. Язовирът продължавал да се пълни с бързи темпове, а до преливането му оставали 1 метър и 20 см. Казаха също така, че коритото на реката надолу не е поддържано и е затлачено, което създава проблем за пускането на водата. Но ако се стигне до критично ниво и се налага преливане си представям какво ще стане по река Искър при Пасарел и надолу. Според мен обаче това ще донесе една положителна и една отрицателна новина.
Определено отрицателно ще се окаже върху рибата. Да не говорим, че от хайвера или новоизлюпените рибки в този участък на реката (Искъра - Панчарево) няма да остане нищо, дори и едрите риби ще бъдат пометени.
Положителното обаче е, че ще се прочисти цялото корито, което наместа вече е доста затлачено и обрасло с растителност. Вировете над Пасарел със сигурност ще се възобновят с някогашната дълбочина и ширина.

Предстоят големи промени на реката, колеги, да видим обаче дали ще се стигне дотам. 1,20 метра до критичното преливане! :shock:
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

74, 75, 76, 77 - там някъде беше на това ниво. Страхотен риболов на уклей ставаше директно от ресторанта. Дядо ми си пиеше бирата, аз лимонадата и си ловкахме.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Kriss написа:74, 75, 76, 77 - там някъде беше на това ниво. Страхотен риболов на уклей ставаше директно от ресторанта. Дядо ми си пиеше бирата, аз лимонадата и си ловкахме.
Ако не го източат, което не ми се вярва, ще има много силен риболов тази година :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Дали е тука мястото да кажа , че в събота ми разбиха колата на язовира :(
Не че не го очаквах (за трети път ми се случва) ама кому беше нужно да строшът три ключалки за нищо ??
Наслука и като не кълве - горе при колите
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Тия мангали нема ли кой един път да ги причака и да ги издебне, па бой бой бой....докато не остане здрав кокал, да видим после дали ще смеят да барат по чуждото отново. Щото тези случаи вече станаха тенденция и всекидневие там. Тц тц тц..... :evil:
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Огледах съседните коли и им нямаше нищо , - на тази отбивка май само аз съм пострадал :cry:
последно - 3 разбити ключалки , едно гедоре руско фира , едни слънчеви очила-не поляризирани и ВНИМАНИЕ !!!! втория отрязък на винетката !
Кво ще го правят и те не знаят :idea:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

chirusa_bg написа:втория отрязък на винетката !Кво ще го правят и те не знаят :idea:
Е..... м...а им :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vaskez
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:44
Местоположение: София

Мнение от vaskez »

3 разбити ключалки , едно гедоре руско фира , едни слънчеви очила-не поляризирани и ВНИМАНИЕ !!!! втория отрязък на винетката
Е поне са ти оставили гумите.
Всичко на този свят се връща!
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

chirusa_bg написа:Дали е тука мястото да кажа , че в събота ми разбиха колата на язовира :(
Не че не го очаквах (за трети път ми се случва) ама кому беше нужно да строшът три ключалки за нищо ??
Наслука и като не кълве - горе при колите
... някакси от Самоков ми се струва ,че идват... ама съвсем случайно ми се струва... :evil: :evil: :evil: що ли така? :idea: :evil:
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Мнение от chirusa_bg »

Бях свалил кората на багажника да се вижда , че няма нищо в багажника и първо са пробвали вратите . Ама като не са успяли са влезли през багажника .
пп. Другия път ще им оставя отключено :roll:
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

chirusa_bg написа:Дали е тука мястото да кажа , че в събота ми разбиха колата на язовира :(
Не че не го очаквах (за трети път ми се случва) ама кому беше нужно да строшът три ключалки за нищо ??
Наслука и като не кълве - горе при колите
Пак леко си минал....на тоя пич дето ви пуснах снимки от сватбата му свиха направо колата мамичката им мръсна :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”