Тунджа -за или против споделяне във форума

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от joro_olyмпус »

DarkWolf написа:Всяка година лятото и понякога и зимата ходя около Елхово по Тунджа. Догодина стават 20 години от както държа риболовна пръчка, и основно съм ловил там - реката и така наречените "Гьолове".
Като някой каже риболов на река, аз винаги си представям Тунджа, просто не мога да си представя по-прекрасно място от долното ѝ поречие. И това беше до преди 1-2 години.
В момента от любимите си места се връщам (почти) без риба, но пък за сметка на това с пълни чували боклук. Все си мислих, че мръсотията и безхаберния манталитет ще си останат около големите градове. Естествено, винаги са ги имали свинщините и там - черните братя с мрежите, капроновите върви с десетките куки по тях, по някой друг засран боклук, но никога в такива количества, и никога с толкова липсваща риба.
Положението става плачевно, при това повсеместно. Рибата се изсмуква от водоемите до последното зрънце хайвер и в замяна се оставят тонове боклук.
Според мен наистина хубавите, девствени места трябва да се доверяват само на свестни хора, ако искаме да си останат такива.

Недей рева, още има хубави и чудесни места за риболов. Явно не си в час, какво става по другите реки в страната. Сиромах човек и на половин п...а се радва! :wink: :D
Аватар
Germana74
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 21:12

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от Germana74 »

Здравейте колеги и на мене ми става болно като гледам какво се случва по красивите ни реки и водоеми,но за съжаление човек не може да направи нищо сам! Трябва ни сплотеност братя за да се сепнат тези браконерченца нисши! Разбирате какъв ми е замисъла,ако се налага може да се стигне и до...! Боят настава тупкат сърца ни...!!! Щом държава и Иара нехае време е ние самите да милеем за да може утре моето или твоето дете братле да се любува на всеки риболовен излет. Това е моето мнение и аз имам право като всеки свободен човек да си го изкажа. Може за някой да звуча прекалено крайно,но точно така трябва да се действа братя единно!!!!!!
-То, аз не за мен, ти да съм добре!!!
rivertundja
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 18:44
Риболов: spining for live.............

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от rivertundja »

:D Тази зима от копаната Тунджа изкараха тонове сом,толстолоб и други риби-не виждам полза от ИАРИ и други подобни елементи :evil:
SPINING FOR LIVE....!!!!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от wertus »

Не се безпокойте
.....На Тунджа винаги е имало и ще има риба.....
:idea:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
monev67
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 19:11
Риболов: спининг
Местоположение: Бургас

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от monev67 »

В събота направихме страхотен излет на долното поречие на Тунджа.Риба не хванахме ,но времето бе страхотно . Видяхме няколко заека и чакал присъствието на които ни изпълни душите.Природата си е свършила работата-разливите на реката са изчистили кочината която оставихме лятото.Прави впечатление ,че крайбрежните дървета са силно намалели-голяма сеч падна миналата година.Интересно ми е как при условие че има толкова дървета на 20- 30 метра разтояние изсякоха тези които са на самата река.Радостно е ,че е чисто ,но да видим каква ще я сътворим тази година.Колеги, ако има възможност не сечете крайбрежните дървета -пак ще дойде лято.На всички пожелавам много и успешни излети.
Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
rivertundja
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 18:44
Риболов: spining for live.............

Re: Тунджа -за или против споделяне във форума

Мнение от rivertundja »

Браво,колега!Наслука и на теб......
SPINING FOR LIVE....!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”