Тунджа -за или против споделяне във форума

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

Здравейте всички колеги .Чета форума от 2 години но не съм писал поради простата причина че не се чувствам достатъчно компетентен.От вашите постове научих много неща за което благодаря.Колегата с когото ходим семейно на Тунджа има повече от 10 години на реката с 2 джипа потрошени покрай легендите за Даркая и безброй излети прекарани спейки на стола със дистанционното на сигнализаторите в очакване на УДАР.Последният път когато бяхме заедно дойде с камиончето ,защото се оказа ,че комбито е малко за багажа който носи .Който ходи на няколкодневни изгледи знае какво пиша-платформи,столове,маси,тента,кофа машинки,кофа накисната царевица,захранки,10 бр въдици,3 бр хладилни чанти,дървени въглища,храна,30-40 бири и т.н -списъкът е дълъг.За мен Тунжа означава ПРИРОДА,СПОКОЙСТВИЕ и ТИШИНА.Миналата година направихме 5 -6 тридневни излета -тази година малко повече.Само този който е ходил на долното поречие знае ,че ПРИРОДАТА е невероятна.Когато е август е е 35 градуса там слънцето какато и да се върти е сянка при това ДЕБЕЛА.Нощите са огласени от песента на славеите напролет а сега цяла вечер лопатарите си търсят женска.Светулки отдавна в Бургас няма ,а звездите там са невероятни.Когато отидем там сме само ние и НЕВЕРОЯТНАТА природа.След клиповете Тунджа офроуд се оказа че сега е Тунджа МАГИСТРАЛА.Вчера на Лесово имаше доста коли със всякакви регистрации-лошо няма но изчезна СПОКОЙСТВИЕТО и ТИШИНАТА а останаха БОКЛУЦИТЕ.Нашите,а понякога и чюждите ги носим до Бургас 130 км.Започна се сеч на крайбрежните дървета -някой не си прави сметка ,че догодина пак ще е лято.Трудно за някои колеги е да събереш дърва от 20 -30 м.Много е тъжно когато си оставил направено огнище ,дърва,чистота и намериш СВИНЩИНА.Въпроса ми е може ли егото на няколко човека да унищожат малкото останали девстени места.Когато се правят репортажи със снимки не е ли редно мястото да не бъде обозначено а информация да се дава на този който знае как да я използва.Визирам една Бургаска група -всеки разбра как се ходи на Даркая и групата от Ямбол -ВСИЧКИ разбрахме ЗА ХАНОВО ,ТЕНЕВО и т.н.Относно бракониерите-там е рай за тях .На 30-40 километра има 3-4 населени места-кеф ти ток,винтери,хлор,бомби-какъв горски каква ИАРА какви 5 лв на долното поречие.След няколко години тези с голямото ЕГО ще ми хванат големия К..Всичко това е да се ПОКАЖЕМ ............. колко сме ГОЛЕМИ.Има и умни хора които твърдят,че скромността краси ЧОВЕКА..........
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от MapuaH »

Колкото и да е жалко, фактите са си факти колега ! За съжаление ! Селяндурите са мноооооого повече от нормалните хора :)

Имам само едно питане - защо темата я пусна тук, в този подфорум ?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

Чета всички твои мнения. ЧОВЕКА си личи .Тук я пуснах защото ме влече спининга а пиша за първи път във форум .Малко останахме нормалните които даваме стотици левове само да прекараме добре -а относно риболова -каквото пусне лентата
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от MapuaH »

monev67 написа:Чета всички твои мнения. ЧОВЕКА си личи .Тук я пуснах защото ме влече спининга а пиша за първи път във форум .Малко останахме нормалните които даваме стотици левове само да прекараме добре -а относно риболова -каквото пусне лентата

Тогава ти пожелавам, от тук нататък да имаш все успехи със спининга ! :)

Имам три риболова на Тунджа и то все миналата година. Тази така и не смогнах да отида. Впечатленията ми са отлични. Прекрасна река. Много трудна за риболов, но тръпката от закачените кефали е незабравима ! :) А като знам и какви други риби има....... някой ден...... :)

Поздрави.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

Не знам как да кача снимки да покажа кефали.....
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от sestrata »

Темата няма отношение към спининга. Местя в общия подфорум.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

Може би станах досаден, но все пак как се качват снимки
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от sestrata »

monev67 написа:Може би станах досаден, но все пак как се качват снимки
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =2&t=46967 В тази тема е описано подробно как става.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

Благодаря
Аватар
vlagru
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 16:26

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от vlagru »

КАКВО СТАНА, БЕ КОЛЕГА ????????
Какво пак ти е виновна "Бургаската група" ?
И на мен ми е кофти, когато отида по "мойте" места на реката да си практикувам хобито и да се наслаждавам на страстта си, а там да има други хора, макар и като мен. Особенно когато съм за пъстърва. Само да видя стъпки по брега и те да не са мой, направо полудявам. Ама какво да направя ????? Не е моя реката. Не е и твоя !!! Всеки с малко повече ентусиазъм може да се добере и до най-закътаните места на Даркая. Има карти, интернет и т.н. Пускайки клиповете Off Road на Даркая тайно се надявах, че ще откаже много хора да си трошат автомобилите в този район. И се оказах прав. (прегледай ги отново и ми кажи къде е МАГИСТРАЛАТА, особенно в първия клип)
От форума си научил много. А, сега, де ?!?!?!? Да не пишем, да не показваме, да не съветваме .......
А това с боклуците,...... хм, мисля, че е съвсем друга тема, нямаща нищо общо с клипчета и снимки и Бургаската група, която визираш.
ПОЗДРАВИ !!!!
ALWAYS ONE FISH AHEAD
DarkWolf
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 13:54
Местоположение: София

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от DarkWolf »

Всяка година лятото и понякога и зимата ходя около Елхово по Тунджа. Догодина стават 20 години от както държа риболовна пръчка, и основно съм ловил там - реката и така наречените "Гьолове".
Като някой каже риболов на река, аз винаги си представям Тунджа, просто не мога да си представя по-прекрасно място от долното ѝ поречие. И това беше до преди 1-2 години.
В момента от любимите си места се връщам (почти) без риба, но пък за сметка на това с пълни чували боклук. Все си мислих, че мръсотията и безхаберния манталитет ще си останат около големите градове. Естествено, винаги са ги имали свинщините и там - черните братя с мрежите, капроновите върви с десетките куки по тях, по някой друг засран боклук, но никога в такива количества, и никога с толкова липсваща риба.
Положението става плачевно, при това повсеместно. Рибата се изсмуква от водоемите до последното зрънце хайвер и в замяна се оставят тонове боклук.
Според мен наистина хубавите, девствени места трябва да се доверяват само на свестни хора, ако искаме да си останат такива.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от Димитър Тодоров »

DarkWolf написа:...
Положението става плачевно, при това повсеместно. Рибата се изсмуква от водоемите до последното зрънце хайвер и в замяна се оставят тонове боклук.
Според мен наистина хубавите, девствени места трябва да се доверяват само на свестни хора, ако искаме да си останат такива.

Не познавам Тунджа,но и по Дунав,макар и голяма река,положението е същото!
Съгласен съм с колегата не на 100,а на 1000 % !!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от orion30 »

Навремето ходех по Тунджа по точно "големия завой", когато бях на село при баба за лятото. Качвам се на "украйната" на дядо и с една блесна от магазина на ловното/то други нямаше/ редовно хващах десетина рибки/кефал и распер/ имаше и единични големи/доста от тях изтървах/. Пътека нямаше трудно се провирах из драките. :D
Сега ходя с 20-30 блесни и още толкова воблера и не мога буквално да хвана една риба. Местата са изорани и засипани с боклук. През почивните дни са претрупани с народ.
Представям си надолу същата картина. :D
За такъми и монтажи съм за споделянето ама за местата май най добре всеки да си ходи където знае. Добра идея е да се споделят "платени" гьолове. Там трудно оставят да се мърси. :D
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от milen_ilchev »

Колега няма лошо да се споделя във Форума. За това е той - всеки да каже своето мнение и да се похвали (оплаче). Твоята тема е по-скоро за културата на Българина и в частност на българския риболовец. Аз също съм от Бургас и вече не ходя по Бургаските "гьолове" по причина, че приличат на тоалетна. Ама то не е необходимо човек да е рибар за да види мръсотията. Достатъчно е да се загледа докато кара с колата около пътищата ни за да види всякакви торбички, хартийки, пластмасови опаковки, гуми и какво ли още не.
Sharan_90
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 20:16

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от Sharan_90 »

то за съжаление не само гиоловете са мръсни... навсякъде е така. дано се оправим в скоро време
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”