Дискусия за ВЕЦ-овете по река Огоста

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
RUMEN IVANOV
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 191
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 13:47
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от RUMEN IVANOV »

питай Питагор не мене за математика изброих ти 40 км да се сетиш че съм ходил не че пътувам по телевизията,ами аз съм на 10 години още свеж и розов риболовец и редовно ми кълват голями риби но поради мощта им ми развиват влакното до край и ми късат а като сложа по дебело ми взимат въдицата,за риба ходя от детската градина но понеже редовно чета в форума е все едно че ходя от 1000 години...и преди да ме питаш що нямам галерия с снимки щи кажа че много големи риби ловя и не ми влизат в галерията.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

RUMEN IVANOV написа:....я ми кажете ако бяха направили вместо 3 веца 3 драги за злато щото реката е .........
А, неможе ли просто нищо да не се прави?
Аз съм свикнал така да я виждам реката и хич не ми се нрави да се излива бетон, да се копае с багери и тн. Просто да се остави реката в сегашния си вид за да и се радват и децата поне след нас.

Казваш римляните... Правили каквото правили, но не са и *бали *айката, като както ще направим "ние" - Великото демократично българско общество. :lol:
Смея се а ми се плаче!
RUMEN IVANOV
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 191
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 13:47
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от RUMEN IVANOV »

профсъюза на златарите в Българиятака да го наречеме искаха да бутнат стената на язовир Огняново и да платаят всичко защото има злато но така и не стана кокото и да искаха,3 години от живота си съм прекарал по тая река на кой му е приятно да види бетон като ходи за риба а живее в София според вас?
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

А аз 30 години. Това говори ли ти нещо. На мен ми е още по гадно от този факт... За това трябва да не допускаме да се случи това... Златоносна беше отдавна, когато бях на 10 - ина години. Личаха си в пясъка златните люспички... Пробвахме да събираме, но не става... толкова бяха миниатюрни. Сега всичко е в тиня и водорасли.... От както направиха ВЕЦ - а в Монтана, нищо не е същото. Нито нивото, нито цвета на водата, нито температурата, нито поведението на рибите....нищо... Явно ще се разбереме с теб, от една страна на барикадата сме, хайде да не се делиме, ако искаме реката да остане....и след нас. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Алоуу-Иванов,осра хубавата тема,бе човек...бахти клиничния случай си!
Пичовете искат да ти кажат,че и в момента ВЕЦ-а,който е чак при Монтана ебава мамата на риболова надолу по цялата река,особено когато Дунав е с ниско ниво.А ти ми философстваш,колко готино щяло да стане,ако шибнат още няколко на тия 60 км от стената на язовир Огоста до вливането в Дунав.То вече и местните не можем да му хванем края с нивото-накъде и кога се сменя и то с един ВЕЦ,а кво говно ще стане с още 2-3 ВЕЦ-а не ми се мисли...
RUMEN IVANOV
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 191
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 13:47
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от RUMEN IVANOV »

ми дайте съчувствие на колегите от Мездра или на нас с вец-Панчарево сложете по един венец и на тия надгробни плочи щом сте тръгнали да се оплаквате,нероден петко оплаквате ми се струва после аз философствам...колегата ме пита дали ще се стопли водата как ще стане и тн ама виж колега математика не знаеш викаш ми ама то и акушерите гледат бебе на видеозон и казват момче е а то се роди момиче,а вие братко това че е така онова че е иначе водата че е топла студена?що сега не ви помогне марковото обурудване и познанията по риболов в тия моменти а?налис те корифей и ходите с модерно обурудване и колегата има опит 30 години стаж ми обменете си опита разменете си въдиците може да са ви на карък питайте от подсекцията Риболов на леко Венелин на мене ми пише съобщение на лични че е подготвен за всякакви ситуаций и че където и да отиде лови винаги повече от другите и че немам как некойд ахване повече от него ако някой не вярва копирам написаното и го слагам да се чете.
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Мнение от dzaekov »

Горе-долу подобни ще да са били диалозите, след които се е взело и одобрило решение за строеж на вецове по Огоста. Реката е равна, водата е малко и на мен не ми е известно, къде е Киро на кирия с тока. Иначе, може и да не е толкова зле-водата ще се забави и ще се стопли по пътя, от друга страна обаче, ще обрасне ужасно. За нищо ще съсипят реката съвсем.
RUMEN IVANOV
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 191
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 13:47
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 3 пъти

Мнение от RUMEN IVANOV »

има сила изчислено е и наклона не е малък достатъчен е,освен ще като се вдигне ще се спуска от високо и не е проблем,обрастването е сигурно на 100 процента,но комфорта за рибите е гарантиран и мъката с подаването на речният риболов ще е по малка,ако се направи с баластра насипи става опасно щото ще се просмуче не може да задържи водата и ще се подкопае а има ли път от там на близо си заминава с сигурност,ще гледаме смях с пътя до караулката на веца на Мездра след време бъдете сигурни,пренареждат баланса в природата това не е толкова лесно,само искамд акажа че за некви 2 тъпи свраки соколи дето са защитен вид направиха до Тополовград асфалтов път за 15.5 милиона лева а на нас риболовците дето не сме свраки никой не ни построй 1 язовир на който да няма кръчми лодки,джабала,басейни,бракониери,незаконни вили,садки в водата,тецове,вецове, частни бариери и места заградени до водата,къв е извода? 2 те пилетата са баровци а дори не могат да говорят даже хората не знаят че същтествуват,за нас всички знаят но нищо,на язовир Искър в вододайната зона има построена къща на Ренов дол и оградата на къщата е заградила половината поляна и влиза в водата -влиза не стига тя потъва в водата В ЗАБРАНЕНА ЗОНА ВОДОДАЙНА държавна е заградена? има надпис на вратата на къщтата БОРОСПОРТ по оградата има изсъхнали водорасли това е в язовирната чаша на Искъра ако пуснат лъч геодезистите те са под вода, ЛАЙНАТА ОТ ВИЛИТЕ С ТРЪБА СЕ ИЗСИПВАТ В ЯЗОВИРА В ВОДОДАЙНА ЗОНА,та ВЕЦ ли няма да построят дето ще носи пари на някой?
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Искара му .. мамата ! Казвам го като човек изпатил много от новия ВЕЦ - това лято имам 20-30 излета на супер място и на 100% съм сигурен,че рибата я нямаше ! Само заблудени екземпляри !
Да не говори,че бяхме свидетели на пресъхването на огромен вир за 10 минути. Ходех си на места от 2м дълбочина , разгледах релефа,ями и тн .. Ама кел файда !
Иначе по темата за Огоста, те вече почти я съсипаха , да го правят тоя ВЕЦ.. ще се ходи другаде. Бал съм я у реката ! Срещу вятъра не се пикае .. Системата в БГ е - Левче-кеФче ! ;(
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

.....нямам много време да чета, но на пръв поглед ми идват само "местни идиоматични изрази" :evil:
Надявах се покрай кризата да се размине строителството, но не би :evil:
То това строителство за някой хора си е антикризисна мярка - бутни тук-таме некой левец, направи ВЕЦ, земи една фактурка за двойна цена, прибери 70% от стойноста на фактурата :evil: :evil: :evil:
......але бичиаки :evil:
Като се позамисля, миналата зима се случи на неколко пъти да сядаме на маса с един вилиджбой от Ълстър. Та човека обясняваше как гадните блек'н'танс му не давали свободно да си купува фертълайзър :evil:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
ivanlalushev
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 12:36

Мнение от ivanlalushev »

бе то е почнато ама кога ще се заварши тоя вец никои не знае такак че спокоино момчета
siunu
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 20:11
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Re: Дискусия за ВЕЦ-овете по река Огоста

Мнение от siunu »

Днес разбрах, че щели да строят два ВЕЦ край село Лехчево. Аз и един мой колега реагирахме, като се свързахме с човек от селото. Според закона за референдумите, ако се съберат 20 процента от хората, имащи право да гласуват и направят подписка, могат да поискат провеждане на местен референдум по поставени от инициативен комитет въпроси. С колегата оформихме въпроса - Дали искат да бъдат построени ВЕЦ в землището на селото, съставихме документите и ще им ги изпратим по имейла. От страна на живущите в селото има голямо желание това безумие да бъде спряно. Предлагам по всякакъв начин да подкрепим усилията на местната общност, в борбата и с алчни типове и корумпирани чиновници, независимо че да гласуват имат право само живущите там. Ако там победим, ще победим и на други места. Българи, време е да си повярваме, никой олигарх не е по-силен от единната воля на народа. Ако речем, ще ги смачкаме, да го направим !
zdrasti ot mitaka
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискусия за ВЕЦ-овете по река Огоста

Мнение от joro_olyмпус »

Верваш си сам. Ще ги смачкате - нанай! С подписки и рев не става. Което не става с пари - става с много пари! А пари - мутрите имат доволно за пране във Вец-овете. Някои се раждат щастливи, а други - в България!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”