Fishing mania open XVI - избор на водоем

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Очаквам и вездесъщото мнение на TGO!!!

:D :D :D
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Boci написа:Бабушка, костур, кефал, слънчевка. Редки шарани от 1 до 3-4 кг.
Ако имаме късмет и водата не падне, ще стане интересно състезание.
rosakat написа:Аз също съм за Пънча.....нивото спада и както Боци казва "ще стане интересно състезание." :lol:
???
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
rosakat
Мнения: 399
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 14:41
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от rosakat »

:lol: toto - > поправих се ...провери сега :wink:
Аватар
Julian_84
Мнения: 755
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 13:16
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от Julian_84 »

rosakat написа:Аз също съм за Пънча.....
Остава и ти да не си за там :lol: :lol: :lol:
Домашно състезание 8)
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

rosakat написа::lol: toto - > поправих се ...провери сега :wink:
Ти ли се поправи или нивото? :lol: :lol: :lol:
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Изображение
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Познай гьола!
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

toto57 написа:Само не знам защо никой от бъдещогласуващите за Пънча не отгаварят на въпросите ми?
toto57 написа:и ще даде ли някой от горепишещите прясно инфо за "Пънча", естествоно със снимки???

Аз по никакъв начин не се чувствам длъжен да агитирам, подтиквам и настройвам някого да лови на даден водоем, на който на мен ми се лови.

Както и нежелая мен да ме убеждават "колко хубаво ще си прекарам" на някой платен водоем.

И реплики от "Да се видим, да половим риби и тн" за мен са валидни за всеки един водоем без значение платен или свободен.

Така, че както аз не се чувствам длъжен да гласувам или да дойда на състезание организирано на платен водоем, така нейскам и някой друг да изисква от мен да го убеждавам в нещо в което и той самия неможе да гарантира на 100%, че ще е така. И за да не ми скокнат колеги от форума, че говоря с недомълвки.

Както аз немога да кажа на 100% ще на Панчарево ще се ловят много риби. Така никои неможе да гарантира на никого, че на една заградена локва ще могат да се ловят много и гъсти шарани. И тук изобщо не се опира до това кой и колко може.

Всичко е въпрос на предпочитания.
fisher80
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 17:15
Местоположение: КОСТИНБРОД

Мнение от fisher80 »

Хайде да се гласува вече!
Pike написа ,че за 06.10.ще пусне "формата" да се гласува ,а записването кога става ,колеги?...не за друго ,не ходя на работа два дни вече и ви дебна да не изпусна пак срокове....
Да хванеш риба е...лесно,да ловиш е страст,а да си му й разбираш- хоби
fisher80
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 17:15
Местоположение: КОСТИНБРОД

Мнение от fisher80 »

Ето ви малко инфо за панчарево...."Десетото подред любителско състезание на Fishing Mania, се проведе на стената на язовир Панчарево. На мнозина от участниците, мястото им навяваше приятно спомени от детството, защото именно там бяха първите им риболовни излети.

Сутринта времето беше студено и подправено със студен насрещен вятър, от който хем ти измързват откритите части на тялото, хем и плувката ти се връща обратно. Този вятър не се хареса и на рибите, които също бяха доста пасивни. Към 10:00 – 10:30 ч., вятърът утихна, слънчето напече и се усети оживление и сред активноста на рибата, съответно и радостните възгласи на участниците.

Участниците във Fishing Mania Open винаги са били ЖЕЛЕЗНИ МАЙСТОРИ, без значение от атмосферните условия и активноста на рибата, винаги са се представяли достойно.

В пълният репортаж ще намерите повече подробности за това как протече състезанието.

Ето и как се подреди финалното класиране:

Брой участници: 33

1 място – Александър Божков (the machine:) – 0.900 кг.
2 място – Димитър Алексиев (митко77) – 0.880 кг.
3 място – Юри Анатолиев Цветков (pobeditelqt) - 0.770 кг."
Да хванеш риба е...лесно,да ловиш е страст,а да си му й разбираш- хоби
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

toto57 написа:
BIG AL написа:По това време на Панчарево на стената винаги има риболов кеф ти на мач,на късо на щека и е близо и ще се дойдат пак доста хора.Аз ще гласувам за там :lol: :wink:
След като не става на езерото Дружба и в южния парк, вместо на Пънча, да го направим на шадраваните пред НДК, там ще има най-много кибици!!!

:lol: :lol: :lol:
Най добре ще в Борисовата градина езерото с лилиите :lol:
Незнам защо избирате все водоеми където стават слаби състезания.
Малко са тези на които са били с добър резултат.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

fisher80 написа: 1 място – Александър Божков (the machine:) – 0.900 кг.
2 място – Димитър Алексиев (митко77) – 0.880 кг.
3 място – Юри Анатолиев Цветков (pobeditelqt) - 0.770 кг."
Евала Фишер, е за тва говорим :)
Не знам само дали някой отчита местната специфика на релефа на Панчарево съотнесена към датата на състезанието - 24 Октомври...
С две думи - там дуа ветър и през лятото, а си представям какво ще е тогава, ако няма разбира се перфектни климатични условия.

Пепи, не се мятай кат фурнаджийска лопата, разбра ме какво исках да ти кажа! Точно за тези 800-900 грама риба никой няма да се вдигне от Кюстендил, Радомир или Пловдив и пак ще стане квартално състезание. Ти мислиш ли, че на Георги Кръстев от Айтос не му се идва на ФМ състезание???
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Аз сериозно се замислям дали изобщо да си правя труда да пиша повече.......

За тия 800 г колко риби според вас са се хванали

И хайде да погледнем класирането от Извево например. Където пърия щепе да е с 30+ кг......

За 6 кг риба колко риби трябва да хранеш. Колко риби хвана ти Коце ? 2-3-4 ? За 4-ри риби дали пък някой ще се вдигне от Пловдив? Незнам може. Аз съм идвал от Созопол за да ловя уклей на яз.Искър на ЕКО Състезание. Така, че всичко е въпрос на желание.

Незнам защо няколко човека се опитват да убеждават други няколко, че на платеното ще стане баси и якото състезание с много и гъсти риби, като това просто няма как да го бъде.

На Леново пак трябаше първия да е с 10+ кг но мисля, че бяха 6 или 4-ри ? Тази година състезанията за сезона са 3 .... две от които вече бяха на платено. Аз и не само аз смятаме, че е редно и едно на свободен риболов.

Различни хора различни интереси. На някой му е интересно да виси 3-4 часа на платен водоем и да хване 0-1-2-3-4 шарана. На друг му е интересно да виси 3-4 часа и да хване 20-30 костурчета по 100-150 г.

Но смятам, че трябва да спрем да коментираме този въпрос и търпеливо да изчакаме гласуването което в крайна сметка ще реши всичко.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Аз сериозно се замислям дали изобщо да си правя труда да пиша повече.......

За тия 800 г колко риби според вас са се хванали

И хайде да погледнем класирането от Извево например. Където пърия щепе да е с 30+ кг......

За 6 кг риба колко риби трябва да хванеш. Колко риби хвана ти Коце ? 2-3-4 ? За 4-ри риби дали пък някой ще се вдигне от Пловдив? Незнам може. Аз съм идвал от Созопол за да ловя уклей на яз.Искър на ЕКО Състезание. Така, че всичко е въпрос на желание.

Незнам защо няколко човека се опитват да убеждават други няколко, че на платеното ще стане баси и якото състезание с много и гъсти риби, като това просто няма как да го бъде.

На Леново пак трябаше първия да е с 10+ кг но мисля, че бяха 6 или 4-ри ? Тази година състезанията за сезона са 3 .... две от които вече бяха на платено. Аз и не само аз смятаме, че е редно и едно на свободен риболов.

Различни хора различни интереси. На някой му е интересно да виси 3-4 часа на платен водоем и да хване 0-1-2-3-4 шарана. На друг му е интересно да виси 3-4 часа и да хване 20-30 костурчета по 100-150 г.

Но смятам, че трябва да спрем да коментираме този въпрос и търпеливо да изчакаме гласуването което в крайна сметка ще реши всичко.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Plat1ka написа:Незнам защо няколко човека се опитват да убеждават други няколко, че на платеното ще стане баси и якото състезание с много и гъсти риби, като това просто няма как да го бъде.
Пепи, защото другите мълчат и не пишат :)
Вчера гледах по Хоби ТВ Върхара на тренировката на Цонево...и на него брат му е писнало да лови микро костури и слънчак на късо!
Иначе си прав - всичко е въпрос на желание, лошото е, че всеки чака на готово и мълчи като матрьошка
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”