Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от mitko77 »

Здарвейте колеги,

малкото закъснение на репортажа се дължи на това, че продължих Beer mania-та на село с бретчеда, но този път с жените:)

Искам да благодаря на всички, които се отзоваха, най-вече на колегите дошли чак от Казанлък. Въпреки, че го решихме малко в последния момент заради дългото чакане на ФМта, се получи голям купон и съответно и оспорвано състезание втория ден. С братчеда се довлякохме рано сутринта на 21ви, харесахме си две места на стената, разпънахме цирка и като зачесахме едни яки баби, ама наистиха яки. После влезоха няколко сомчета, амур и каракуда, а между тях едър уклей. Дойдоха колегите от Казанлък, а следобяд Янека и Радко.Общо 7 човека се събрахме и трябва да ви кажа, че се получи доста добра тренировка. Имаше риболов през цялото време, разнообрезни риби и сладки приказки:) Позагряхме с бира естествено и към 8 се отправихме към кръчмата. Там вече минахме на узо и това ни беше грешката:) Заформихме се доста добра група по едно време, дойдоха и колеги от Перник. Затворихме кръчмата и се отправихме пълзешком:) към една от беседките при групата от Казанлък, да пробваме каква ракия варят техните казани. Естествено не беше за подценяване и се заехме с дегустацията - то беха ракии, то беха мезета, скари и т.н нататък вече ми се губи нещо:) Голям купон си направихме! Сигурно ни личеше на сутринта, другите да кажат.

Ден втори - състезание

Към 7.30 с "леко" натежали глави, пихме по кафе в ресторанта и се отправихме към стената.Там ни чакаше останалата част от участниците. Набързо обозначих секторите, разбърках номерцата и започна тегленето. Общо 13 участника. Заехме местата и започна подготовката. Главата така ме теглеше към язовира, че ако бях паднал, щеше да ме завлече на дъното:), но някакси успях да се мобилизирам. Естествено картинката беше различна от тренировката, нямаше и помен от бабите. А масово бяхме заложили на тях. Тук-там се хвана по някой сом, само Петко успя да привърти бабушка с къпиране, ама и при него изчезнаха. Уклея обаче беше пощурял и не ни остави да скучаем.Някои решиха до края да чакат бонус, обаче се оказа непечеливша тактика.

Сега класирането - имахме и награден фонд - 13x5=65лв. 1място 40, второ 25, 3 - три килограма захранка от мен. Скоромен фонд, но все пак придаде някакъв спортен хъс сред състезателите:)


място сектор име кг

1 12 Димитър Алексиев /mitko 77/ - 2.020
2 2 Петко Желев /hypperion/ - 1.850
3 10 Дечо /deksan/ - 1.810
4 11 Пламен Николов/paco/ - 1.730
5 1 Eмо - 1.300
6 8 Радко/Toto 57/ - 1.170
7 4 Chirusa_BG - 0.690
8 3 Цецо - 0.620
9 9 Кърцата - 0.420
10 6 Николай/furbana/ - 0.290
11 5 Александър Алексиев/maver13/ - 0.180
12 13 Бисер/ IANEKA/ - 0.100
13 7 Станислав/Stambeto 77/ - 0.090




Снимки от тренировката и състезанието ще има утре. Биска, и ти имаш доста, чакаме и твоите!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от TRAP »

Стига с тия наградни фондове нали сте го направили за кефа повечето състезания се правят с някаква далавера а участниците участват заради наградния фонд. Вашият случай обаче не е така за което големи поздравления изкарали сте си супер.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от Boci »

Браво
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от mitko77 »

Ето и малко снимков матерял:

тренировката започна така:

Изображение


и така:

Изображение


Изображение


и завърши така:


Изображение


последва продължение:

Изображение

Изображение



на другия ден:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

мумифициран шаран:)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тук трябва да съм аз:)
Изображение

Изображение

челната тройка:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от maver13 »

Браво, брадчед!! Гоуем си :lol: :lol:

Благодаря на всички участници, за това, че ни уважиха и си направиха труда да дойдат на водоема да половим риба заедно и да се видим!! Специални адмирации за колегите от Казанлък!! Групата вечерта в кръчмата също беше много силна :lol: :lol: :lol: Е не се размина и без некое счупено коуено, ама всичко беше в рамките на нормалното. Айде и чакаме вече Fish and Beer mania Open 2 :wink: :wink: :wink:
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
deksan
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 23:47
Риболов: Щека,Тролинг и Джиг.
Местоположение: с.Копринка

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от deksan »

Митак браво за снимчиците :) ,а от името на Казанлъшката група искам да благодаря на всички които бяха на Слаковци и че си направихме един невероятен купон както вечерта на 21-ви така и на риболово-биропийването на 22-ри :D Поздрави на всички и ще чакаме следващата сбирка,че за нея съм приготвил повечко ракийка :lol:
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от IANEKA »

maver13 написа: Айде и чакаме вече Fish and Beer mania Open 2 :
Пече се.... :D
Ма там,че ги буаме от коУено бате.... :lol: :lol: :lol:
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Nikolay-FURBANA
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 13:31
Местоположение: Казанлък

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от Nikolay-FURBANA »

Получи се много яко наистина и чакам 2ри тур!!!
Прекарахме си страхотно,
и мисля че и за напред ще е така и по-добре дори!
Поздравления на всички колеги.
:fish4: :fish4: :fish4:
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от Кърцата »

Я да окна и аз моята гледна точка.
Уж щеше да почва рано, ма га се изтипосахме горе с Емо заварихме само току що пристигналите Чируса и Пабло. Говореха си с домакина Бисо, който по-късно се оказа, че разговори от сутринта не помни :wink:
Завардихме четиримата стената, да не я гепи некой, а геройте снощни отидоха да се излюпват в ресторанта. Че една сервитьорка с големи "очи" имало :wink:
Заметнах болото, ей тъй на майтап, с речния монтаж и докато си говорехме, залупах едни червеноперки като длан. Сутринта, по хладно, рибите беха супер активни
После стана калабалъка и веселбата, жребиий, бъзици и други подобни.
Като се размятаха едни щеки по стената ... страхотия:
Единия фланг:
Изображение

и другия:
Изображение

А язовира един спокоен, чак да му се повдигне на човек снощната ракия:
Изображение

У 9 и 20 успехме да се приготвим и започнахме.
Радко се провикна, че 5 кинта от наградния фонд са за първа риба и аз побързах да ги грабна с една чудовищна червеноперка моменталически. Поне 350 грама.
Да обаче некой ми завидя и ме прокле. Ама много душмански ме прокле, па си и не призна, колкото и да питах кой е тая синя китка.
В следващите три часа и половина нямах пипване. Ловях на две дистанции. С болото на десетина метра и с мача на 25. Хранех и двете петна и регулярно сменях въдиците. Ама нъцки. Проклеха ме и това е.
Радко ме убеждаваше да се кача горе за уклей, ама аз съм инат и настоявах долу. Скъсах поне десет куки. Щом се опирах на дъното и раците вкарваха стръвта в цепките между камъните.
Последните десет минути се предадох и се качих на повърхността и измъкнах няколко уклея, та да може да ме фане кантара :wink:
Па за после нема какво да приказвам, още повече да снимам. В едната ръка имах бира, в другата пилешка трътка, как се снима така. Па и само глупости говорят тия хъшлаци, щях да се задавя с некоя кост. Горката сервитьорка, много критики отнесе. И усмивки :wink:
Мноо готино състезание, ма другия път ша дойда с една връзка чесън увита около шията и ша видите тогава как се фатат риби.
Честито на победителите, ама другия път наградата ще е да ч1ерпят в ресторанта, да видим тогава как ще замятат по тревата отзаде :wink:
Те и още некоя снимка за финал.
Радко със счупената щека. Вижда се точно до лакета му:
Изображение

Емо със сома. Извади го с директен с жило и повод 0.10. Евала:
Изображение

Ей ма и мене. Ама това е преди да ме урочасат :wink: :
Изображение
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от mitko77 »

Кърца, другия път те зачисляваме в групата от вечерта :D Хубави снимки си направил!
Аватар
IANEKA
Мнения: 361
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 21:38
Местоположение: Somewhere in the village
дал Браво: 3 пъти

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от IANEKA »

mitko77 написа:Кърца, другия път те зачисляваме в групата от вечерта :D
:lol:
Тъкмо ще поеме доволна доза билки и отвари,да не го хващат уроки....
:lol:
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
mitko77
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 15:24
Местоположение: Sofia

Re: Fish and Beer mania Open 1 - Slacovci /Класиране/

Мнение от mitko77 »

IANEKA написа:
mitko77 написа:Кърца, другия път те зачисляваме в групата от вечерта :D
:lol:
Тъкмо ще поеме доволна доза билки и отвари,да не го хващат уроки....
:lol:
:

:lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”