Отговор от Abu Garcia относно проблемната макара.

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тва е малко в стил "я камилата, я камиларя", ама що не видите пак тая, същата макара?! Нали пише, че е върната. :roll: Ако дефектите са били фабрични и неподлежащи на ремонт, то ако ви покажат същата макара, ще ги забележите отново. В обратния случай означава, че ви показват друг екземпляр от същия модел, от което можете да си правите съответните изводи. :)

Не виждам логика в този случай някой да тръгне да показва фалшиво писмо. :roll:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Майстор Саки написа:Тва е малко в стил "я камилата, я камиларя", ама що не видите пак тая, същата макара?! Нали пише, че е върната. :roll: Ако дефектите са били фабрични и неподлежащи на ремонт, то ако ви покажат същата макара, ще ги забележите отново. В обратния случай означава, че ви показват друг екземпляр от същия модел, от което можете да си правите съответните изводи. :)

Не виждам логика в този случай някой да тръгне да показва фалшиво писмо. :roll:
А, Майстора уцели десетката-според мен това е ИСТИНАТА :!:
pux

Мнение от pux »

Нека и аз да кажа 2 думи по въпроса:
1. Също смятам, че писмото е истинско - иначе, както бе казано по-горе някак се губи смисъла
2. Понеже има съмнение - е ли е дефектна макарата и защо тия от сервиза са казали, че не е... Мисля, че трябва да се направи разлика м/у конструктивен дефект и фабричен дефект. Само 2-я вид е нормално да бъде признат като такъв, със съответните действия по отстраняването му. Това най-вероятно е причината съответните служби да не са открили дефект в изпратената макара.
3. Следя внимателно какво се изписа по темата, но не видях нещо съвсем нормално, което аз поне бих направил - бих взел друга макара от същия модел за да видя има ли и тя подобен дефект или не - така би се обесзмислила рекламацията на конкретния екземпляр, ако има конструктивен дефект.
4. Беше изказано някъде мнение, че видите ли, за толкова пари макарата би трябвало еди-какси да се държи. Но в действителност конструктивни дефекти допускат и най-утвърдените на пазара фирми - например модела Шимано Стела (който е топ-модела на Шимано м/у другото) от 99 г. има конструктивен дефект признат от произвидителя и дори сега в ракламата на новата серия Стела се казава, че въпросния дефект е вече отстранен.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

здрасти

Мнение от Бат Стан »

Според мен един от проблемите на този пазар е, че доста производители се хвърлиха да правят неща, очевидно несъвсем доизкусурени. Веднага давам пример - напоследък в мрежата се продават мухарски макари, на които единият ръб незнайно защо е заострен, а не полиран. В резултат на заострянето ще нащърбва шнура и се влошава силно качеството му. И като си купиш веднъж такава макара, след това трябва да я занесеш да ти полират ръба. Добре че има пичове като бате Данчо Савов, които помагат при такава процедура (нъл тъй уа, Чепев?).
Претендирам да имам една от добрите мухарски макари в България на Шимано, ами при нея такъв проблем не съществува, понеже очевидно хората са изпробвали всичко преди да я пуснат в продажба. работи като часовник, пу-пу, да не й е уроки.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
chepeto
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 14:57
Местоположение: Sofiq
Обратна връзка:

Мнение от chepeto »

Да! На Данчо Савов съм му много благодарен - страхотна полировка ми направи на ръба,освен това макарата стана кадемлийска -нямам изпусната(само пусната) риба и са все мерни. Данчо,златни ръце имаш,имам да черпя - ще се радвам да се видим!

Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”