Какво стана със срещата ?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Малееее Алеко ако знаеш как ми заработи фантазията докато четях реда и начина на зарибяване :lol: Добре са го измислили хората(добре но не за всички) :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

:evil: :evil: :evil:
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Пичове, не знам доколко сте запознати със събирането на "оферти" от "всички" фирми-рибопроизводители, но мога да ви кажа, че по закона за обществените поръчки до 10000 лв цена имат право да го пуснат по тази процедура.
Тъй като още преди да се обяви процедурата обикновено се знае кой ще спечели, обикновено се правят т.нар. подкрепящи оферти от другите 2-3 фирми.
Правил съм го това със решения за мрежово оборудване и съм сигурен, че и в ИАРА става по същия начин освен ако цената на съответната поръчка не е по-голяма от 10000 лв.
Тогава мисля, че могат да бъдат сезирани в прокуратурата за неспазване на ЗОП.
SHARK
Мнения: 233
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 15:03

Мнение от SHARK »

Докер, от дълги години яз.Порой е отдаден под аренда- дълго време ни гонеха оттам като империалисти. С хиляда зора южният му бряг от 1-2 години е разрешен за любителски риболов. Но на практика до него не може да припари едра риба, т.к язовира е опасан на оверлог с мрежи - китайската стена ряпа да яде. Официално бе оповестено,че ИАРА е пуснала /ако не ме лъже паметта/ около 50000 шаранчета /не претендирам за точност на тази цифра,но зарибяване е осъществено/.
Ха познайте, колко от тях ще оцелеят от мрежите и ще достигнат до възраст и тегло при което да са мерни за спортен риболов ! Това е и отчасти отговор на въпроса къде отиват част от парите ни. От горния пример той е ясен : ами в джоба на арендатори .
А иначе знаете - устието на р.Ропотамо се води природен резерват. Ае,хубаво че са пуснали там рибка - поне няма да става курбан на бракониери и арендатори, но защо с наши пари маа му стара? Има си там фондове за тая работа, природно защитни организации...
Та за туй иде реч като поставих въпроса.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Ами ето ви един въпрос, който официално може да бъде зададен на новия министър на земеделието!
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”