"Промишленият риболов" по Дунав

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от babydoctor »

pobeditelqt написа: Остава въпросът за контрола, правилата и самодисциплината на всеки риболовец...
Това се опитвах и аз да кажа, но сигурно кофти съм се изразил. И аз съм за промишления риболов, но не в сегашния му вид. Израсъл съм в Лом в рибарска рода, излизал съм безброй пъти с лодките им и съм бил свидетел как се вади мрежата и как всичко, което им се види малко се връщаше обратно. В Ломските хали имаше огромни вани с жива риба и всичките бяха големи. Сега на вуйна ми й носят разперчета, платички и морунажчета по 10 - 15 см. Друг е въпросът, че са ловени в Лимана, който по закон е забранен. Ама тя купува жената, нали от дете е свикнала на Дунавска риба, а й я продават тънко.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
nayden_popov
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 15:52
Риболов: речен най-вече

Re: "Промишленият риболов" по Дунав

Мнение от nayden_popov »

joro_olyмпус написа:Нощният риболов е ясен и всички сме ЗА. Я да видим дали сте съгласни да се продължава "Промишленият риболов" по Дунав, което си е узаконено бракониерство.
Да аз определено съм за нощния риболов. Но определено съм против "Промишленият риболов" и дано да се вземат някакви мерки за да се спре.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”